reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Noc_Kairu jest to bardzo pradopodobne, że po laparoskopii masz niższe AMH. Ja też mam endometriozę i laparoskopię miałam w wieku 27 lat. 6 miesięcy po laparo miałam wynik AMH 0,9. Ale im dłużej od laparo tym jajniki się odbudowują. U mnie niestety pęcherzyki nie pękały i my po roku walki od laparoskopi (nie licząc 3 lat przed) podjęliśmy decyzję o in vitro. I się udało :-)
Życzę Ci wszystkiego dobrego i oby udało Ci się bez in vitro
 
reklama
dzięki dziewczyny,macie już takie ładne suwaczki i już Wam bliżej niż dalej do macierzyństwa ;-) tak mam pco i problemy z regularnością cykli, jak biore clo to regularnie jajeczkuje nawet kilka cykli po odstawieniu ale bez tego niestety ciężko albo owulacje są baaaardzo późne np. w 40dc. No nic, czekam co lekarz powie na ten wynik, ja 3 tygodnie temu miała usunięty jajowód z powodu wodniaka i mam teraz jeden tylko ale drożny więc szanse jeszcze mniejsze, juz sama nie wiem jakie decyzje podjąć... zwariować można a czas ucieka i lata lecą
 
Myśa nasunęła mi się taka myśl czy robiłaś może glukozę z obciążeniem 75? Często przy pco oprócz ustabilizowania hormonów trzeba brać leki na cukrzycę. Co bardzo pomaga w zająciu w ciążę ;)
 
Myśa nasunęła mi się taka myśl czy robiłaś może glukozę z obciążeniem 75? Często przy pco oprócz ustabilizowania hormonów trzeba brać leki na cukrzycę. Co bardzo pomaga w zająciu w ciążę ;)

Dari nie robiłam, ogólnie jak robiłam zwykłe badanie cukru a robiłam kilka razy to lekarze mówili że ok więc nie drążyłam tematu,nikt mi nie proponował badania z obciążeniem, tarczyca też bez problemów, sprawdzałam hormony i byłam na wizycie u endo to mówił że w normie więc to cholerne pco wszystko pierniczy. Byłam juz w ciąży 3 razy więc zachodze ale nie utrzymuje. A u Ciebie jak to wyglądało? Lekarze zasugerowali ci ivf czy sama zdecydowałaś?
 
Ostatnia edycja:
Mysa, nie wiem do jakiego lekarza chodzisz, ale najlepiej isc do takiego, ktory zajmuje sie nieplodnoscia. Skoro zachodzisz w ciaze, to PCOS raczej nie jest tu problemem bo o ile ja wiem, to pcos utrudnia zajscie, nie wiem czy ma cos wspolnego z utrzymaniem ciazy. Moze za niski progesteron? Badalas sobie na poczatku ciazy?
 
jakoś nie nastawiam się od razu na sukces ale masz rację przynajmniej przez chwilę będę w ciąży. Tak właściwie to jeszcze to do mnie nie dociera. Jutro mam kolejną wizytę, mam nadzieję, że się dowiem kiedy będzie punkcja
 
w poniedziałek mam punkcję ale niestety mam za wysoki estradiol i możliwe, że nie podadzą mi zarodka w tym cyklu ponieważ, jest ryzyko hiperstymulacji, wyhodowałam 14 komórek, trzymajcie kciuki.
 
kachna trzymam kciuki!!! oby wszystko się udało!
a ja od pon zaczynam kłucie. wyliczyłam, że punkcje najwcześniej będę mieć ok połowy października. Też się boje hiperki bo amh wyszło ok 11!!
 
reklama
Milagros pierwsza ciąża po IUI więc na duphastonie skonczyła sie w dniu kiedy odebrałam wyniki bety, druga pozamaciczna a trzecia puste jajo płodowe, ja biore progesteron bo nie jest zbyt wysoki i lecze się w krakowie i u siebie w mieście właśnie u specjalistów od niepłodności, kupe kasy za to płace a nic z tego nie wynika, poprostu czasem tak bywa że nie wychodzi a najlepsze leki i opieka nic nie da
 
Do góry