reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dzien dobry:-)
mam taki maly problem bo boje sie ze jak zakwaszalam sie tym lacibios femina ze za dlugo tego uzywalam i mi plemniki nie przetrwaly ... a dzis wyszedl test pozytwny to pewnie poniedzialek bedzie owulacja czy zaryzykowalibyście i sie jeszcze dzis przytulali czy jednak dać spokuj i nie kusic losu:)
 
reklama
dziewczynki ale sie tu ruch zrobil siuper
dawno tak nie bylo

piranha ja mialam te paski do moczu tych do sluzu w UK nie moglam dostac
a jak wkladalam do srodka te do moczu to nic sie nie zmienialo
a castagnus tez bralam przed
 
Daria, ja bym nie kusiła, przy planowaniu córki podstawą jest cierpliwość. Myślę, że jak zakwaszasz się tymi tabletkami to nie jest to tak drastyczne jak stosowanie globulek dopochwowych, zresztą to chyba twoje pierwsze opakowanie, wcześniej go nie stosowałaś. A kiedy miałaś ostatnie przytulanko, ?
Patrysia u mnie podobnie jak u ciebie to trzecie dzieciątko będzie moim ostatnim więc chcę zrobić dużo w tym kierunku aby zwiększyć prawdopodobieństwo by to była córka.
Nullka daj znać co u ciebie, myślimy o tobie.
Beatko ty stosowałaś omega 3, mam pytanko, jest teraz magnez z omegą 3 razem jak myślisz może być , czy lepiej osobno?
 
Ostatnia edycja:
patrycja te 0+12 to owulacja + 12 godzin po niej

pirahna wiem na 200% bo tego dnia bylam na wyjeciu spirali u gina kolo poludnia i smial sie ze wlasnie mam owulacje, jakies 10 godz po tym bylo przytulanko a i plemniki musza miec czas podobno okolo 6 godz zeby dotrzec do jajeczka , wczesniej przytualnek nie bylo bo bylam na urlopie sama z dziecmi
I mam cudownego synka

u mnie sprawdzila sie dieta, Mg + Ca, folik przed, zachowac odstep od owulacji, bez sluzu płodnego, oslabianie plemniczków przed ostatnim stosunkiem, i mimo wszystko chinski kalendarz, poniewaz z chlopcami sprawdzil mi sie, teraz dzialałam w miesiace na dziewczynke, nie zakwaszałam pochwy - dziewczynka potwierdzona na USG a jak się urodzi to potwierdzimy na 100%

Jagienko dobrze ze już wychodzisz z chorób, jak ja sie cieszę, że mam w ostatecznosci do pomocy i tesciow i rodzicow i jakby nie patrzac mąż całymi dniami i w soboty pracuje, ale jakby co jest pod ręką :-)

BEATKO a jak u Ciebie samopoczucie, jak brzusio
ja myslałam że tą trzecią ciąże zniosę ok, ze czas zleci, a tu dłuży mi się, brzuch duży dokucza, chociaż mała odpukać nie daje mi popalic, w nocy spi razem ze mną
 
Daria, ja też bym nie kusiła losu i bym się wstrzymała...

Dziewczyny czyli brać wit.B6, Magnez, Wapń i Omege3? aha i te globulki do 3 dni po okresie tak?:)

Piranha, ja również mam problemy ze zbyt wysoka prolaktyna moja przed i po obciążeniu jest duuużo za wysoka ponad 20razy powyżej normy...Dlatego lekarze nie dawali mi szans na dzidzie bez leczenia i sobie odpuściliśmy i jakimś cudem zaszłam w ciąże;) teraz również mówią, że mam się poddać leczeniu bo ciąży nie będzie... ale jak jednak "cud" był jak to lekarka nazwała może się zdarzy drugi raz...
 
DARIA i ja bym już nie serduszkowała...
CZARODZIEJKA hehe tak zaraziłam sie córcią ;P jak nie spróbuję to do końca życia będe o tym myslałą"a moze by sie udało?"także zobacyzmy czy sie uda;))
 
natusia, u mnie prolaktyna rosła po metoklopramidzie 15 razy więc bardzo podobnie ...mierzyłam w cyklu w którym zaszłam w ciążę :-) Do tego miałam bardzo niskie LH:FSH (0,39) co podobno wskazuje na silną niedomogę lutealną (niedobór progesteronu w fazie lutealnej, prolaktyna często obniża progesteron) a mimo to progesteron w 7 dniu po owulacji był bardzo ładny (prawie 18 mIU/ml).

monico, no cóż, ta metoda nie daje 100% więc zdarza się :-D ale i tak jest szalenie skuteczna, w tej metodzie też trzeba pilnować pH (czyli m.in. unikać orgazmu by wszystko nie poszło na marne), należy też zachować minimum 7-dniową abstynencję przed staraniami (to bardzo ważne w tej metodzie), wpierana dietą i odpowiednimi suplementami jest podobno niezwykle skuteczna.

Jak Was czytam to coraz bardziej żałuję, że się bardziej nie przyłożyłam do planowania no ale naprawdę bardzo mnie zmartwiły moje wyniki (i stwierdziłam, że jak będę wydziwiać to w ogóle w ciążę nie zajdę :-)). No ale ktokolwiek mieszka teraz w moim brzuchu to będę go kochać nad życie.

nullka, również trzymam mocno kciuki!
 
reklama
Do góry