reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Hej dziewczynki,
Miliaa trzymam ciukasy, bedzie dobrze!!!
SonySony przytulam....tez czaem mnie dopada dol, ze mialabym juz duzy brzuch:-(

Gieniek o fajnie, to we czwartek znow zobaczymy fotke?? wow!! u nas upal, jakies 42 stopnie bylo wczoraj z wilgotnoscia chyba 70%. Rozplynelam sie zaraz po wyjsciu z domu.

Bylam wczoraj u ginka, dal mi skierowanie na udzial w programie do inseminacji. Czeka sie prawie rok na to u nas:szok:ale jest za darmo. Dziewczyny wy na IUI czekacie tak dlugo?? ile placicie??
W kazdym razie powiedzial, zebym sie umowila, a do tego czasu probowala naturalnie. Jak wyjdzie to odmowie wizyte, jak nie to bedzie jak znalazl.
 
reklama
Gatto...z ciekawosci zerknelam na twoj wykres...ualalala...powiem ci, ze kurde mnie sie wydaje, ze moze sie cos z tego wykluc...piekny wykres, sama bym chciala takie miec:tak:no i ten progesteron:confused: hmmmm?
 
Gatto...z ciekawosci zerknelam na twoj wykres...ualalala...powiem ci, ze kurde mnie sie wydaje, ze moze sie cos z tego wykluc...piekny wykres, sama bym chciala takie miec:tak:no i ten progesteron:confused: hmmmm?

Kochana, tylko, ze oprocz tej tempki (moze sie zepsul termometr:confused::baffled:) nie ma zadnych innych objawow. Wczoraj wieczorem natomiast zauwazylam gluta troche zarozowionego, jedna kropka, nawet wsadzilam wkladke, bo bylam pewna, ze dzis spadnie temp, ale nie spadla, a gacie czyste jak na razie. Beh....nie wiem....robi mnie w bamboo wlasny organizm..
 
Miliaa tak to tzw USG prenatalne, każdy musi je mieć w okresie 11-14 t.c bez względu na wiek. Kobiety po 35 roku życia dodatkowo mają skierowanie na test Papa-to taki test z krwi, który mówi o jakimś tam procencie ryzyka wystąpienia Zespołu Downa w porównaniu do reszty populacji. Jeśli te oba badania wyszły by źle wtedy dostaje się skierowanie na pobranie płynu owodniowego do badania,ale jest to już takie badanie inwazyjne i nie każdy chce się na nie zdecydować,bo można poronić,po takim badaniu. Ja oprócz zwykłego USG genetycznego dostałam skierowanie na test Pappa,ale chyba ze względu na bliźniaki,bo jestem jeszcze przed 30;-)
Gatto u nas też żar tropików ostatnio:-) jak dla mnie już trochę za ciepło, przejdę się kawałek i sapię:-p co innego Włochy..tam takie piękne widoki i klimaty,że tam musi być cieplutko! Warto skorzystać z tego programu IUI skoro masz taką możliwość a w międzyczasie działaj,bo masz ładne wykesiki;-)
TereFere no właśnie kochana mocno zaciśnięte kciuki za IUI!!!! Informuj nas na bieżąco -co i jak:tak:
 
no wiec :
ICSI bylo 7 i 7 sie zaplodnilo
IVF bylo 7 zaplodnilo sie 5
3 oocyty + 2 te co doszly z lezakowania = 5 zamrozonych komoreczek

jezeli ze mna wszystko bedzie ok to zarodki podadza mi w 5 dobie, czyli w sobote o 10!!
 
no wiec :
ICSI bylo 7 i 7 sie zaplodnilo
IVF bylo 7 zaplodnilo sie 5
3 oocyty + 2 te co doszly z lezakowania = 5 zamrozonych komoreczek

jezeli ze mna wszystko bedzie ok to zarodki podadza mi w 5 dobie, czyli w sobote o 10!!

kurcze, bedziesz miala 13 dzieci!!!!!:-):-D:szok: trzymam kciuki!!!
 
SonySony nie smuć się proszę, przytulam Cię mocno:tak: nie myśl tak..może Twój organizm nie był gotowy. Co teraz planujesz?Wspominałaś coś o wyciszaniu i stymulacji? Będziesz nadal próbowała z IUI? Bierzesz encorton lub jakieś inne leki,żeby Twój organizm nie odrzucił ciąży?
Hej, jak na razie to czekam na histeroskopię i mam wizytę w poradni genetycznej na 2.07. Ja się nie wyciszam, długa doroga jeszcze. Brałam anty bo lekarz bał się że okres wypadnie w zabieg i kazał brać i jak coś nie robić przerwy,żeby @ nie dostać. No ale zabieg mam teraz w innym szpitalu i chyba już kolejnych anty nie muszę brać, bo po co. Mojego zapisałm na prywtane badanie kariotypów, a ja się postaram coś z NFZ załatwić. Chciałabym mieć IVF w 2 połowie września, ale..... Jak myślicie kiedy powinnam się udać do lekarza?? W jakimś konkretnym dniu cylku czy jak, bo tego z lekarzem nie ustaliłam.

Gieniek nie biorę żadnych leków. Enkortonu też nie biorę, a na co on jest?? Kiedyś brałam acard ale przed zabiegiem lekarz kazał odstawić. Do iui już nie ma sensu podchodzić, szkoda tylko kasy. Jak już jestem po 5 iui to sobie daruję.
 
Kurczę ale się dzieje!!

Miliaa, Gieniuś
, dzięki wielkie za wsparcie!

Miliaa, no to nieżle z tymi jajkami... Ja też trzymam kciuki za Ciebie, będzie na pewno dobrze!:-)
 
Gatto, moja droga, jeśli masz czas, jesteś młoda, to możesz czekać z inseminacją rok. Bierz tylko pod uwagę, że z każdą miesiączką endo powoli powraca. Musisz sobie przekalkulować sama... Ja czekać nie mogę, bo jestem po 30-tce, a po za tym każdy lekarz u którego byłam mówił że 3-6 miesięcy względnie mam na zajście w ciąże, później nie ma co czekać i In Vitro, bo endo nie śpi i znów będę miała problem.

Ja jutro mam inseminację, dziś się umówiliśmy z mężem. On jedzie do przychodni oddać nasienie do przygotowania, co kosztuje 220zł, po godzinie odbiera przygotowane nasienie i od razu jedziemy do mojej ginki. Podanie i wizyta 150zł ( chcę podkreślić, że nie należy do najtańszych). W sumie inseminacja 370zł w dużym mieście w renomowanej klinice.
 
reklama
Do góry