reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Tere fere jak na razie nic jej oprocz mleka nie daje. Po ukonczeniu 4,5 miesiaca pediatra kazala podawac owoce, moze zaczne ciut wczesniej (jakis tydzien). Jak na razie w siatce centylowej jest idealna, wiec nie dodaje zadnych kaszek czy kleikow.

Jesli chodzi o smoczki, to wydaje mi sie, ze 2 ke od 2go miesiaca zycia,a 3ke od 3go, ale to nie jest obligatoryjne. Jesli widzisz, ze Tymek je z 1ki i sie nie denerwuje, ze mu pomalu leci, to ok, jesli natomiast widzisz, ze przy 3ce sie krztusi, znaczy, ze nalezy jeszcze poczekac. Te numerki w sumie takie umowne sa, bo zalezy od dziecka, ale pomocne w sumie:tak:
 
reklama
tere...dziekuje kochana! powiem ci, ze sama gdzies z książki stworzyłam swoja prywatna liste, bo wiadomo, ze kazda robi to tez według własnych potrzeb... no ale widze, ze bardzo zblizona liste mam do twojej:-)

a teraz dziewczyny pytanie za 100 pkt...jaki macie termometr dla dzidzi? bo ja przeczytałam, ze najlepsze sa do ucha...? aha, no i nawilżacz powietrza...macie?
 
Cześć dziewczyny.
Miałam wczoraj wizytę i USG. Dr powiedział że na 90 % nie jest to torbiel endometrialna, gdyz taka nie powstaje w ciągu 5 dni, jest to czynnościowa i potwierdził że mogło wpłynąć na jej powstanie branie duphastonu 5 dni przed owulacją. Luteina którą biorę nie ma większego wpływu na wchłonięcie sie torbieli tylko na wywołanie okresu po jej odstawieniu, bo torbiel może się wchłonać właśnie podczas @. Wczoraj wziełam ostatnią dawkę, choć w klinice kazali brac do poniedziałku. Czekam na @, jeśli dostnę to pojadę na wizytę 21.06 do dr M i pogadam co on o tym myśli
baffled5wh.gif
może zobacze jakąkolwiek skruchę, że przyczynil się do takich nerwów i straty pięniedzy. Targaja mnie myśli zeby nawet do neigo już nie jechac bo same widzicie co sie narobiło
no.gif
ale ja juz nie wiem gdzie mam jechać
baffled5wh.gif

Nie wiadomo ile bedę czekała na wchłonięcie torbieli
embarrassed.gif
może cykl a może 3...
Dr powiedział mi tez że mając endo, ale wynik 10 U/ml czyli prawdopodobnie nie mam żadnych ognisk, największym moim problemem była utrata jajnika, choć na opisie zabiegu mam tylko usunięcie torbieli i każdy sie dziwi bo o jajniku nic nie wspominano a go nie ma
realmad2.gif
Ale skoro mam regularne @ i owu czyli nie wpływa to na jakość komórek a tylko na ich ilość bo mam niskie AMH.
Dziwi mnie też fakt że 4 lata temu mialam robione tez Ca125 w szpitalu i wynik był 17, chyba robione przed zabiegiem jak kazde inne badanie, czyli tez nie wskazywało na torbiel endo
eek.gif
a nią była a torbiel wtedy powstała po clo. Ehhh zawsze mam pod górke
embarrassed.gif

Sory że nasmędziłam ale gubię się już w tym wszytskim
baffled5wh.gif
 
Miliaa ja mam taki do ucha:tak: i nawilzacza nie mam, a przydalby sie.

Giza nie pomoge, bo seri nie mam pojecia o tych czynnosciowych, ani kiedy sie wchlaniaja. Chyba wlasnie trzeba to dupkiem regulowac o ile sie nie myle.
 
