reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Hej dziewczyny;)witam wszystkich jestem tu nowa, zaczelam czytac na necie wiadomosci na temat ciazy a endometriozy i natrafilam na to ciekawe forum, strasznie mnie wciagnelo to co piszecie i sama postanowlam napisac.Staramy sie z mezem o dziecko aktualnie 4 cykl wiem ze to bardzo nie dlugo,ale ja juz sie przejmuje ze moze byc cos nie tak. w pazdziernku 2013 mialam laparoskopie z powodu torbielki na lewym jajniku.stwierdzono torbiel czekoladowa..natomiast gin.pow ze nie mam zaawansowanej endo i powinnam zajsc w ciaze, mam jeszcze jeden problem do tego a miaowicie hashimoto..i teraz niewiem co jest wiekszym problemem braku ciazy.pozdrawiam Was wszystkie.;)
 
reklama
Neya najważniejsze żebyś miała dobrze dobrane leki na tarczycę, żeby nie blokowała ci owulacji a co do endometriozy no to musicie próbować, widzisz dużo dziewczyn zaszło i to naturalnie no niestety nie ja ale wy jesteście jeszcze na początku tej drogi więc uszy do góry i do roboty :-)
 
Hej Kachna84 dzieki za odpowiedz, no wlasnie z tymi lekami wyglada tak ze wydawalo mi sie ze jest juz ok, a caly czas mi skacze tsh, w grudniu na poczatku mialam 1,5 wiec wydawalo by sie ze dobre, a teraz jak robilam mam 0,04 wiec duza zmiana..najbardziej sie boje ze popadne w paranoje..i o niczym innym nie bede myslec tylko zeby zajsc w ciaze..
 
Sony jak dostanę @ to będę się umawiać, na pewno w następnym cyklu. A transfer w następnym po laparo. Chcemy jak najszybciej spróbować póki będzie w środku czyściutko
Neya z tarczycą nie pomogę bo się nie znam. Na razie możesz jakieś hormonki sprawdzić. Z endo bywa różnie, tak jak pisała kachna, niektóre z nas zachodzą od razu, niektóre z małą pomocą, a inne muszą się namęczyć strasznie.
Kachna co u Ciebie słychać?
 
Neya witaj. Jeśli chodzi o hasimoto to koleżanka z ta choroba zaszła w dwie naturalne ciąże. Tylko ustabilizuj tsh. Nie wiadomo w czym tkwi problem. Robiłaś monitoring ze staraniami? Może to wam pomoże. Chodzi o usg przed owulacją i po. Czy na pewno ci pęcherzyki pękają. Pisałaś o torbieli.

Liju to dobrze ważne żeby mieć dalszy plan.
 
Liju no wlasnie gin dala mi pol roku jak nie zajde to bedzie musiala wprowadzic jakies leczenie hormonalne.a co za tym idzie przedluzy to czas, chociaz misie wydaje ze wiekszy problem mam z tsh, bo na endo nie mam objawow po laparoskopi
Sonysony wlasnie probuje calynczas walczyc z tym tsh, w sobote jade do endokrynologa i do gina i wlasnie zapytam go o ten monitoring bo akurat jestem przed owulacja. Dzieki dziewczyny;*
 
Najlepiej rtęciowym :) temperatura będzie najbardziej miarodajna, brak problemu z baterią ;) i pamiętaj żeby mierzyc o stałej temperaturze, rano, przed wstaniem z łóżka
 
Neya tak jak liju pisze,no i najpewniej bedzie jak bedziesz mierzyc w pipce. Ja z poltora roku cudowalam i cykl jak w morde strzelil. Tempka niska 2-3dni rosla,potem full i ciupke spadala i za 14-15dni okres. Tylko u mnie cykl 32dni.
 
reklama
Do góry