reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Dziewczyny to się udaje w wieku 19 lat pierwsza laparoskopia i rozpoznanie endometriozy 2013 laparotomia usunięcie torbiela endometrioza IV stopnia 2016 usunięcie jajowodu z wodniakiem. 4 podejścia do in vitro w tym 3 pełne 30.08.2016 hcg338 13dpt, 2.09.2016 hcg 1257 15dpt [emoji85] teraz czekam na usg [emoji175][emoji175]
Dzięki temu forum uwierzyłam że mogę być mama bo większość lekarzy mówiła że będzie bardzo ciężko lub wcale a jednak do tej pory podczytywalam ale po tak wysokim wyniku postanowiłam napisać. To mój pierwszy pozytywny wynik podczas wszystkich podejść i podchodzę do tego z dystansem jeszcze ale jeżeli mam kogoś podnieść na duchu to warto napisać. Buziaki ściskam [emoji175][emoji175]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc sa tutaj dziewczyny ktore lecza sie w UK??Moglybyscie podzielic sie doswiadczeniami jak to tutaj wyglada??Moje problemy zaczely sie w tamtym roku w kwietniu bolesne miesiaczki nieregularne w czerwcu bylam u ginekologa w PL powiedziala mi ze mam cyste na lewym jajniku gdzies w okolicy zatoki Douglasa(2 lata wczesniej chyba bylam u ginekologa mialam ten jajnik troche opuchniety zadnych cyst) przepisala mi tabl anty 3 opakowania nie pamietam niestety ich nazwy powinnam je brac od nastepnego miesiaca ale nie dostalam okresu poszlam do lekarza w uk wyslala mnie na usg zeby potwierdzic diagnoze okres dostalam zaczelam brac tabl pod koniec lipca mialam usg cysta zdiagnozowana nastepne usg mialam we wrzesniu po skonczeniu tabl cysta nadal na miejscu w listopadzie bylam pierwszy raz u ginekologa nie dal mi zadnych tabl ani nic tylko wziol probke krwi do badan pow ze mam czekac co sie stanie nastepna wizyte mialam pod koniec marca niestety nie pow mi ze przed wizyta mam zrobic usg nie dostalam tez zadnego listu od lekarzy wiec pow mi ze bez usg nie wie co sie dzieje mam je zrobic i wrocic z badania krwi pow mi tylko ze cysta jest czekoladowa mozliwe poczatki endometriozy nastepna wizyta w lipcu z zrobionym usg cysta dalej na miejscu 3cm lekarz stwierdzil ze juz sie nic nie da z nia zrobic ze po roku sie nie wchlonela wiec trzeba ja wyciac skierowal mnie na laparoskopie powiedzial mi ze usuna cyste wszystkie zrosty i sprawdza droznosc jajowodow do 4 miesiecy powinnam dostac list z data na operacje wiec moje pytanie brzmi po 2 miesiacach nadal czekam na list z skierowaniem do szpitala ile tak moge sobie poczekac??Tutaj na wszystko maja czas czekasz sobie miesiace na nastepna wizyte nie dawaja zadnych tabl nie robia zadnych dodatkowych badan lekarz pow mi ze mam sie wybrac do kliniki nieplodnosci bo staramy sie juz 2 lata o dziecko i nic ale pow ze jak data na wizyte wypadnie pozniej niz u niego to mam ja anulowac przyjsc do niego i on mnie wysle na reszte badania wiec bez sensu jest umawiac sie na wizyte w klinice! Przepraszam dziewczyny za taka dluga wiadomosc ale zaczyna mnie to draznic ze na wszystko musisz tak dlugo czekac po roku nadal nic nie wiem nadal nie zaszlam w ciaze z miesiaca na miesiac mam wieksze problemy z okresem powiedzmy ze sa bardziej upierdiwe bo tak mi sie cykl poprzestawial ze juz nie wiem kiedy mam dostac okres!zaczelam od 27 dnia miesiaca a skonczylo sie na 15 czyli mam 12 dni wczesniej z miesiaca na miesiac tak sobie przeskakuje o pare dni mam straszne napady ciepla przed okresem i pierwsze 3 dni czuje sie jakbym miala menopauze!ciagle jakies bole klucia itp od 3 miesiecy dzien przed okresem mam plamienie brazowe jeden raz i tyle na nastepny dzien dostaje okres nigdy tak nie mialam dzisiaj jest 15 wrzesien powinnam dostac okres a tu dupa!!Chcialabym po prostu sie dowiedziec co jest nie tak ze nie moge zajsc w ciaze czekam jak na zbawienie na ta laparoskopie bo mam nadzieje ze po tym sie dowiem co jest grane i moze moje problemy z okresem sie w koncu skoncza!Mam 24 za chwile 25 lat niby mam jeszcze czas na dzieci ale jak tak dalej pojdzie to sie boje ze nigdy ich nie bede miala!!2 lata sie staramy i nic moj maz chcialby miec chociaz 4 a ja nie moge miec nawet jednego a gdzie kolejne 3......Bardzo bym chciala w koncu uslyszec ze tak jestem tyle razy sie nakrecalam ze sie udalo potem bylo rozczarowanie ktore boli za kazdym razem bardziej wszystkie kobietki ktore sie staraja wiedza jakie to uczucie....Znowu nie dostalam okresu "na czas" znowu przychodza te mysli a moze jednak stal sie cud?? Nie chce sobie robic nadziei....Mam wokol siebie juz 4 kolezanki ktore albo sa w ciazy albo juz urodzily i wszyscy teraz mowia Twoja kolej Tobie tez sie uda zadna z nich specjalnie sie nie starala wiec fajnie im sie mowi TOBIE TEZ SIE UDA.... ciekawe kiedy....Jeszcze sie nie poddalam choc bardzo ciezko jest myslec pozytywnie....Nie mam nawet z kim porozmawiac o tym wszystkim wszyscy mowia albo nie martw sie albo po co Ci dzieci to tylko klopot.....Ech ciezkie zycie kobiety przepraszam ze sie tak rozpisalam troche sie wyzalilam i mi ulzylo:)Zycze powodzenia wszystkim ktorze sie staraja:)
 
