reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

no w tym roku stuknęła 30 :-) więc za młoda na pierwszą ciążę nie jestem:-) Torbiele nie sa duże- obie po niecałe 30mm, wczoraj byłam na dodatkowym usg i na moje pytanie, czy mogę zajść w inny sposób niż in vitro lekarz powiedział- że cuda się zdarzają...
 
reklama
iron tak jak mówi Gatto może lepiej Ci podpowiedzą dziewczyny, które były lub są w takiej sytuacji. Nie wiem jak to jest z endo torbielowatą, ale ze zrostami, ogniskami ciężko jest zajść, bo nie wiadomo gdzie dokładnie one są i czy nie zatykają jajnika, jajowodów itp. Jeśli te twoje torbiele są tak umiejscowione, że nie przeszkadzają w owulacji i nie zatykają jajowodów,lub nie przeszkadzają w zagnieżdżeniu się zarodka to chyba IVF może się odbyć bez laparo. Tylko pomyśl, czy czasem nie chcą Cię naciągnąć, bo jakoś dziwnie to brzmi. Różne historie tu się pisały, ale żeby tak od razu IVF bez leczenia, bez laparo, bez prób IUI, no nie wiem kurczę.
A Twój wiek jest jak najbardziej w porządku. My tutaj w większości mamy więcej, więc głowa do góry.
 
Ostatnia edycja:
Lekarka tłumaczy, że przy usuwaniu torbieli mogłabym stracić część jajnika, a ona nie chce ryzykować
 
Iron ja mialam torbielke i podczas laparo stracilam troszke jajnika, co mu absolutnie nie zaszkodzilo i nadal pracowal, mam rowniez zrosta w jajowodzie, ktory nie dziala, a jednak zaszlam w ciaze naturalnie.
30 lat to super wiek i mozesz sobie dac jeszcze troche na naturalke, ale chyba ja na twoim miejscu sprawdzilam co tam sie dzieje. Jesli wczesniej nie wiedzialas o chorobie, to moze warto sprobowac usunac wszystko przez laparo i zaczac staranka pelna para. Ja bym sobie dala szanse na natural bedac na twoim miejscu.
 
Iron ja tez chyba najpierw bym sprawdzila co sie dzieje w srodku. Ja majac torbiela na jajniku 5cm nie mialam z niego jajeczkowania tylko z tego drgiego zdrowego a wiem, bo zawsze mnie bolalo jajeczkowanie. A jakis czas po operacji bylo juz na zmiane. Moze powinnas zrobic laparo, usunac torbiele i sprawdzic droznosc. Ja tez jestem od ciebie starsza (33).

Zaskoczylam naturalnie ale czy sie utrzyma, to inna sprawa. Tak sie boje. Brzuch mnie tez boli jak na okres ale plamien nie mam i tez zadnych objawow ciazy poza dwoma kreseczkami na tescie. Moj juz nie moze mnie sluchac. Jak ja mam dotrwac do poniedzialku:-(Help
 
iron ja mam endo i 2gi raz podchodzę do ivf. ja się zgadzam z dziewczynami. Bardzo dziwna decyzja tej dr... pewność czy to torbiel z endo czy inna można mieć tylko po zabiegu. owszem można na oko stwierdzić/podejrzewać tą chorobę, ale pewności nie ma.
Ja miałam usuwaną torbiel 8 cm, czynnościową, i tak nic nie straciłam. A jak miałam małe ognisko to i tak przed 1wszą stymulacją lekarz zalecił laparo + zastrzyki z dipereline żeby wyciszyć/przygotować organizm. dodatkowo przy endo bardzo często są zrosty, które komplikują sprawę podczas punkcji lub transferu.
A jak okaże się że to nie torbiele endo tylko czynnościówka to niezłe giganty jeszcze wyhodujesz. A "czysty" organizm lepiej przyjmie ciążę.
Oczywiście to są TYLKO moje przemyślenie, nie chcę nikogo do niczego przekonywać i zmuszać... Po prostu po wszystkich przejściach to jest moje zdanie.
Mam nadzieję, że jakoś Tobie pomogłyśmy
 
iron ja mam endo i 2gi raz podchodzę do ivf. ja się zgadzam z dziewczynami. Bardzo dziwna decyzja tej dr... pewność czy to torbiel z endo czy inna można mieć tylko po zabiegu. owszem można na oko stwierdzić/podejrzewać tą chorobę, ale pewności nie ma.
Ja miałam usuwaną torbiel 8 cm, czynnościową, i tak nic nie straciłam. A jak miałam małe ognisko to i tak przed 1wszą stymulacją lekarz zalecił laparo + zastrzyki z dipereline żeby wyciszyć/przygotować organizm. dodatkowo przy endo bardzo często są zrosty, które komplikują sprawę podczas punkcji lub transferu.
A jak okaże się że to nie torbiele endo tylko czynnościówka to niezłe giganty jeszcze wyhodujesz. A "czysty" organizm lepiej przyjmie ciążę.
Oczywiście to są TYLKO moje przemyślenie, nie chcę nikogo do niczego przekonywać i zmuszać... Po prostu po wszystkich przejściach to jest moje zdanie.
Mam nadzieję, że jakoś Tobie pomogłyśmy
Lusia7 ja też doszukuje się jakiś objawów i nic :( analizuje każde zakłucie, ból.... masakra, oby do soboty.. Będzie dobrze. trzymam & :-)
Anaswear ja też mam przed @ brunatne plamienia. lekarz stwierdził, że taka moja natura. ale lepiej upewnij się. na pewno bym nie zostawiła sprawy na następny rok, bo może się uda.... Po roku starań masz prawo oczekiwać konkretnych działań, zwłaszcza przy endo! Znajdź dobrego lekarza, któremu będziesz ufać i postaw na swoim! skąd jesteś? może będziemy w stanie kogoś polecić ;-)

U mnie nic nowego, stres i niepewność ;-) powtórzę się, ale oby do soboty. od wtorku, jutro to dla mnie sobota :-D
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Dzisiaj znowu byłam w klinice, tym razem u innej. Zapytałam ją czy mogę zajść tylko przez IVF, a ona powiedziała skąd u mnie taki pomysł, więc powiedziałam, ze jej koleżanka z gabinetu obok udzieliła mi takiej informacji. Pani była zdziwiona :-) Zapytałam czy mam próbować inseminacji i ona powiedziała, że 2 razy mogę do niej podejść, zaproponowała mi też zbadanie drożność jajowodów, ale trochę mnie to badanie przeraziło. Niestety ona też nic nie wspomniała o laparo... myślałam, ze to dobra klinika...
 
reklama
lusia zapodawaj suwaczek no pędzikiem.

liju czekam, czekam, czekam na sobotę.....

iron kurde ta już coś bardziej ginka Ci powiedziała. Drożność to celne badanie akurat. Może lepiej Cię poprowadzi, albo spróbuj iść jeszcze do jakiejś sławy od endo w swojej okolicy,może jeszcze lepiej Cię poprowadzi.

Ok. My już spakowani. Rano azymut Zakopane! Jedziemy, jedziemy, jedziemy.
 
Do góry