reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Jeśli chodzi o mnie to u mnie kalendarz chiński nie zgadza się w żadnym przypadku, tzn moi chłopcy powinni byc dziewczynkami a dziewczynka chłopcem i tak naprawde nie ma żadnych badań które to potwierdzają. Jesli chodzi o metodę którą zastosowałam ja i Agnieszka i która jest udowodniona naukowo jest to metoda, którą opracował dr. Shettles i polega ona przede wszystkim na dokładnym okresleniu dnia owulacji, dlatego też w tym celu obserwuje się temperaturę, śluz, wysokość szyjki, robi sie testy owulacyjne, jak również monitoring - a w tym temacie Aga jest specem bo ona robiła co miesiąc. Dopiero jak uda nam sie tak dobrze poznac nasz organizm że wiem kiedy ta owulacja jest to zasada m ówi że in dalej od owulacji ( w moim przypadku było to 3-4 dni) tym większe szanse na córkę a jeśl
i ktoś chce chłopca to wskazane jest serducho w dzień owulacji. Co do szczegółów to polecam książkę dr Landrum B. Shettles David M. Rorvik " Zaplanuj płec swojego dziecka" jest jeszcze odpowiednik polski napisany przez dr. Wójcika ale uważam że tamta jest lepsza dlatego że Wójcik wiele razy cytuje dr Shettles a przede wszystkim jego książka jest 3 razy grubsza wszystko opisuje dokładnie i z przykładami i zawiera tez inne metody wspomagającę, bądź zabobonne m. in. ta dietetyczną co jeśc na chłopca a co na dziewczynke ale od samego jedzenia nie bedzie efektów. Do tego sa podane jeszczi badań. Dla mnie jest to jedyna metoda w która uwierzyłam i która się w 100% sprawdziła, tym bardziej że uważałam że szanse w mojej rodzinie na dziewczynke sa marne bo mój teść miał barata i 3 synów. Pierszy syn tez 3 synów, drugi 2 synów i trzecia córka z wpadki no i u nas było 2 chłopców. Wszystkie inne metody to dla mnie mogą byc jedynie wspomagające jednak jesli tej się nie zastosuje to ja twierdze że to loteria. Nie wiem jedynie jak sprawdza sie ta metoda u osób które maja problemy z zajściem w ciążę. Ja w każdym razie ich nie miałam i u mnie sie sprawdziło w 100%. Ale zachęcam do wypowiedzi kto jaka metode stosował i czy ona poskutkowała czy nie bo to też da nam jakąś statystyke.
 
A tak odnośnie metody chińskiej to pod nia jest napisane że płeć dziecka zalezy od plemnika jaki zapłodni komórke jajową. Według metody dr. shettles te żeńskie plemniki sa wolniejsze ale za to dłużej żyją, dlatego przy współżyciu na kilka dni przed owulacją, nim do niej dojdzie to te męskie już zdążą obumrzec i zostają te żeńskie. Natomiast gdy ztsrt zaczyna się w dzień owulcji to męskie ze względu że są szybsze docierają pierwsze i dlatego mamy chłopców. Co do przesuwania się w kierunku owulacji z serduszkami to specjalistka jest Aga i ona Wam powie że licza się nawet godziny, bo ona przez 11 cykli nie mogła zaskoczyć na dziewczynkę i przesuneła sie na 64 godziny przed, dlatego tak ważne jest precyzyjne okereślenie dnia owulacji. Te dziewczyny które nie znają wątku " Czy można i jak zaplanować płeć dziecka" to zapraszam. Tam jest wiele ekspertek z tego tematu np . Anufifi czy Czarodziejka...one na pewno pomogą.
 
Niestety nie zgodze sie, ze metoda ta jest "naukowa". Tzn to co wykazano, to to ze prawdopodobienstwo jest wieksze tak jak Ania wspomina wyzej. Niestety daleko do nazwania tego naukowa, bo jest bardzo duze statystyczne ryzyko bledu - tzn ze metoda nie jest nawet w 80% poprawna.

To co jest zbadane - to ze plemniki zapladniajace z ktorej jst dziewczynka sa wolniejsze....i na tej podstawie zaczeto doszukiwac sie jak mozna "dojsc" do tych wolniejszych plemnikow. Im dalej od owu tym lepiej bylo jednym z zalozen

Niestety wiele badan osobnych od grupy powyzszego doktora nie potwierdzila tej skutecznosci - jedyne co potwierdzone to zwiekszone prawdopodobienstwo.

Dla jednych to juz cos, dla innych niewystarczajaco...
 
