reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

kochana to trzymam mocno &&&&&&&&&&&&&&&&& i ślę ci moje pozytywne fluidki :) żeby się udało ,
temperatury dawno nie mierzyłam ale na początku powinnaś mieć podwyższoną w okolicach 37 , u mnie było chyba jakoś 36,9
w środę idę w końcu na usg więc mam nadzieje że wszystko ok i poznam płeć :) ,już sie doczekać nie mogę ,
powiem ci że tą ciążę przechodzę zupełnie inaczej niż pierwszą ,inne smaki ,inne zachcianki i inne samopoczucie :) , chociaż jak sobie myślę to poprzednim razem ciągle odpoczywałam a teraz nie mam na to czasu bo młody daje popalić no i nie chce z nim ciągle w domu siedzieć ;)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wsparcie :-) Zaczynam wierzyć, że może się udać :-) Może faktycznie zmienię lekarza - pomyślałam, że może warto się zapisać do jakieś kliniki, która zajmuje się leczeniem niepłodności, żeby mnie tak całościowo przebadali i cos zaproponowali. W końcu 2 razy w ciążę zaszłam (fakt, że poroniłam), ale z tego wynika, że mimo tej wrednej endometriozy w ciążę mogę zajść, więc po co od razu in vitro?
 
Serwis cenylekow.com.pl oferuje bezpłatne porady eksperta ds. niepłodności Wojciecha Gontarka - zajrzyj i dowiedz się jak zadać pytanie.
 
AniaSm, chętnie bym spróbowała inseminacji, ale nie wiem czy w moim przypadku jest sens, bo mam wodniaka przy jednym jajowodzie (czyli najprawdopodobniej jest niedrożny), a poza tym boję się, że czas ucieka - mam 34 lata i chciałabym jak najszybciej zajść w ciążę. I tak już tyle czasu straciłam przez tą francowatą endometriozę, że cały czas się martwię, że może być za późno :-(
 
nawet tak nie myśl , jesteś jeszcze młoda masz dopiero 34 lata więc spokojnie
jeśli chodzi o inseminację to przecież nie musisz jej robić , wiem że lekarze lubią po prostu kierować od razu na invitro bo to dla nich dużo większa kasa ,chociaż samą decyzję i tak wy musicie podjąć ,jakakolwiek by ona nie była dziecko wam wszystko wynagrodzi :))
 
Witajcie,
staramy się z mężem o dziecko już ponad rok, w kwietniu przechodziłam operację usunięcia torbieli endometrialnej z lewego jajnika. Podobno torbiel była bardzo ładnie odizolowana i lekarz nie znalazł żadnych zrostów. USG miesiąc temu pokazało, że lewy jajnik wrócił już do normy i nawet rozmiarem nie zdradza, że była na nim torbiel. :) Teraz robimy wszystko, żebym jak najszybciej zaszła w ciążę. Mam nadzieję, że się uda i że będę kolejnym przykładem "ku pokrzepieniu serc". :)
 
reklama
Witajcie dziewuszki...przyjmiecie mnie do swego grona??
Odnośnie powyzszego - gdzieś czytałam że należy też leżeć na brzuchu przez kilka minut..
 
Do góry