reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
tere fere ja jestem mega zmeczona, w tym tygodniu kilka problemow nam sie rozwiazalo, to jestem szczesliwa. I tak zmeczenie sie z zadowoleniem przeplata:happy: Mam nadzieje, ze moja tempka juz nie spadnie i tak mi jakos leca dni.

monika wkurza mnie jak ktos wsadza reklamy lub sprzedaje ciuchy dzieciece na watek na ktorym sa dziewczyny, ktore WALCZA o dziecko:wściekła/y:sa inne watki bardziej na miejscu na takie rzeczy!
 
tere fere...dziekuje, ze pytasz :tak:u mnie bez zmian, wszystko poki co jest ok, we wtorek kolejna wizyta i tym razem podgladanko jak tam moje jajeczka...zaczelam od srody przyjmowac gonal, wiec wierze, ze tam produkacja wrze!:tak::-D oczywiscie endometrioza zrobi swoje, pewnie nie beda dobrej jakosci, ale moze jakos z wola Boza uda sie wyhodowac jednego a moze dwa szczesliwce!
przyro mi, ze test pokazal I kreche!...kurde, ile my musimy walczyc o te nasze dzieciaczki...wierze, ze NAM wszystkim bedzie to pozniej wynagrodzone! tule cie na pocieszenie :*
 
Czesc dziewczyny, jestem tu pierwszy raz. Okolo tydzien temu bedac u lekarza dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy, w 6 tygodniu. Mialam co prawda objawy, brak @, bol piersi o wiele wiekszy niz normalnie przed @, ale mimo to bylo to dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo od bardzo dlugiego czasu mialam problem z zajsciem w ciaze. Tzn nie to, zebym sie jakos bardzo starala, ale nie zabezpieczalam sie w zaden sposob i nic sie nie dzialo. Na dodatek zawsze mialam strasznie bolesne @, bole plecow, czasem bol w trakcie seksu, az moj chlopak zaczal sie niepokoic. Sama zaczynalam podejrzewac endometrioze, ale nigdy nie bylam na to leczona. Teraz w trakcie tej wizyty u lekarza, powiedzialam, ze mialam bardzo silny atak bolu brzucha 2 tygodnie wczesniej, wiec jakby w 4 tc, wiec wyslal mnie od razu do szpitala. Tam lekarz zrobil mi skan i stwierdzil, ze wedlug @ jest 6 tc, ale slabo widac i wyglada jak 4-5 tc, a na dodatek widoczna endometrioma ok 2 cm. Kazal mi przyjsc po 2 tygodniach na kolejny skan (czyli w ta srode). Co Wy o tym myslicie? Bo nie wiem czy mam sie martwic i panikowac, czy raczej wszystko jest ok? Dodam, ze jestem w Anglii i nie wiem czy do konca rozumiem wszystko co ci lekarze mi mowia :zawstydzona/y: Pozdrawiam
 
Witaj aninek. Na poczatku gratuluje ciazy:happy2: Jesli chodzi o endometriome to wydaje mi sie, ze to torbielka (niech mnie ktos poprawi jak zle mysle) i mysle, ze dobrze, ze lekarze ja kontroluja. Nastepnym razem sprobuj wypytac lekarza o wszystko i najlepiej sobie cos zanotowac:happy2:
 
Aninek, ja też myślę, że to torbiel. Endometriozy nie liczy się w centymetrach. Są to drobne ogniska... Nie martw się. Jeśli zaszłaś w ciążę, to duży sukces, gratulację!! Jeśli w ogóle masz endo, to musi być I stopień, nie więcej, bo miałabyś raczej większe trudności z zajściem. Jeszcze raz gratuluję.
 
Wielkie dzieki dziewczyny za odpowiedz! Jak bede u lekarza to dostane wydrukowane wszystko to co on tam zaobserwowal. Co do trudnosci z zajsciem, to ja sie zorientowalam chyba jakies 5 lat temu, moze sie to wydawac szokujace, ze przez tyle czasu nie poszlam zbadac tego dokladniej, ale to ze wzgledu na moj poprzedni zwiazek, a potem iles razy zmienialam miejsce zamieszkania i tak wyszlo az do teraz kiedy pojawila sie fasolka i jestem bardzo szczesliwa! :-) Tylko nie wiem, czy mam jakos bardziej, szczegolniej uwazac, czy po prostu jest to normalna ciaza. Czytalam tez, ze ciaza to najlepsze lekarstwo zeby ta torbielka znikla - to prawda? A potem wroci, czy juz nie?
 
reklama
Do góry