reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Aga , dziewczyny nie macie wrażenia, że ginki naciągają na to pierwsze USG?

Po co one właściwie skoro za 3-4 dni każą znów przyjść? Przecież od razu pierwsze koło 14ego dnia w zupełności by wystarczyło i od razu pregnyl i cześć.

Ja w zeszłym roku też tak chodziłam. Najpierw 10-12 dzień cyklu USG zawsze pęcherzyki były małe (18mm) i potem za kilka dni jeszcze raz USG i oczywiście były piękne (22-25mm) i zastrzyk w dupala! Potem oczywiście monitoring czy pękły, więc 3 USG.

Teraz umówiłam się od razu 14ego dc i myślę, że od razu dostanę, ale oczywiście dam znać co i jak...
 
reklama
tere fere wszystko zależy od lekarza , jak miałam robiony monitoring cyklu to mnie mój gin przyjmował w szpitalu za friko :tak: , pomimo że na wizyty do niego chodziłam prywatnie , czasami nie brał kasy za wizyte tylko np za samo usg , a ile rabatów już od niego dostałam to szok :-) , dlatego ilekroć jestem w PL to do niego idę
 
Doniaczka witaj! Nie rozumiem,czemu po leczeniu Visanne masz większe Ca-125 niż przed leczeniem?Przecież organizm powinien się wyciszyć a torbielki poznikać. Laparoskopię można zrobić diagnostyczną,żeby zobaczyć co tam się w środku dzieje,lub operacyjną w celu usunięcia ognisk endometriozy. Czasami lekarze robią tylko diagnostyczną,ale jak zobaczą,że są zmiany to od razu je usuwają. Nie bój się laparoskopii-ja się bałam i dlatego do tej pory żyję w nieświadomości czy mam endometriozę czy nie mam...ale powiem Ci,że u mnie początki były takie same-bardzo bolesne miesiączki, trądzik a potem wieloletnie leczenie tabletkami anty,po odstawieniu tabletek też nie mogłam zajść w ciążę.

Czy nie uważacie,że tabletki anty narobiły nam wiele szkód w organizmie?
 
SonySony widzę,że też masz suwaczek:-) wytłumacz mi kochana,czemu mój stoi w tym samym miejscu odkąd go dodałam i nie zmienia się ilość dni?!
 
Aga , dziewczyny nie macie wrażenia, że ginki naciągają na to pierwsze USG?

Po co one właściwie skoro za 3-4 dni każą znów przyjść? Przecież od razu pierwsze koło 14ego dnia w zupełności by wystarczyło i od razu pregnyl i cześć.

Kochana u mnie pierwsze USG miało być między 8 dc a 10 dc. Jako, że mój ginek przyjmuje w poniedziałek to idę 10 dc. U mnie nie może być później pierwsze USG, bo ja w ostatnim cyklu w 13 dc miałam już pęcherzyk 25 mm. W 15 dc miał już 32 mm i został opisany jako torbielka. Dlatego zaczynamy w 10 dc, żeby zobaczyć czy coś urosło i jak bardzo... Bo może już w poniedziałek dostanę Pregnyl... O ile coś w ogóle urośnie... Bo różnie u mnie z tym może być :baffled:
 
SonySony, jak ginek mogl pomylic strony??
A widzisz bo jak lekarz starej daty, niby się zna na wszystkim, ale aparatura usg idzie do przodu. Po prostu stwierdziła, że obraz usg to jak w lustrze i trzeba obrócić strony:))) Może tak było kiedyś, bardzo dawno temu, jak robiła kurs na usg:)) W każdym bądź razie teraz już nie trzeba i to była lewa strona:))))) Więc cyrków nie ma, poza tym że się jedna torbiel zrobiła krwotoczna.

Co do suwaczka to zobaczę jak będę w domu, bo teraz jestem u rodziców a tu troszkę obraz jest zakłamany, bo stary komp, ale jakoś internet działa.

Co do usg, to jest sens robienia w pierwszych 3 dniach cyklu ale to w przypadku gdy ktoś jest stymulowany, bo lekarz patrzy czy jakaś torbiel nie została. Bo w takim przypadku nie można się stymulować!!!!! Bo torbiel jeszcze bardziej urośnie!!!!!! Jak będzie za duża to jajnik może zniszczyć, a jak pęknie.....
 
SonySony już mam nadzieję,że ogarnęłam sprawę w suwakiem;-) dzięki za chęć pomocy :tak:kiedy zamierzasz testować?
Gatto daty dobre tylko mój program nie czyta HTML dlatego nie wychodzi tak jak trzeba.

Dziś piękna pogoda, ja w trakcie przeprowadzki..jeszcze nie spakowałam wszystkiego a już niebawem powtórka z rozrywki i rozpakowywanie,ale w nowym mieszkaniu. Wolałabym iść na spacer albo pojechać na wycieczkę niż siedzieć nad kartonami.:-( Jeżeli macie możliwość to życzę Wam miłej niedzieli i korzystajcie ze słoneczka!!
 
Gieniek, ja na kartonach nadal siedze, mimo, ze sie przeprowadzilam 1,5 miesiaca temu. Ciagle jeszcze cos do zrobienia, i tak chodze z tymi pudlami od jednego do drugiego pokoju poprzez lazienke itd. Ale i tak sie ciesze:) Ty za to nie przemeczaj sie!!!!!

Dziewczyny dzis w nocy pierwszy raz poczulam trzesienie ziemi, do nas dotarlo juz slabe, ale jednak sie trzeslo!!:szok:
 
reklama
Hej, może w piątek będę, ale jakoś nie czuję żeby coś wyszło.
Piersi mnie bolą po bokach, ale to ponoć skutek tabletek które biorę. (Duphaston i Luteina)
 
Ostatnia edycja:
Do góry