reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Hejka :-D No właśnie z tym visanne jest tak, że leczy tylko zachowawczo. Podczas leczenia visanne moja torbiel zmniejszyła się zupełnie. A teraz 3 cykl od odstawienia ponownie robi się torbiel, z tym, że mniejsza niż uprzednia na lewym jajniku.

Odnośnie laparoskopii, to w sumie już się na nią nastawiłam :tak:Wcześniej nie było takiej opcji, bo dopiero zaczęłam nową pracę i nie mogłam sobie pozwolić na chorobowe. Właśnie też dlatego Gin przepisał mi visanne, żeby ta jędzowata torbiel zniknęła i przestał boleć mnie lewy jajnik;-) W sumie byłam zadowolona z kuracji, bo @ nie miałam wcale ;-)

A jak będę miała laparoskopię, to przy okazji chcą sprawdzić, czy mam drożne jajowody. Jak się okaże, że mam ogniska endometriozy, to zlikwidują mi je- tak mówił mój lekarz :-) Tak więc może to i lepiej, że będzie ta laparoskopia. Odnośnie tego Ca 125, to aktualne robiłam w 5 dc, podczas @. A poprzednie badanie robiłam w trakcie cyklu. Tak, więc myślę, że wyniki nie są porównywalne.

Jeśli chodzi o moją cerę, to zawsze była masakryczna. Trądzik, trądzik i jeszcze raz trądzik. Myślałam, że to wina hormonów, ale podobno u mnie jest to o podłożu genetycznym. Mój tata i moja siostra też mają problemy z cerą :-( A zatem ogólnie lipa :-(

Pozdrawiam :-D
 
reklama
Hej dziewczyny, co tu sie wyprawia? Kto z kim, gdzie i kiedy???

Sony jak tam twoje pechole, bo juz sie pogubilam, pekly czy sie pozamienialy???

Tere fere?? Podchodzisz do IUI?? czy all natural???

Aga czemu berzesz bromka?nie skumalam o co chodzi:sorry:

Doniaczka witaj, to laparo sie robi na sprawdzenie co w trawie piszczy? ja myslalam, ze na usuniecie? chca usunac ta torbielke? Dziewczyny jakos malo kumata ostatnio jestem. Chyba byloby lepiej jakbys jednak dala sobie troche czasu i starala sie naturalnie.

Wikulaaa co z Toba??? gdzies jest??

Hej :-) Dziękuję za odpowiedź ;-) Z tą laparoskopią jest tak, że ma u mnie sprawdzić co w trawie piszczy i przy okazji usunąć ogniska endometriozy;-) Pozdrawiam ;-)
 
Hej Doniaczka nic się nie bój laparoskopii wcale nie jest taka straszna jak niektórzy piszą a bardzo dużo wyjaśnia no i usuną ci wszystkie ogniska endometriozy. Ja idąc na laparoskopie nie miałam żadnych objawów endometriozy, żadnych torbieli a jednak znaleźli mi ogniska endometriozy. Warto zrobić laparoskopię.

Dziękuję za słowa otuchy ;-) Mój lekarz też mnie uspokajał ;-) Tylko najbardziej boję się tego, że jak będę pod narkozą, to nikt nie będzie się pytał o moje zdanie jak będą mieli wycinać mi jajnik :-) Hahaha, wiem jest taki mały hardcore w tym co piszę :-) Pozdro :-)
 
Doniaczka witaj! Nie rozumiem,czemu po leczeniu Visanne masz większe Ca-125 niż przed leczeniem?Przecież organizm powinien się wyciszyć a torbielki poznikać. Laparoskopię można zrobić diagnostyczną,żeby zobaczyć co tam się w środku dzieje,lub operacyjną w celu usunięcia ognisk endometriozy. Czasami lekarze robią tylko diagnostyczną,ale jak zobaczą,że są zmiany to od razu je usuwają. Nie bój się laparoskopii-ja się bałam i dlatego do tej pory żyję w nieświadomości czy mam endometriozę czy nie mam...ale powiem Ci,że u mnie początki były takie same-bardzo bolesne miesiączki, trądzik a potem wieloletnie leczenie tabletkami anty,po odstawieniu tabletek też nie mogłam zajść w ciążę.

