reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Dzień dobry. Do tej pory nie udzielałam się na tym forum, ale niestety mam podejrzenie endometriozy :-( Zamierzam przystąpić do refundowanego ivf w przyszłym roku. Miałam robioną drożność i wynik był taki, że lewy jajowód drożny a prawy wąski. Miałam iść na laparo, żeby to sprawdzić, ale zrezygnowałam. Teraz się okazuje, że mam torbiel na prawym jajniku, która jest prawdopodobnie endometrialna. Profesor jednak stwierdził, że mogę podejść do ivf. Będę najpierw miała podane leki na wyciszenie. Widziałam, że odradzałyście to Iron. Sama już nie wiem co mam robić. W mojej bliskiej rodzinie był przypadek endo, więc się martwię. Najdziwniejsze jest to, że nie mam żadnych objawów. Okres regularny, funkcjonuję normalnie. Czy mam jednak podejść do laparo? Ile czasu po zabiegu mogę podejść do ivf? Proszę pomóźcie.
 
reklama
Liju kurcze tez juz przebieram nozkami, mam przeczucie, ze wynik bedzie dodatni hihi :-D:-D bede jutro zagladac, bo jutro jest sobota, nie??:-):-)

Witaj Carry. Trudno jest tak doradzic na forum, bo jednak lekarz znajacy twoj przypadek powinien wiedziec lepiej. Czesto niestety zdaza sie tak, ze lekarze chca zarobic na chorobie innego i daza do ivf, nawet jesli sa ewidentne przeciwskazania.
Ja mam bardzo dobrego lekarza, bo duzo rzeczy mi sie przed i w czasie ciazy przytrafilo i zawsze konkretnie mi doradzal, mowil za i przeciw i nie owijal w bawelne. Generalnie z tego co mowil on (tylko na tym bazuje wlasciwie), to z torbielka mozna zajsc w ciaze, ale jest to jakies ryzyko, bo moze ona w czasie ciazy peknac na przyklad i byloby to bardzo niebezpieczne dla matki, a w szczegolnosci dla dziecka.

Widzicie dziewczyny najlepiej byloby trafic na takiego lekarza, ktory wylozy kawe na lawe, powie wam z czym sie wiaze ciaza z torbielem na jajniku, albo jak to wyglada najpierw usuwajac ja. Jakie sa terminy...to jest wszystko wazne.
Bo jesli ktoras ma 30 lat, to ja bym najpierw szukala wyczyszczenia wszystkiego, jesli natomiast wiek jest juz w okolicy 40, moze niedrozny jajowod...hmmm...moze trzebaby zaryzykowac. To wszystko zalezy od waszego stanu zdrowia, stanu finansow i jak jestescie silne psychiczne, bo jak moglyscie zaobserwowac nie zawsze iui czy ivf sie udaje....i wtedy jest bol i czasem zalamanie, z ktorego trzeba natychmiast wyjsc, zeby walczyc dalej.

Trzymam kciuki za wasza jasnosc umyslu i dobra decyzje.
 
tere spokojne drogi! ale z Tymka podróżnik :-)
Gatto (nie)dziękuję! ;-)
Carrie B. jak już pisałam Iron, ja bym wolała najpierw być wyczyszczona w środku, żeby nic nie stało się w czasie ewentualnej ciąży. a kiedy podchodzisz do ivf? Myślę, że po laparo szybciutko można podejść do zabiegu. Przecież lekarze zalecają intensywne starania już w następnym cyklu :tak: ale lepiej porozmawiaj szczerze z lekarzem. Tak jak pisała Gatto poproś o wszystkie za i przeciw. Jak masz wątpliwości skonsultuj się z innym lekarzem. Trzymam kciuki za Ciebie :tak:
 
Gatto, liju dziękuję za Wasze cenne rady :-) Kwalifikacje do refundowanego IVF mam w grudniu i mam nadzięję, że od stycznia będziemy mogli zacząć procedurę. Zapytam lekarza czy powinnam przejść najpierw laparo.
Wszystkiego dobrego dla Was!
 
Oho nareszcie udalo mi sie z suwaczkiem. Jeszcze tylko dwa dni i do lekarza.

Iron jak widac co lekarz, to inna opinia. I jestem tego samego zdania co tere fere, ze badanie na droznosc, to dobry pomysl

Liju trzymam kciuki za jutrzejszy tescik.

tere fere milego pobytu w gorach.
 
A czy któraś z Was przechodziła badanie na drożność jajowodów? Czy to jest faktycznie bardzo bolesne? Bo z tego co opowiadała mi ta lekarka to bardzo inwazyjne badanie i powiedziała, że możemy spróbować inseminacji bez sprawdzania tylko tak w ciemno
Cieszę się, że do Was trafiłam :-)
A dziewczynom, które zaskoczyły bardzo gratuluję :-)
 
Dziekuje Gatto:-)

iron ja mialam badana droznosc ale to bylo robione w Niemczech podczas laparoskopi kontrolnej (czyli pod pelna narkoza). moje jajowody byly w 99% drozne ale macica cala w ogniskach jak mi lekarz pozniej objasnil. To bylo robione pol roku po laparoskopii usuwajacej torbiela w Polsce i kuracji Visanne.
 
Iron ja tez mialam robione podczas laparo w pelnej narkozie, wiec ja nie znam tego uczucia, ale mam 2 kolezanki, ktore robily i jedna kompletnie nic nie bolalo, a druga tak. Jakby nie bylo, napewno to badanie nie jest przyjemne, ale czasem jak przepchaja dobrze rurki (sorki za wyrazenie:-D) to potem sie zachodzi raz dwa :-):-)
 
reklama
Do góry