reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Martika no piękny.....

Kosmo...buziaki..
no tak..na pewno tak bedzie- spojrzysz w oczęta i wszystko bedzie jasne ;)


a ja fotki ogrodu wstawię jutro-to znaczy Tom wstawi..
 
reklama
Mama przegięłaś!!!! jeszcze słowo ..jakieś głupoty wypisywane tutaj a nie zawaham się użyć broni!!!!!!jak kulkę w tyłek dostaniesz, to może otrzeźwienie przyjdzie!!!
wiersz...ehhh łzy mam w oczach, u nas jutro dzieciaki występują, oj mogę ryczeć hiehie
Martika obstawiam owulkę u ciebie w tym cyklu może w 17, 18 dc
w poprzednim cyklu -chyba 19dc
Kinga ja chciałam ten test teraz zrobić, bo dziś zaczynam nowe opakowanie tabletek, jakby wyszła ciąża to bym już tych hormonów nie brała ;)
 
Smerfetko, trzymam kciuki za owocne działania! Amelcia to śliczne imię, tez strasznie mi się podoba ale córka kuzyna męża już takie ma więc nie mogłam robić imiennego duplikatu :-)

Daria, ładny wózeczek, też jestem teraz na etapie poszukiwań i głowa mi już od tego puchnie ;-) ...zamówiłam dziś kosz Mojżesza :-)

Kasiu, nawet nie wiem kiedy to zleciało, czuję się tak jakbym tydzień temu zobaczyła dopiero 2 kreski na teście. Trzymam z całych sił kciuki by franca tym razem nie wpadła na kawkę, no musi się komuś udać w tym maju!

Tasha, ja mu parę razy wspomniałam o dzidziusiu w brzuchu i siostrze ale wydaje mi się, że on jeszcze z tego nic nie rozumie ...może to tylko takie odczucie bo Krzysiu wciąż nawija w suahili, w każdym razie nie wykazał zainteresowania tematem i chyba żyje w nieświadomości, że rośnie mu w maminym brzuchu "konkurencja" ;-)

Gal, super, że z synkiem prawdopodobnie w porządku i że trafiłaś w końcu na porządnego pediatrę!

Kosmo, ja teraz mam KTG co tydzień (a USG miałam ostatnio po 3 tygodniach od poprzedniej wizyty), w tą sobotę mam KTG a w kolejną sobotę (2 czerwca) również KTG i ostatnią wizytę z USG (czyli USG po 2 tygodniach). Na pewno wszystko jest w porządku ale lepiej dla własnego spokoju sprawdzać to na częstszych wizytach. Zgadzam się z tym co napisałaś i cieszę się, że ja od początku ciąży miałam bardzo silne przeczucie, że Krzysiu będzie miał braciszka - gdyby był to synek to nie poczułabym zawodu, zdążyłam go pokochac i cieszyłam się z niego ...a że okazało się, że to córcia to miałam jeszcze większą niespodziankę niż gdybym nastawiła się na nią.

Marzycielko
, trzymam kciuki byś jak najszybciej poczułą te magiczne kopniaczki! Zanim zaszłam w drugą ciążę to też strasznie za nimi tęskniłam :-)

Truskafffko, nic nie jest jeszcze przesądzone. U Ciebie dziś prawdopodobnie dopiero 12-13 dpo a przecież robiłaś test 25 mIU/ml. Sama pomyśl, skoro mi w 12 dpo wyszedł cień cienia widoczny pod światło to na pewno hCG było poniżej 10 mIU/ml a test 25 mIU/ml nic kompletnie by nie wykazał. Załóżmy nawet, że miałam wtedy hCG na poziomie 10 mIU/ml (a na pewno było niższe), prawidłowy przyrost bety to 66% w ciągu 48h więc nawet po 2 dobach (w 14 dpo) test 25 mIU/ml wciąż by nic nie wykazał, powinien coś wskazać dopiero po 4 dniach czyli u mnie byłby to dopiero 16 dpo ...stąd tak podkreślam by kupować testy 10 mIU/ml, a już zwłaszcza jak to decyduje o odstawieniu jakichś progesteronowych leków.

merylin, śliczne imiona wybrałaś dla ewentualnego synka ale jakoś nie wierzę, że u Ciebie nie będzie córci :-), sporo zrobiłaś w kwestii planowania. Oby mdłości szybko poszły sobie precz, wciąż pamiętam jak bardzo potrafią być wykańczające.

martika
, według mnie w tym cyklu owulka była w 14-16 dc ...co do poprzedniego cyklu to nie wiem jak obejrzeć wykresik :-)

Mama, dzięki, ano dzionek dziś na wysokich obrotach był ...no i oczywiście był to znów klon dnia poprzedniego ;-) Co Ty kochana za bzdurki wygadujesz, jesteś wspaniałą osobą i nie mów o żadnym zepsuciu! Poza tym według mnie w ostatnim cyklu udało Ci się zajść w ciążę i albo była biochemiczna albo zaszkodziło odstawienie lutki a nie miałaś wystarczającej ilości własnego progesteronu by utrzymał ciążę. Niedobór progesteronu to problem wielu dziewczyn, ja też się z tym borykałam (u Ciebie LH:FSH wyszło tak jak i u mnie niskie, u mnie wynosiło zaledwie 0,39) i z zepsuciem nie ma to przecież nic wspólnego, spróbuj koniecznie kochana (nie mówię, że w obecnym cyklu bo rozumiem, że potrzebujesz przerwy) jeszcze z CLO, starajcie się codziennie w okolicy owulki (a już na pewno w dniu pozytywnego testu i w dniu owulacji) a lutkę odstaw dopiero np. w 14 dpo. A może to ja jestem pechowa i jak w końcu urodzę i siłą rzeczy będę tu rzadziej zaglądać to posypią się pozytywne testy ciążowe? ...bez sensu takie gadanie i normalnie lańsko Ci się należy, nie wyobrażam sobie tego forum bez Ciebie i bez całej reszty innych dziewczyn więc proszę mi tu głupotek nie wypisywać.
 
czesc dziewczynki!!!!

