reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
WITAM:)

Słoneczko ładne na dworze:)

Ja od rana sobie ogarniam mieszkanko gdzie parę rzecyz jeszcze zostało ale to później na razie sandwicza sobie robie :)

Zakochałam sie w tej pościeli i na pewno ją kupie Marcelkowi :) wzór jak na razie na odstrzał to z nr. 5 KUBUŚ DISNEY POŚCIEL 5-EL.90x120cm PROMOCYJNA CENA (2338229647) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

TASHA link nie wchodzi...

GRATULACJE dla BETTSIE :))

TRUSKAFFFKA tak myslałam ze coś nie tak bo długo nic nie pisałaś:(tulam!

KCIUKI ZA WAS!!!PROSZE MI SIE TUTAJ NIE PODDAWAĆ I NIE WYPSYWAC ZE COŚ Z WAMI NIE TAK!!!A MOŻE TAK PO DRINUSIU HEHE I WTEDY?U MNIE TAK ZACIĄŻYŁAM :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam Piatkowo...prawie weeknedowo...
t113004.gif

u nas pieknie , slonecznie i ani chmurki na niebie:)))) caly dzien ma byc taki...
No ale ja wybieram sie dzis na pogrzeb
[*]...mojego wujka..Szkoda ze nie ma go juz z nami bo tak pogodnej osoby jak On nie znalam ale z drugiej strony to byl juz staruszek.
___________________________
Gal - a ja znowu gdzies czytalam ze Vit C ma to do siebie ze jej nadmiar sam sie wydala z organizmu.
..ale szczerze nie wiem jak to wyglada przy dluzszym braniu!!!

Nullko widzialam usg Bettsie...tez uwazam ze nub na 100% dziewczynkowy....dziecko ulozylo sie idelanie a nub tak dobrze widac jak by to bylo zdjecie z ksiazki:))))
nuleczko zdrowka dla Ciebie...
A jak chlopcy?????

PIEKNEGO DNIA
 
Piranha to jest poprzedni Obserwacja cyklu - enpr.pl dziekuje

ja tu wchodze i szoku doznalam po tym co napisala nullka ale na szczescie Gal i Piranha wszystko wyjasnily :-) bo juz mysl mi przez glowe przeszla no fajnie, cytryny :-) no ale z tego co pamietam to sok z cytryny owszem jest kwasny, ale w reakcji z sokami zoladowymi zmienia sie na zasadowy...

Ja w tym miesiacu ostatni razh probuje i odpuszczam na dluzszy czas pomyslalam, ze dokoncze suplementy i niech sie dzieje co chce... mam dwie wspaniale zdrowe corki... a moze kiedys znow sprobujemy... plan na ten miesiac dzialania co 4 dni :p ale tylko w dniu 16 bez zabezpieczenia tylko zastanawiam sie co zrobic jak sie okaze, ze owulka nie zamierza byc w 16 dniu :p chyba ewentualnie dobije wtedy w 18 dniu ;-) i tak bedzie co ma byc ....

Patrysia posciel ladna ja mam z tego ta rozowa, z liscmi i z truskawka :-) nadal wygladaja jak nowe, a kupilam je fiu fiu chyba z 4 lata temu...

Czarodziejka (*) dla wujka
 
dziewczyny wczoraj mój mąż przeszedł samego siebie
cały dzień na dworze siedział bo dach z ojcem robili.
Wieczorem taki zje....y że szok! ale jeszcze chciało mu się seksu! :-D
to jest nic! co to była za noc to ojejjjjjj :-) mówię do Niego że to słońce chyba tak na ciebie podziałało:-D i że taki seks chce częsciej gdy się staramy!!! :cool2::-p hehehe...
 
Cześć wszystkim!

