reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Gato jak to jest ze mnie powiedziała lekarka anestezjolog 6 tyg bez sexu?? A ty zaraz po zaszłaś, mam nadzieję że moja lekarka się pomyliła.

Ja moglam od razu, jak tylko przestalo mnie bolec i szwy sie rozpuscily :) Tez mialam sprawdzana droznosc :) W kazdym razie lekarz operujacy poradzil, zeby sie starac jak najszybciej o dziecko, bo w ciazy jajniki odpoczywaja i jest mniejsze ryzyko, ze wroci cysta endo. Posluchalam sie :) ale moze bylo to wczesnie :(
Choc z drugiej strony na pogotowiu po # lekarz mi powiedzial, ze dobrze zrobilismy, troche sobie ten jajnik jednak odpoczal....tylko, ze nam sie swiat zawalil. Ale to juz inna historia.
 
reklama
Gatto witamy :-) zostań z nami :tak:
Sony to dobrze, że tylko pęcherzyk. co do przytulanka, to moja gin też mówiła, że po laparo mamy się od razu zabierać do pracy ;-) po tym zabiego podobno szybko i łatwo można mieć fasolkę (tak jak Gatto pisała).
 
Rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że od nastęonego cyklu mogę się starać, że nie ma zakazu sexu. Tylko niech mnie brzuch przestanie boleć :)) Więc zaraz jak dostanę @ to lecę na IUI.
 
Sony ja też miałam drożność przy laparo, ale tak jak mówicie, to zależy jak się kto czuje. Myślę, że ciało samo podpowie, że jest już ok i można bzzzzyyyykać:tak:

No to Sony jaki termin wyznaczamy? Maj? Czerwiec? Trzeba się powoli ogarnąć i brać do roboty za jakąś chwilę.;-)




Gatto ja właśnie dostałam dipherelinę po laparo, żeby jajniki odpoczęły. A może też po to, żeby psycha odpoczęła...
 
Rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że od nastęonego cyklu mogę się starać, że nie ma zakazu sexu. Tylko niech mnie brzuch przestanie boleć :)) Więc zaraz jak dostanę @ to lecę na IUI.
Ja też po laparo od razu się starała (tzn. jak mnie przestało boleć), a też miała robioną drożność.

Ja w następnym miesiącu też już mogę się starć ( w końcu pozbyłam się tej wstrętnej bakterii), ruszam ostro clo, a potem IUI i zachodzę w ciążę:)) Dołączysz się???
 
Tere fere, ja nie dostalam zdnych tablet po laparo...oprocz zelaza, bo mialam anemie.

Dziewczyny sorki, ze ja taka nieobeznana w temacie, ale co to jest IUI ??
 
Ja też po laparo od razu się starała (tzn. jak mnie przestało boleć), a też miała robioną drożność.

Ja w następnym miesiącu też już mogę się starć ( w końcu pozbyłam się tej wstrętnej bakterii), ruszam ostro clo, a potem IUI i zachodzę w ciążę:)) Dołączysz się???
Pewnie że tak. Zaraz jak dostanę krwawienie to lecę na usg, może mi IUI zaraz zrobią na pierwszym cyklu. Nie pamiętam czy pisałam, ale jeszcze miałam elektrokoagulację, troszkę mi jajniki ponacinali, może to pomoże pęcherzykom pęknąć.
To może maj będzie dobrym terminem:)
IUI- to jest skrót od inseminacji. Czyli że mąż oddale nasienie 2 h przed IUI. Nasienie jest odpowiednio obrabiane i selekcjonowane, a potem przez odpowiednią słomkę podawane prosto do macicy. To tak zamiast sex:)) Omijany jest ten etap. Zostaje tylko rola plemników żeby znalazły jajeczko i je zapłodniły. U mnie się tak stało, ale niestety coś na następnym etapie było nie tak, bo byłam w ciąży biochemicznej.
 
Ostatnia edycja:
my z mężem zaczęliśmy starania 5 czy 6 dni po laparo, lekarka kazała jak najszybciej no ale do dziś się nie udało ale spróbuje dotrzymać tego marcowego terminu:-) bo za kilka dni owulacja:-D Mojej koleżance się udało zajść w pierwszym cyklu po laparo chociaż lekarze powiedzieli, że nie będzie miała dzieci bo jeden jajowód nie drożny a drugi tylko w 30% a dziś jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci, druga ciąża to całkowite zaskoczenie do tego stopnia, że nie mogła zaakceptować tej myśli, że znowu jest w ciąży wręcz było to dla niej szokiem i wcale się nie cieszyła ale później jej przeszło.
 
Dziewczyny, wlasnie wrocilam od gina i dal mi zielone swiatlo po nastepnej @ czyli w marcu :) Wiec moze dolacze do marcowych starczek :) a moze kwietniowych :)
 
reklama
Do góry