Ostatnia edycja:
miliaa ja do ucha kupowałam 2 albo 3 razy i zwracałam. Każdy mierzył za pierwszym razem inaczej, za drugim inaczej, zapytałam pani w aptece i powiedziała, że z tymi do ucha często się tak zdarza. Mają zwroty i kupiłam taki pstryk do czoła zbliżeniowy i za pierwszym razem ideał, więc mogę polecić.
Nawilżacza nie mam.

giza ja tyż nie wiem co podpowiedzieć... Ale nie trać zapału, idz do przodu i walcz o swoje:tak:
 
Hej dziewuszki!
kasiawr gratuluje! koniecznie daj znać jak jutro po wizycie!
gieniuś szkoda że się nie obkupiłaś ;-) ja lubie czasem zaszaleś na poprawę humoru :tak: a powiedz mi, bo się nie znam, z jakiego powodu jest te napięcie mięśniowe? po rehabilitacji im przejdzie?
tere zdjęcia jeszcze nie mam, P. wcisnął gdzieś aparat i szukaj igły w stogu siana :sorry:
GizaS ja mam endo, a torbieli endo nigdy nie miałam, tylko czynnościówki. Mam ogniska endo przy jajnikach, zatoce duglasa i w pępku. torbiele czynnościowe 2 mi się wchłoneły, 2 nie. na wchłonięcie dostawałam na miesiąc tabletki anty i wtedy znikały. niestety 2 razy musiałam mieć laparo. dlatego właśnie ivf przesunęło mi się z marca na koniec maja. mi mówili, że te torbiele były po nie pękniętych pęcherzykach lub jakich pozostałościach po owu. mam straszne zrosty jajników z macicą i trudniej organizmowi pozbyć się takich "śmieci". po Twoim zabiegu mówili coś o zrostach? współczuję takich przejść z lekarzami. niestety nikogo polecić nie mogę, bo do Szczecina pewnie nie opłaca Ci się przyjeżdżać :-( Trzymam kciuki Kochana!!!!

A ja chodz3 już po ścianach, dziś 11dpt!!!! bym chciała już mieć wynik, obojętnie jaki, byle by wiedzieć na czym stoje... ale obiecałam sobie, że nie będę robić wcześniej testu...
 
nie rób liju testu. Jak jest wcześnie to kreski są tak słabe, że czasem niewidoczne. Poczekaj. I nie ma obojętne jaki wynik. Będzie dobrze. Choć bierz pod uwagę również drugą opcję.
 
Liju a kiedy robisz betę? trzymam mocno kciuki za wysoki wynik:tak:
Mi po zabiegu nawet nie powiedzieli o endometriozie:wściekła/y: mimo ze u dr który przeprowadził operacje byłam jak dobrze pamiętam na 3 kontrolach po operacji:baffled: o endo dowiedziałam się 2 lata temu na wizycie w klinice niepłodności.
Kurczę wystraszyłaś mnie tą torbielą że się nie wchłoneła:zawstydzona/y: myślałam że czynnościówki się wchłaniają:eek:
Co do zrostów nic nie wiem:eek:ale zarówno przed operacją jak i teraz mam niskie CA 125.
pozostaje mi tylko czekać na wchlonięcie torbieli i wyrwać lekarzowi jaja za idiotyczne podejście:crazy:
 
Gizas ja miałam torbiele z niepękniętego pęcherzyka i zawsze się w @ wchłaniały. Dr Mercik mi przed stymulacją kazał brać tabletki anty, ale zabij mnie bo nie pamiętam czy je brałam. Wydaje mi się, że na kontroli zadecydował o Duphastonie. Cholera nie pamiętam. :szok: To teraz byłaś u Horaka?? Duphaston albo Luteine też brałam w II połowie cyklu.
Gizas tylko czegoś nie rozumiem, bo Duphaston brałaś w II polowie cyklu, a potem przychodzisz na początku cyklu na usg czy nie ma torbieli, bo jak jest to nie można robić stymulacji. Czyli jej nie było?? Jeśli zrobiła się przez stymulację, to nie jest wina dr M. Jeśli była na początku cyklu to fakt to jego wina. Nie chcę go bronić absolutnie. Biedna jesteś.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny:)
Ciesze się że z waszymi maluszkami i ciążami wszystko jest wporządku. Fajnie poczytac o waszych doswiadczeniach z dziecmi zawsze cos w glowie zostanie na przyszlosc:):)

A u mnie niestety sie potwierdzilo mam endo IV stopnia:(:( Nie wiem co o tym wszystkim myslec co robic mam koszmarny metlik w glowie:/:/ Wiem ze sa przypadki ze sie udaje i wszystko jest ok. Ale nie oszukuje sie z tego co czytam wszedzie to bedzie ciezko:(:( ehhh
 
Do góry