Witam dziewczynki ja tak jak pisałam testom nie wierze bo testy to sa dobre tylko do planowania płciu meskiej czyli chłopczyka jak beda na tescie dwie takie same kreski wtedy serdu****emy ( serduchowanie czyli kochamy sie,,,,) aha test nazywaja sie testy owulacyjne do kupienia w aptece ok 5szt w cenie 30zł ale uwazam ze na allegro mozna za tą cene kupic duzo wiecej sztuk a napewno przy pierwszych prubach trzeba ich wiecej niz 5szt..... ale to tak jak mowie to dla osob pragnacych miec synka.....
jezeli chodzi o core to tu wg mnie jest duzo duzo bardziej skomplikowane potrzeba duzo cierpliwosci ......
tak jak Ania pisała zeby było najwieksze prawdopodobienstwo ze bedzie dziewczynka to trzeba sie zmiescic w granicach min 2,5 doby przed owulka a najlepiej zaczac od 4dni przed ja probowalam najpierw od 4dni potem przyblizalam sie co pare godzin.... az udalo sie 68h przed owulacja.....
jezeli chodzi o mnie to ja niemam czasu ani checi na to zebymiezyc temperature zawsze o tej samej porze macac sobie tam w srodku itd poprostu poszłam na łatwizne i chodzilam 3-4 razy w miesiacu na monitoring do ginekologa jak rosna mi pecherzyki.... u mnie rosły do wielkosci 22-23mm i pekały =wtedy była owulacja ( a rosna 2mm na dobe) i zaczynałam chodzic od 10dc .... codziennie az do 14dc.... ale to na poczatku zeby poznac swoj organizm jakie te pecherzyki sa jak rosna z dnia na dzien i kiedy pekaja .... potem jak juz wiedzialam jak to u mnie jest to tylko chodzilam 2 razy w miesiacu i np poszlam w 10dc i pecherzyk miał 14mm to wiedziałam ze w 12dc bedzie miał 18mm ( bo tak jak pisałam u mnie rosły po 2mm na dobe) mysle ze jest to najprostszy sposub na poznanie swojego ciała ale niestet jest to kosztowne bo kazde usg to 50zł ( usg owulacji dopochwowe)
niektorzy lekaze przy stałaej pacjentce daja rabat i kazde usg kosztuje 30zł.... ale to zalezy od lekarza...
i jeszcze jedno nie wierze i nigdy nieplanowałabym dziecka na podstawie kalendarza chinskiego mi samej sie to niesprawdzilo ani przy jednym ani przy drugim dziecku i mam tez paru znajomych ktorym tez sie to nie sprrawdza oczywiscie mam tez takich ktorym sie sprawdzilo ale jest ich mniej dlatego wg mnie to zbieg okolicznosci.... tak jak Ania uwazam ze niema innej bardziej skutecznej metody jak obliczenia dnia owulacji i serduchowanie na dziewczynke 3 dni przed a na chłopczyka w dzien owulacji!!!!
serdecznie wszystkich pozdrawiam i zycze spełnienia marzeń :-);-)

 
Agniesia


Zgadzam sie z Toba, ze najlepiej robic monitoringi miare mozliwosci - wtedy tez male prawdopodobienstwo pomylki

Tak se mysle ze moze polaczenie tych wszystkich metod zwieksza prawdopodobienstwo. Japonczyki robili takie badania - i ze niby po zmieszaniu dr shettles, diety i chinskiego prawdopodobienstwo wzroslo do okolo 90%. Nie wiem na ile jest to prawda - bo ja nie wierze jednemu badaniu.....no ale tak wyczytalam i chyba bylaby sklonna uwierzyc ze polaczenie roznych podnosi znaczaco to co chcemy osiagnac
 
Witam, pomysł na wątek bardzo fajny!
U nas synek już jest:) i teraz pragniemy bardzo córeczki:tak::happy: To nasz pierwszy cykl w którym się staraliśmy no i zobaczymy czy się udało i czy córcia się rozgości u mnie pod sercem:happy:
W moim przypadku cykle 30dniowe. Serduszkowaliśmy 8,9,12,14d.c. Moja owu przypada dziś. Wczoraj czułam bardzo silne bóle jajnika tak więc myślę że dzisiejszy test potwierdzi moje przypuszczenia.
Mam wielką nadzieję że nam się uda. Jak nie teraz to w kolejnym cyklu.. No ale być może to teraz jest ten czas na córeczkę kto wie..:-):-p

Pozdrawiam
i życzę powodzenia w planowaniu płci dziecka. :happy:
 
Hmm, moja siostra jest w ciązy i z tego kalendarza wynika, ze powinna mieć chłopca a póki co na usg wychodzi dziewczynka... zobaczymy w styczniu co wyjdzie naprawdę :-)
Ja bardziej wierzę w to w jakich dniach cyklu się kochamy, przed owu są większe szanse na dziewczykę a w trakcie owu lub zaraz po na chłopca.
 
reklama
Witam Was niedzielnie!!:tak:
Jak zdrówko? My bylismy znów na weekend u mojej mamy. Kupiłam sobie wreszcie kurtke na zime w którą się mieszczę, jupi!!:rofl2:
I wogóle studia zaczynam dopiero 21 listopada i zaświadczenie mi przyślą, także wszystko oki:tak::-)
 
Do góry