reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Asiuniak konflikt krwi na pewno nie decyduje o tym, moje 2 koleżanki maja konflikt serologiczny, moja ciotka miała i są u nich parki. Ja zresztą też mam konflikt.
Ja myślę że to ph to w dużej mierze zależy od diety. Ja dodatkowo stosuje lacibios femine, magnez i płyn ginekologiczny o ph 4,5 a jak kupie paski to sprawdzę czy to coś daje.
Piranha jak ja mam po owulacji bardzo silny ból to muszę czekać 12 godzin i wtedy? Przecież to będzie za późno. Albo zakwaszać przed owulacja kilka dni i wstrzelić się ok 3 dni przed , tak? Na pewno coś pomieszałam:baffled:Ale też czytała że jak ph niskie to nie ważne kiedy. Czyli z tego wynika, że mierzyć ph od razu po okresie do owulacji i jak niskie to działać
 
Ostatnia edycja:
reklama
agulek-79, jeśli czujesz moment owulacji (choć czasem bóle występują dopiero przed albo po owulacji więc może być to mylne, u mnie zawsze pojawiał się bardzo specyficzny ból 24h po pozytywnym teście więc zapewne był to właśnie ten moment) to musisz odczekać 12 godzin od tego momentu i wtedy spróbować. Nie będzie za późno gdyż komórka jajowa zdolna jest do zapłodnienia przez 24 godziny, znam przypadki gdzie udało się przy staraniach nawet 20 godzin po owulce, oczywiście wynikiem takich staranek były dziewczynki, metoda jest naprawdę szalenie skuteczna. Jeśli chciałabyś się wstrzelić na 3 dni przed owulacją to proponuję zakwaszenie np. Sylkiem tuż przed staraniami a potem dodatkowo codzienne wsmarowywanie Sylku (tego daje się naprawdę malusieńką ilość, dosłownie 2 krople) aż do owulki (niektóre forumowiczki z in-gender robiły sobie nawet kwaśne irygacje :-)). Do obu metod dołożyłabym dietę bogatą w wapń i magnez plus łykanie większych dawek witaminy C, podobno pomaga też kwas foliowy.
Na koniec dodam, że oczywiście starania muszą być bez kobiecego orgazmu (gdyż bardzo podnosi on pH) ale to chyba większość na tym forum już wie :-)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny
ja osobiscie z autopsji nie wierze w metode 0+12 u mnei synek drugi tak został poczęty
za to córka okolo 2,5 dnia przed bez sluzu plodnego i z dieta na dzieczynkę, myśle ze odleglosc, pH i moze dieta wplywa na plec

my z mezem nie mam konfliktu i dwoch pierwszych chlopcow

Wrozba z obraczką TAK - mi sprawdzila sie w trzech przypadkach, teraz nad brzuchem na poczatku ciazy zataczała kółeczka, nad ręką też i jest córcia
 
Mój ból jest akurat po owulacji zaraz, co mam potwierdzone usg. Piranha A ten SYLK to gdzie można kupić?
 
Ostatnia edycja:
Monico ja właśnie zamierzałam robić tak jak napisałaś. Jakoś boje się zaufać tej metodzie 0+12, chyba bym miała wszystkie noce nie przespane.
 
mam takie pytanie odnosnei tego zakwaszania bo tez uzywam te lacibios femine ale odstawilam w 9 dniu cylku bo sie balam ze zabije plemniki a owulacje obstawiam na 14 dzien cylku i nie wiem czy brac ja dalej czy jednak nie ...
 
Jestem,jestem.
Strasznie slaba i zalatana.
Same wiecie jak to jest ciaza,dzieci,caly dom na glowie i do tego chorobsko.
Troche mi lepiej.Ale strasznie mnie gardlo boli i glowa.
Ale mysle pozytywnie i ciesze sie,bo we wtorek mam gina.
I moze uda sie dowiedziec,kto tam u mnie mieszka:-)


Współczuję..kuruj się szybciutko i koniecznie wyleż i wygrzej wirusisko!! Tym bardziej że lista dozwolonych leków u nas jest baaaardzo okrojona :baffled: ja byłam dzisiaj u lekarza i więcej usłyszałam o tym co mi nie wolno niż czym mam się leczyć...w konsekwencji dostałam witaminę C i probiotyki czyli notabene nie dowiedziałam się więcej niż wiedziałam sama przed wizytą :sorry: tyle tylko że upewniłam się że to nie angina bo zaczynało mnie pobolewać gardło.
worek się jeszcze nie zawiązał!!

U mnie wirus odpuszcza po mału,teraz czuję się całkiem dobrze,czasem mi tylko słabo,brzuch jest jeszcze obolały i głowa pobolewa...mam nadzieję że do jutra będzie po wszystkim...i że Laurusia nie złapała tego świństwa!

Nie było mnie tylko troszkę a już mi się pomieszało kto jest kto...wybaczcie :sorry: w każdym razie życze owocnych dziewczynkowych staranek!!

Fikusowo-mało tu Ciebie!!
 
Daria ja biorę całe opakowanie w miesiącu, ale na ile to działa to nie wiem. Boże, jak ja wam wszystkim którym się udało zazdroszczę ( oczywiście tak pozytywnie), że już nie musicie nic planować, liczyć, sprawdzać, zamiast więcej wiedzieć z dnia na dzień chyba jestem głupsza:no:
 
ja czytalam ze nie wolno zakwaszac sie zbyt dlugo i zbyt blisko owulacji poniewaz to wlasnie zabija plemniki. z tego co pamietam wiekszosc naszych dziewczyn zakwaszalo sie 2-3 dni po okresie i to wszystko. ja tak samo zrobilam.

ja tez chyba bym nie zaryzykowala z ta metoda O+12:no: wydaje mi sie ze te metody ktore tutaj wszystkie zastosowalysmy sa wystarczajce i mam ogromna nadzieje ze wszystkie bedziemy mialy coreczki:tak: oczywiscie piranha Tobie rowniez zycze coreczki:tak:

jeszcze raz zdrowka chorowitkom:tak:
 
reklama
agulek ja mialam takie paski ph cos jak ty znalazlas na allegro
robilam je codziennie ale tylko z porannego moczu
jak zaczlam w ciaze tez je robilam tak co 2 dzien i zawsze bylo 5- 5,5ph
a z chlopcami potrafilo do 8 ph dojsc
bo ja uwielbiam ostre potrawy i pomidory

dlatego tak jak monico pisze ja dostosowalam sie do ph
zmniejszylam na 5 i odstep od O 2-3 dni
a ta metoda 0+12 u mnie tez sie nie sprawdzila bo drugi syn byl poczety w 18 dc
no chyba ze O mi sie przesunela


asiuniak85 ja mam konflikt i dziewczynka sie udala
moja siostra ma konflikt i ma parke
kiedys tez myslalam ze to ma cos wspolnego ale teraz wiem ze nic

piranha mi sie wydaje i mam przeczucie ze u ciebie bedzie dziewczynka &&&&&&&&&&&&

kosmopolitan z ta obraczka to ja znam regole ze jak sie kreci w kolko to dziewczynka na boki to chlopczyk
i nie wazne czy nad brzuchem czy nad reka, mi ta sie sprawdzilo
 
Do góry