Cześć dziewczyny troche was podczytuje i postanowilam napisac staram sie o dziecko 4 lata dwa lata temu 3 inseminacje na nfz brak efektow, w tym roku zmienilam lekarza przez 4 cykle clo plus zastrzyki na pękniecie , efektów teź brak. Lekarz skierowal mnie na laparoskopię diagnostyczną ktorą mialam kilka dni temu, wynik jajowody drożne, pobramie wycinkow w obu jajnikow, liczne ogniska endo do 2mm w zatoce douglasa, jednak nie wiem czy ogniska te zostały usunietę bo nie jest to wyraźnie napisane, moje pytanie jest czy orientujecie sie czy w trakcie tej laparoskopi lekarz usunąl te ogniska i w jakim celu pobierane zostalý te wycink ?
 
Sarah, ja tez mieszkam w uk. Mam 33 lata i 6letnie dziecko i tez zawsze marzyłam o większej gromadce. Czas goni.... Tylko raz w tej sprawie byłam w GP, dali mi tabletki na dwa cykle i powiedzieli żebym szła do prywatnej kliniki, bo mam juz jedno dziecko to na nhs nie beda nawet szukać przyczyny. Wiecej nie chodziłam. W Pl w maju zrobili mi diagnostyczna laparo, stwierdzili endo, teraz jestem po pierwszej probie invitro, rowniez w Pl. Niesty nieudanej, czekam na poronienie ... Jesli zalezy Ci na czasie to chyba tylko prywatne kliniki w Pl wchodzą w grę... Ale ja bym na Twoim miejscu czekała, masz keszcze czas, tu bedziesz miała wszystko za free, a w prywatnych , nawet w Pl, te koszta idą w tysiące £ niestety. Dzwon do nich, ubarwiaj sytuacje, podgonia wtedy troche z terminami... Inaczej sie nie da.

Gosia, zawsze biorą wycinki do badania histopatologicznego. To nie wróży nic złego, poprostu sprawdzają. Ja miałam na karcie info. ze wycięto ogniska endometriozy i skąd.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniach83 - widzisz ja na wypisie ze szpitala nie mam nigdzie napisane ze wycieto te ogniska endo dlatego nie wiem czy je usunęli czy nie , wpisane jest tylko liczne ogniska endo do 2 mm w zatoce douglasa, pobrano wycinki do badania, miejsca krwawiace skoagulowano nawet nie wiem jaki stopien mam tej endo. Wiesz moze jakie jest dalsze leczenie tego paskudztwa w przypadku planowania zajscia w ciaze jestem zalamana i powiedz dlaczego mialas in vitro ?
 