Kasiu
, nic się nie martw jeśli krew pobrana została 5 dni przed @, badanie powinno się robić w połowie fazy lutealnej (jeśli np.u kogoś faza lutealna trwa tylko 10 dni to najlepiej jakby sprawdzał progesteron w 5 dpo) ale wiadomo, że ciężko z tym utrafić jeśli ta faza ma różną długość w różnych cyklach. Wróć koniecznie do witaminy B6 gdyż służyła Ci bardzo podobnie jak i mi, może też masz prolaktynemię czynnościową i w Twoim organizmie prolaktyna w czasie stresu miesza. Życzę wygranej walki z mrówkami! :-)

Gal
, faktycznie strasznie to było nieodpowiedzialne ze strony Twojego M! Co do witaminy C to podobno ciężko przedawkować tą przyjmowaną w produktach spożywczych (jest wydalana z moczem) ale w przypadku bardzo dużych dawek (powyżej 1000 mg) witaminy tabletkowej można sobie narobić szkód (kamienie nerkowe, problemy żołądkowe, wysypka). A teraz cytat z anglojęzycznej strony:

Can I get too much vitamin C?
YES! You can consume too much vitamin C if you are using a supplemental vitamin C. When preparing to conceive, be careful not to take more than 1000 mg of vitamin C a day. With higher dosages of vitamin C, the body may get acidic. An acidic environment in the body is unfriendly to sperm and implantation of the fertilized egg. So in this case more is not better.


Zaznaczają tu, że można przyjąć za dużo witaminy C jeśli jest ona w postaci tabletkowej. Piszą iż przyjmowanie dawek powyżej 1000 mg może zbyt mocno zakwasić organizm co może być niesprzyjające dla plemników i implantacji zapłodnionej komórki jajowej. Na in-gender podkreślają, że przyjmowanie dawek 2000-5000 mg może nawet spowodować poronienie. Tak więc faktycznie mogło to się odbić na parametrach spermy, tym bardziej, że Twój M miał znikomą ilość plemników klasy A. Nie dziwię Ci się, że się tak zdenerwowałaś ale życzę z całego serca byście jak najszybciej się pogodzili ...rozumiem też Twoją nieufność, jak dorosły człowiek może postąpić tak nieodpowiedzialnie.

Tasha, ja kupiłam kosz, który można postawić na stelażu z płozami, zależało mi tez by miał budkę zamiast baldachimu. Długo zastanawiałam się jaki wariant wybrać. Odrzuciłam jednak kosze na kołach gdyż ciężko będzie mi je w całości przenosić z piętra na parter albo np. wywozić do teściów, wolę mieć kosz, który bez problemu zdejmę ze stelaża (te na kołach są przykręcone śrubami do "podwozia") i położę w dowolnym miejscu (zależało mi na stelażu z płozami na wszelki wypadek gdyby córcia za Chiny nie chciała zasypiać w stacjonarnych warunkach :-D). Czytałam, że dzieci korzystają z takich koszy do 3-6 miesiąca, czasem z nich jeszcze nie wyrastają wielkościowo ale trzeba zrezygnować gdyż zaczynają podciągać się czy siadać a wówczas taki kosz nie jest już bezpieczny. Te kosze jak najbardziej spełniają rolę łóżeczka w pierwszych miesiącach, fajnie bo można taki kosz postawić w nocy tuż koło łóżka i mieć dziecko tuż przy sobie bez przyzwyczajania go do spania w łóżku rodzica ...no i po CC jest to na pewno duży komfort przy nocnych karmieniach. Największe kosze jakie widziałam to te KOSZ niemowlęcy z BUDKĄ różowy - big-shop.pl, materacyk ma podobno wielkość aż 80x40 cm ale według mnie dziecko szybciej wyrośnie z tego kosza w tym sensie, że zacznie podciągać się i siadać więc nie ma sensu wywalać kasy na tak duży kosz (małe dzieci podobno przytulniej się czują i lepiej zasypiają w ciaśniejszym otoczeniu), ponadto czytałam, że kosze tej firmy pięknie wyglądają na zdjęciach ale na żywo już nie prezentują się tak ładnie, niektórzy narzekali na kiepską jakość. Ja zamówiłam kosz firmy Obaby w różowym kolorze, podobno jest świetnej jakości.

misia, trzymam kciuki za nowy cykl i 2 krechy w finale!