No co ja tutaj czytam....
Truskaffka ja nadal mocno trzymam kciuki, moze Piranha ma racje???
Mama ales ty brzydko napisalas... no cos ty??? Jesli ty tak piszesz to i ja bym musiala dopisac sie pod tym fatum na forum,


DAMY RADE, SOLIDARNOSC JAJNIKOW CZUWA:-):-):-)
 
Dziewczyny przepraszam że się nie odzywam ale od dwóch dni sie kiepsko czuje jakoś i weny brak na cokolwiek. Do tego w niedziele przyjeżdzają znajomi do nas na dwa dni więc trzeba dom ogarnąć, pomyśleć co ugotować itp.
Truskafffka ja tez uważam że to jeszcze nie przesadzone i trzymam &&&&&&&&

Wpadłam na chwilkę bo poprosiła mnie Bettsie żebym do Was napisała w jej imieniu. Lekarka powiedziała jej na USG że na 90% obstawia dziewczynkę , pokazała zdjęcie z nubem na jakiejś angielskiej stronie i tam dwie dziewczyny też mowią że dziewczynka.
Bettsie stosowała metodę O+12 oraz miała diete cytrynową (polegała ona na tym że każdego dnia na czczo zaraz po wstaniu piła sok z cytryny i każdego dnia dodawała jedną cytrynę
doszla do soku z 5 cytryn a potem schodziła w dól z ilością każdego dnia – najlepsze zakwaszanie śluzu :)).
 
Wpadłam na chwile zapytac mamę o ten sernik , a mianowicie na jaką blachę jest ten przepis, jesli możesz to skrobnij mi, i przy okazji natrafiłam na Twoje wywody, oj, mama05, co Ty piszesz dziubku, co Ci za głupoty przychodzą do tej slicznej główki.

A dziewczynki mówić rodzinie nie mam zamiaru, zwłaszcza o swoim planowaniu, dzieki:tak:

A tu widzę, że nullka przyniosła wieści od bettsie, pogratuluj jej od nas:tak: ALe zaszokowałaś mnie informacją, bo my tu święcie przkonane , że cytryna alkalizuje organizm, a nie zakwasza, a Ty piszesz , że odwrotnie.

Piranha- co Ty na rewelacje nullki? Ja przed ciąża z drugim synkiem piłam codziennie dla zdrowotności sok z cytryny codziennie rano (nie analizowałam wtedy kompletnie diety pod kątem planowania płci, tylko uważałam po prostu, że jest to zdrowe), i potem pomyślałam sobie, że to też przyczyniło się do tego, że mam synka. Ja już nic nie rozumiem..............................................

Weszłam na naszą listę produktów i oczywiście jest tam cytryna jako silnie alkalizująca, ciekawe skad bettsie miała takie informacje o tym, że cytryna pita tak dobrze zakwasza śluz...

Nullka- jezeli masz kontakt z bettsie, może byś ją o to zapytała, co? Bo mnie to strasznie zaintrygowało....
 
Ostatnia edycja:
nullka, dzięki za informację o Bettsie! Dużo zdrówka dla Ciebie i oby dobre samopoczucie szybko wróciło.

Bettsie, gratuluję z całego serca!

Gal, masz całkowicie rację, sok z cytryny należy do silnie alkalizujących produktów i należy go unikać jak ognia przy planowaniu córeczki :-) Może po prostu u Bettsie ten sok i tak sobie nie poradził z kwaśnym środowiskiem niesprzyjającego gęstego śluzu jaki występuje przy O+12 ;-), w końcu O+12 to jedna z bardziej skutecznych metod :-)
 
Piranha- dziekuję, ale i tak jestem w szoku z tą informacją, bo przecież wypicie 5 cytryn jednocześnie, musi strasznie alkalizować organizm, a u mnie nawet po owulacji, to az tak rewelacji z ph z reguły nie było.

Widzę Piranha, że chyba jeszcze tylko my nie śpimy, ale ja już też będę się kłaść spac, bo jutro mam cięzki dzień, Dobrej nocki Ci życzę, obyś pospała sobie:tak:
 
reklama
dzien dobry
slonce18_%28www.e-gify.pl%29.gif


Dziewczynki, tak jak pisalam powyzej " Solidarnosc jajnikow musi byc" tak i ja do was dolanczam. Dzis 26dc i pojawilo sie plamienie. Kurcze, teraz to nawet moj wynik krwi jest beznadziejny, krew nie zostala pobrana 7 dni przed @ tylko 5 ( dzisiejszy dzien to jeszcze nie wchodzi do nowego cyklu, bo to plamienie, no chyba ze sie rozkreci).
@ pojawila sie predzej przez moja wlasna glupote, kilka dni nie bralam witB....
W poniedzialek jade robic kolejne badania, a pozniej w PL bede meczyc ginka. O co???? Pewnie o jakies prochy, sama jeszcze nie wiem.....

Dziewczynki ja za oknem mam piekne sloneczko, dlatego zycze wam milego dzionka i duzo sloneczka
 
Do góry