dzieki AniaCH83 za odpowiedz Ja bede miec 25 lat jeszcze troche czasu mam jakbym wiedziala ze bede miec takie problemy z zajsciem w ciaze to powiem Ci szczerze ze juz od dawna w Pl bym latala po lekarzach sprawdzac czy cos jest nie tak...Powiedzialam sobie ze na razie bede czekac na ten zabieg przynajmniej mnie otworza to beda widziec co i jak i zobacze co mi powiedza po tym czy jakies leczenie mi zaproponuja bo jak mi powiedza znowu ze mam czekac co sie stanie to ich wysmieje bede sie dopytywac zapisze sie do tej kliniki nieplodnosci i tam bede probowac sie czegos dowiedziec mojego tez musze na badania wyslac wiec troche to czasu zajmnie. Zobacze jak beda do tego podchodzic bo jak bede musiala tak dlugo czekac na wizyty do lekarza nic nie bede wiedziec nadal to wybiore sie do Polski na badania szybciej to potrwa i wiecej sie dowiem wiadomo ze takie latanie tam i spowrotem kosztuje plus wizyty u lekarzy badania ale jak dowiem sie czegos przydatnego moze jakies tabletki mi przepisza to na pewno bedzie warto czas leci a w przypadku jak sie starasz o dziecko czas leci bardzo szybko mam nadzieje ze do 30-tki bede miala przynajmniej dwa szkraby tak bym chciala a jak nie to przynajmniej jedno:).....wiec nie orientujesz sie jak wyglada ta inseminacja tutaj? Wydaje mi sie ze po 2 latach staran nie beda mi robic problemow?Tak sie zastanawialam czy nie sprobowac tego od razu po zabiegu jesli wszystko bedzie wyczyszczone to moze by sie udalo za pierwszym razem bo za jakis czas nie wiadomo ile znowu tych cyst bede miec bo wiadomo ze te swinstwo sie wraca no i chcialam zaoszczedzic czas na staraniach ktore i tak nie dawaja rezultatu mam nadzieje ze moze po zabiegu sie uda ale tez nie jestem taka przekonana ze to cos pomoze:(
 
Aniach83 - widzisz ja na wypisie ze szpitala nie mam nigdzie napisane ze wycieto te ogniska endo dlatego nie wiem czy je usunęli czy nie , wpisane jest tylko liczne ogniska endo do 2 mm w zatoce douglasa, pobrano wycinki do badania, miejsca krwawiace skoagulowano nawet nie wiem jaki stopien mam tej endo. Wiesz moze jakie jest dalsze leczenie tego paskudztwa w przypadku planowania zajscia w ciaze jestem zalamana i powiedz dlaczego mialas in vitro ?

Wg mnie to znaczy , ze wycięli Ci te ogniska. Jestem tego praktycznie pewna. W jakimś celu w koncu robili Ci ten zabieg. Ja miałam diagnostyczna, bo nie podejrzewali co tam moze byc, stawiali na zrosty, zrostów nie było, było endo. Zapytaj lekarza, ktory to stopień , ja tez nie wiedziałam. Endometrioza sie ciagle odnawia, wiec chyba jesli długo Wam sie nie uda to chyba musicie myślec o wspomagaczach. Wlasnie z tego powodu miałam invitro. Kilka lat starania, wiec PRAWDOPODBNIE endometrioza jest u mnie przyczyna niepłodności, a drugi powód to brak powodu- niepłodność idiopatyczna.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniach83 my staramy się juz prawie 4 lata, ze 4 cykle stymulowane, owulacja zawsze była potwierdxona usg a potem badaniem progesteronu, i ciągle nic zobaczymy jakie plany bedzie miala moj gin
 
10Sarah911 podczytuje Was os dawna alepierwszy raz pisze
Ja mam tez stwierdzona endometrioze 1stopnia
Moja historia jest dluga i malo radosna w 2014 ciaza zakonczona aniolkiem w 9tc i bezskutecznestarania stymulacja zabiegi badania itp Teraz czekamy z mezem na ivf na NHS tu w UK
Jesli moge zapytac to gdziejestesw UK my w West Yorkshire
Musze ci powiedziec ze twoje objawy bardzo przypominaja moje co oczywiscie nie oznacza ze i ty masz endo na 100%
Ja jednak na twoim miwjscu cisnela bym bardziej lekarzy i napewbo poprosila gp o skieeowanie do kliniki nieplodnosci
2lata staran bez skutku kwalifikuja Cie
Przepraszam ze tak chaotycznie ale piszw z pracy
Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy bo musi nam sie wreszcie udac
 
reklama
Gorska79, jakie leczenie zastosował u ciebie lekarz w przypadku endo 1 stopnia, i czy powiedział ci lekarz że nie mozesz wlasnie przez endo zajsc w ciaze. Ja jestem obecnie po laparoskopii i czekam na wyniki histop. ,które pewnie ją potwierdzą.
 
Do góry