Czy nie uważacie,że tabletki anty narobiły nam wiele szkód w organizmie?

A tak w ogóle to moje gratulacje!!! :-) Taka roztrzepana jestem, że nawet nie pogratulowałam :zawstydzona/y: Pozdrawiam serdecznie :-D
 
Byłam dziś u ginki. Zrobiła mi USG, mam dwa piękne pęcherzyki po jednym na każdym jajniku i oby dwa 21mm. Jeden 14mm, jest nierozwinięty. Jednak te dwa wystarczą;-) Błona 11,5mm, to dobrze?

Dostałam Pregnyl i kazała mi brać acard. Po co bierze się acard, co on ma wspólnego z zajściem?
 
Byłam dziś u ginki. Zrobiła mi USG, mam dwa piękne pęcherzyki po jednym na każdym jajniku i oby dwa 21mm. Jeden 14mm, jest nierozwinięty. Jednak te dwa wystarczą;-) Błona 11,5mm, to dobrze?

Dostałam Pregnyl i kazała mi brać acard. Po co bierze się acard, co on ma wspólnego z zajściem?

Gratuluję pęcholów :))) Ja mam na razie kilka pęcherzyków antralnych na każdym jajniku. 2 z nich są już spore - jeden 18 mm, a drugi 14 mm. Ponoć całkiem ok jak na 10 dc. I endometrium całkiem niezłe jak na mnie - 5,5 mm. Teraz monitoring w środę. Mam przyjść z Pregnylem :-) Mam nadzieję, że będzie już "coś" dominującego i podamy zastrzyk :tak: I w środę rano mam pobrać krew i sprawdzić poziom estradiolu.

Acard bierze się ponoć na lepsze ukrwienie endometrium i co za tym idzie łatwiejsze zagnieżdżanie zarodka, o ile mnie pamięć nie myli :-p
A błona Twoja wg mnie bardzo ok jest. Ja o takiej mogę jedynie pomarzyć. Ja mam zazwyczaj w okresie okołoowulacyjnym ok. 6 mm. I dotychczas nigdy nie było owu :-( Więc nie denerwuj się nic tylko czekaj cierpliwie, a za 2 tyg chwal się pozytywnym teściorem :-p:-D
 
Dzięki Aga. Życzę wielkich pęcherzyków w środę. Może razem za dwa tygodnie będziemy latać po ulicach z pozytywnym testem i chwalić się na lewo i prawo...:-D

Pytałam ginki. Pregnyl już wycofali. W niektórych aptekach mają zapasy, ale już mało zostało. Na pewno będzie jakiś zamiennik, albo nawet już jest.

Ja w czwartek wieczorem teraz idę na sprawdzenie, czy pęcherzyki pękły.
 
Tere fere już jest zamiennik :) Ale udało mi się jeszcze Pregnyl zdobyć :-p
Ja teraz w środę maszeruję, a potem w piątek rano na sprawdzenie czy pękły.
P.S. Pregnyl dostawałaś domięśniowo? Bolało? :-p
***
Jak ja bym chciała, żeby w tym cyklu po raz pierwszy była owulacja. Ile bym za to dała ;-)
 
reklama
tere fere acard bierze się też żeby nie dochodziło do mikro skrzepów, które mogłyby zaszkodzić zagnieżdżającemu zarodkowi a w konsekwencji doprowadzić do poronienia, masz bardzo mądrą lekarkę. Ja też biorę acard stwierdziłam, że przy moich żylakach nie zaszkodzi a może pomóc. Trzymam kciuki bo parametry pęcherzyków i endometrium masz super.
 
Do góry