Czarodziejko, u nas tez od rana niebieściutkie niebo, piękne słońce i zero chmur na niebie, aż żyć się chce.

martika, według mnie w poprzednim cyklu owulka była w okolicy 16 dnia. A nie chcesz skorzystać z pomocy testów owulacyjnych? Ja bym starała się co 4 dni a jak owulka wypadnie np. po 2 dniach od poprzednich staranek to pomimo tego zadziałałabym w ten dzień ...tzn. działania zaplanowałabym tak np. 12 godzin po pozytywnym teście żeby nie trafić w dniu owulacji w metodę O+12. ;-)

Kinga, nonono, pozazdrościć :-D

A ja miałam dziś piękny sen, śniło mi się, że już urodziłam, córeczka była prześliczna, spokojna, w ogóle nie płakała a Krzysiu był nią zachwycony i robił jej "cacy cacy" po główce ...szkoda, że to tylko był sen :-D
 
Piranha- no to się załaaaaaaaamałam!:-( On mówi, że brał przez tydzień taką dawkę, ale czy ja mogę mu wierzyć w takim razie. Przecież to kalekie dziecko może być z tego! Cała się trzęsę, bo czuję , że moje marzenia poszły sobie na zawsze i to przez najbliższą osobę! Jak on mógł mi to zrobić, ja to mam chyba w życiu jakiegoś pecha, piszę to i ryczę, ledwo widzę klawiaturę

Piranha, czy myslisz, że przez tydzień czasu, to mogło wyrządzić, aż takie szkody?
A na razie, to nie wyobrażam sobie z nim pogodzenia się, bo to już nie pierwszy raz jak mnie zawiódł w ten sposób... Co za dzień, a tu jeszcze gości będa, a ja w proszku... Nie jestem w stanie nic robić..
 
Ostatnia edycja:
Gal ja też słyszałam że nadmiar witaminy C organizm sam wydala wraz z moczem ( lekarz mi to mówił ) więc nie płacz i sie nie denerwuj wszystko będzie dobrze a tydzień to nie długo i na pewno nie zaszkodzi to że brał taką dawkę. Nie martw się naprawdę Wszystko Będzie dobrze. Tylko teraz niech bierze normalną dawkę jak się należy i niech już nie przesadza :-)
 
reklama
martika, według mnie w poprzednim cyklu owulka była w okolicy 16 dnia. A nie chcesz skorzystać z pomocy testów owulacyjnych? Ja bym starała się co 4 dni a jak owulka wypadnie np. po 2 dniach od poprzednich staranek to pomimo tego zadziałałabym w ten dzień ...tzn. działania zaplanowałabym tak np. 12 godzin po pozytywnym teście żeby nie trafić w dniu owulacji w metodę O+12. ;-)
Dziekuje, no bede z monitorem owulacyjnym pracowac ;-) tylko teraz to mi sie hmm planowanie i logiczne myslenie totalnie wlaczylo ;-)i tak wlasnie myslalam, ze jakby owulka wypadla 2 dni po wczesniejszych starankach to bym jeszcze zadzialala... sprobuje z ta soda ;-) i pre seedem podrasowanym no i monitorek... tak analizujac do tylu mysle, ze powinnam dzialac kiedy monitor pokazuje 2 dzien najbardziej plodny...

Piranha a moze sen sie spelni :-) i Krzysio zaskoczy mame po narodzinach siostrzyczki

Gal faceci to jednak duze dzieci... bo widze ,ze i Kasi maz raz lyka raz nie, u mnie to samo jak nie przypilnuje to zapomina, a najgorsze jest ich myslenie, ze mozna lyknac na zapas, albo zeby nadrobic zaleglosci :wściekła/y:

Kinga mowisz, ze slonce tak dziala hmm trzeba wyslac meza na dach heh;-)
 
Do góry