reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Koniec 2010 roku to istne zmiany w moim ciele jakich wcześniej nie miałam. Owulacje z "czymś" brązowym, jakieś dziwne palmienia między @, byłam zszokowana...
W końcu przyszedł czas na wizytę u gin.
Moja przygoda z tym "dziadostwem" rozpoczęła się na poczatku tego roku...:szok:
Dowiedziałam się że prawdopodobnie mam endo, dowiedziałam sie o problemach z zajściem, donoszeniem itp. Dzień tatmtej wizyty to był dzień płaczu. Bo oprócz tych wszystkich "nowinek" gin. powiedział że mój wiek to "czerwone światło" dla ciąży. Pocieszył, że jeżeli w przeciągu roku nie zajdę w ciążę, pomyśli o badaniach...
No i się tak staramy od stycznia...no i czekamy...a czas ucieka...
Mam już 34 lata, z utęsknieniem czekam na moje pierwsze zdrowe dziecko...
Wczoraj zrobiony test znów nic nie pokazał...:-(ehh...
Jakie badania powinnam mieć zrobione? Jak normalnie funkcjonować aby nie zwariować?
 
Cześć dziewczyny, już kiedyś u Was byłam, gdy lekarz zdiagnozował u mnie endometrioze ale to długa historia i opisałam ją wcześniej... :)
Później przeniosłam się na inny dział forum, bo naszą szansą jest tylko IUI lub ewentualnie invitro. Jutro podchodzę do drugiej IUI.
Nie wiem jak to jest z moją endo-nie wiem jaki mam stopień bo gdy miałam dwa lata temu usuwaną torbiel lekarz chyba na to nie wpadł, a o samej endo dowiedziałam się że mam dopiero 4 miesiące temu. W sumie żadnych objawów nie mam, @ mam regularne i nie bolesne ani nie obfite. Czssm mnie boli odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Biorąc tabletki stymulujące jajeczkowanie już po raz drugi "wyhodowałam" dwa jajeczka a mam jeden pracujacy jajnik. I co mnie zastanawia - wiele dziewczyn bierze tableki na ładne endometrium a ja nie biorę, mam endo a endometrium mam wzorcowe.Czy to może oznaczać że mam niski stopień endo?
 
Dziękuję Aniu za odpowiedź...
Czytałam dużo o prolaktynie i dokładnie sie zaplątałam jezeli chodzi o dzień robienia wyników...niektóre źródła mówią, że najlepiej robić między 5 a 10 dc, inne że między 6 a 12 dc, jeszcze inne że po 20 dc. Jak to jest z tym dniem? Który jest najlepszy:confused:? Nie wiem również ile czasu potrzeba na obniżenie poziomu prolaktyny...:baffled:
Pytanie za pytaniem...a czas ucieka...:-(
 
a wiesz że mi lekarz nie powiedział kiedy najlepiej zrobić to badanie , po prostu kazał zrobić więc poszłam i była dużo za duża , no i jakieś pół roku może troszkę dłużej zażywałam bromergon na obniżenie aż się okazało że jestem w ciąży i wtedy mi kazał odstawić :) ,a po ciąży jakieś 7 m-cy robiłam powtórnie badanie i było ok ,więc chyba się już unormowało :)))
myślę że dobrze żebyś popytała o to swojego gina ;)
 
hej dziewczyny :) dzis jakos siedze przy necie non stop i czytam o NASZYCH problemach :(...przedstawie Wam moja historie, bo mam pare pytan.
4 lata temu mialam laparoskopie i 8cm cysty na jajnikach (obu). potem zaczelam brac duphaston, potem jednak z racji wieku przeszlam na antyki, biore je bez przerw na @ juz 3 lata. 10 dni temu odstawilam, w miedzy czasie pojawilo sie krwawienie z odtawienia, trwalo 4 dni, nic nie bolalo:):) a teraz od 5 do 25 d.c. mam brac duphaston, poniewaz staramy sie z partnerem o dzidzie :) zastanawiam sie czy moze ktoras z Was jest podobnym "przypadkiem" do mnie? czy jest szansa na ciaze? jak obliczac dni plodne i czy w ogole przy endo ma to sens? :)

pozdrawiam !
M.
 
hej dziewczyny :) dzis jakos siedze przy necie non stop i czytam o NASZYCH problemach :(...przedstawie Wam moja historie, bo mam pare pytan.
4 lata temu mialam laparoskopie i 8cm cysty na jajnikach (obu). potem zaczelam brac duphaston, potem jednak z racji wieku przeszlam na antyki, biore je bez przerw na @ juz 3 lata. 10 dni temu odstawilam, w miedzy czasie pojawilo sie krwawienie z odtawienia, trwalo 4 dni, nic nie bolalo:):) a teraz od 5 do 25 d.c. mam brac duphaston, poniewaz staramy sie z partnerem o dzidzie :) zastanawiam sie czy moze ktoras z Was jest podobnym "przypadkiem" do mnie? czy jest szansa na ciaze? jak obliczac dni plodne i czy w ogole przy endo ma to sens? :)

pozdrawiam !
M.
witaj
jeśli cykle będziesz mieć regularne to łatwo ci będzie obliczyć dni płodne ,a jeśli nie to pogadaj ze swoim ginem i możesz chodzić na monitorowanie cyklu , ja tak chodziłam dzięki temu wiedziałam kiedy może dojść do zapłodnienia ,poza tym możesz sobie kupić w aptece lub na allegro testy owulacyjne i one pokażą ci kiedy co i jak ;)

Asieńka odezwij się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wikula i pozostałe dziewczyny gdzie jesteście?????????????
Asieńka odezwij się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hejka kochana:-)
U mnie nic ciekawego, mam teraz urlop ale jestem w trakcie kończenia mieszkania i lada dzień przeprowadzka na warunki polowe hehe:-) remont nowego mieszkania to beczka bez dna:eek: wszystko mamy oprócz mebli i szafy do mieszkania, ale powoli i do tego też dojdziemy:)
A co do mojego samopoczucia to lepiej ale czasami jeszcze popłakuje za moją fasoleczką ehh ale co zrobić.
Cylke mi sie rozregulowały masakra mam nadzieje ze kiedyś sie to unormuje...
A Ty laleczko jak się czujesz? co tam u Ciebie?? Pozdrawiam
 
reklama
w piątek w nocy przyjechaliśmy do PL i wybieram się do mojego gina na wizytę :) mam nadzieje że wszystko dobrze z maleństwem , poza tym czuję się świetnie oprócz dni w których Kuba daje mi do wiwatu no ale tak to już bywa ;)
jeśli chodzi o cykle to mi gin polecił tabletki ziołowe z herbapolu CASTAGNUS, 30 TABLETEK - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl żeby brać przez 6 miesięcy i cykle się powinny unormować ;) ,a mieszkanie to zawsze jest skarbonka bez dna :) ale za to jak fajnie jest mieć własne 4 kąty :)
 
Do góry