reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Laski uciekam. Trzymać mi tu mocno kciuki, żebym przeżyła kolejną noc po Bromku :-p
Buziaki i do jutra! :*
 
reklama
Fenks Sony.
Aga to będzie 14 dc, czyli pęchole powinny być dorodne jak jabłka jesienią!

Hej :) ŻYJĘ! Wczoraj wzięłam pół tabletki na noc i zero skutków ubocznych. Jupi! :-)
Tere fere no u Ciebie to na pewno!! Bo ja w poniedziałek mam 10 dc i czuję, że jeszcze Pregnylu nie dostanę. Mam tylko nadzieję, że coś tam będzie rosnąć... W środę mam kolejne USG i czuję, że wtedy Pregnyl może się przydać ;-)
 
Witam Was Kobietki :) Podczytuję sobie Was od pewnego czasu i jestem pod wrażeniem, że tak wspieracie się nawzajem :) Chciałabym do Was dołączyć i przedstawić moją historię :) Otóż od dawna męczyła mnie bolesna @. Jak bywałam u ginekologów, to zazwyczaj bagatelizowali to. No więc od 09.2003 do 09.2009r. brałam różne tabletki antykoncepcyjne i co prawda męczące @ przestały boleć. Od końca 09.2009 zaprzestałam brania tabletek antykoncepcyjnych i postanowiłam z moim M. starać się o dziecko. Co prawda nie mieszkaliśmy razem i byliśmy weekendowym małżeństwem przez 1,5 roku. Potem los się uśmiechnął i już razem. Przez ten czas staraliśmy się na zasadzie: jakoś to będzie. Jednak w 04.2011r. zgłosiłam się do lekarza gin po to, żeby sprawdzić, dlaczego nie mogę zajść w ciąże. Badanie USG wykazało pęcherzyk dominujący o 32x25 mm na lewym jajniku. Przestraszyłam się. Dostałam Duphaston na wyregulowanie cyklu i ewentualne wchłonięcie pęcherzyka. W 06.2011r. zgłosiłam się do innego lekarza na konsultację. No więc USG, badanie i okazało się, że mam torbiel o rozmiarze 50X50 mm. Podejrzenie endometriozy. Zlecono mi zbadanie markera Ca125. Wynik 37,50. Decyzja o visanne. No więc leczenie przez 9 m-cy. W 9 m-cu brak torbieli. Od końca lutego zaprzestanie brania Visanne i staranie się o dziecko. W 3 cyklu miałam zgłosić się do lekarza. Na początku 3 cyklu zrobiłam sobie badanie hormonów i przy okazji Ca125 w 5 dc. Ca 125 na poziomie 45,97U/ml, norma laboratoryjna <35 U/ml. Wizyta u lekarza 15.05.2012. Małe zmiany torbielowe na lewym jajniku 1X1 mm. Obecność płynu w zatoce Douglasa po owulacji. Nadmienię, że w poprzednim tygodniu miałam plamienia brązowe i ból podbrzusza. Wspomniałam o tym lekarzowi i stwierdził, że była to owulacja. No więc decyzja zapadła następująca, że jeszcze jeden miesiąc na starania, a jak się nie uda, to umawianie się na laparoskopię- zobaczyć co tam się dzieje :( Jestem przerażona. Wyniki hormonów w normie. M. badał swoje nasienie i jest podobno rewelacyjne. Przepraszam, że tak się rozpisałam tak za pierwszym razem :-)Pozdrawiam Was wszystkie i gratuluję przyszłym mamusiom :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, co tu sie wyprawia? Kto z kim, gdzie i kiedy???

Sony jak tam twoje pechole, bo juz sie pogubilam, pekly czy sie pozamienialy???

Tere fere?? Podchodzisz do IUI?? czy all natural???

Aga czemu berzesz bromka?nie skumalam o co chodzi:sorry:

Doniaczka witaj, to laparo sie robi na sprawdzenie co w trawie piszczy? ja myslalam, ze na usuniecie? chca usunac ta torbielke? Dziewczyny jakos malo kumata ostatnio jestem. Chyba byloby lepiej jakbys jednak dala sobie troche czasu i starala sie naturalnie.

Wikulaaa co z Toba??? gdzies jest??
 
Hej Doniaczka nic się nie bój laparoskopii wcale nie jest taka straszna jak niektórzy piszą a bardzo dużo wyjaśnia no i usuną ci wszystkie ogniska endometriozy. Ja idąc na laparoskopie nie miałam żadnych objawów endometriozy, żadnych torbieli a jednak znaleźli mi ogniska endometriozy. Warto zrobić laparoskopię.
 
Aga czemu berzesz bromka?nie skumalam o co chodzi:sorry:

Bo mam za wysoką prolaktynę (w moim mniemaniu :-p), ale mam dar przekonywania bo moja ginekolog-endokrynolog dała mi receptę ;-) :-D

A do nowej koleżanki: LAPAROSKOPIA TO PIKUŚ :-D
Bardzo miło ją wspominam :-D
 
Gato a u mnie wygląda tak, że lekarka się pomyliła ze stronami. Miałam dwa pęchole i z tego jedna torbiel się krwotoczna zrobiła, a drugiego pęcherzyka brak. Sama już nie wiem co się z nim stało. Może pękł. Ale to sobie mogę gdybać.

Witamy Cię Doniaczka, dobrze, że napisałaś.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry