reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Myślę, że owulke miała dużo szybciej bo to naprawdę mistrzostwo , musiał przepłynąć morze czerwone hahah
Chociaż wg Jonasa takie zapłodnienie jest całkiem możliwe ;)
 
Dla mnie takie odstępy 5 czy 7 dni to wręcz niemożliwe. Ok zdarzają się niektórym ale w obecnych czasach gdzie wszędzie jest chemia, męskie plemniki przez stres, siedzący tryb życia są dość obciążone a ponadto każde przeiziebinie, choroba, antybiotyk, alkohol 72 dni przed wpływają na jakość nasienia to wogole wątpię, a do tego muszą być warunki odpowiednie u kobiety aby coś przetrwało.
Dla mnie optymalnie to 2-3 dni przed. Ja zresztą jestem niecierpliwa, cieszę się że mam już dwójkę co dzięki Bogu bardzo szybko nam się udała, bo bym chyba oszalala :p mój mąż ma teraz stresująca pracę, i jezdzi duzo na rowerze, boje sie ze jak teraz wyjdzie odstęp 4 dniowy to nic nie zostanie :p dlatego pewnie powtórzymy po owualcji, i będą starania podobne do tych z których wyszła nam córka.


Ps. Zbadalam ph tego plodnego śluzu spod szyjki i ma ph tak 4.7. Nie powinien on być bardziej zasadowy?
pH na chłopca to tak 6-7
 
Dla mnie takie odstępy 5 czy 7 dni to wręcz niemożliwe. Ok zdarzają się niektórym ale w obecnych czasach gdzie wszędzie jest chemia, męskie plemniki przez stres, siedzący tryb życia są dość obciążone a ponadto każde przeiziebinie, choroba, antybiotyk, alkohol 72 dni przed wpływają na jakość nasienia to wogole wątpię, a do tego muszą być warunki odpowiednie u kobiety aby coś przetrwało.
Dla mnie optymalnie to 2-3 dni przed. Ja zresztą jestem niecierpliwa, cieszę się że mam już dwójkę co dzięki Bogu bardzo szybko nam się udała, bo bym chyba oszalala :p mój mąż ma teraz stresująca pracę, i jezdzi duzo na rowerze, boje sie ze jak teraz wyjdzie odstęp 4 dniowy to nic nie zostanie :p dlatego pewnie powtórzymy po owualcji, i będą starania podobne do tych z których wyszła nam córka.


Ps. Zbadalam ph tego plodnego śluzu spod szyjki i ma ph tak 4.7. Nie powinien on być bardziej zasadowy?
Moje PH też max 4.7 ...
A te córkowe starania to jakie konkretnie były? 3 dni przed owu i 12godz po?
 
Moja dobra kumpela zaszła w ciążę dzień przed @ i tego jest na 100% pewna bo to był jeden jedyny raz a później męża nie było przez miesiąc i mieli niezłego zonka hahaha
P.S. Urodziła córkę ;)

Wybacz jeśli się mylę, ale przy regularnych cyklach nie jest to możliwe, 24h przed miesiączką nie ma już dojrzałej komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia. Chyba, że miała nieregularne cykle, to wtedy istnieje taka możliwość.
 
Z racji tego, że ja zaszłam w ciąże w 1 cyklu starań, z odstępem 4 dni od owulacji, z małą ilością śluzu, a mąż całe życie leżał i leży w wannie we wrzątku, to dla mnie na dzień dzisiejszy jest abstrakcją jak można nie zajść w ciąże starając się o dziecko cały cykl płodny. Ale może wszytko przede mną, mogę się zdziwić przy staraniach o 2 dziecko. Choć zanim do tego dojdzie, to zrobie wszytkie badania od A do Z, żebym miała czarno na białym, że wszytko jest ok.
 
reklama

A brałaś może pod uwagę, że owulacje mogłaś mieć 19 lub 20 dnia cyklu ? Bo widzę, że robiłaś test owulacyjny i był pozytywny 18 dnia, a od pozytywnego testu owulacyjngo, owulacja może wystąpić nawet 36h pózniej. Np, ja miałam cykle gdzie temperatura i śluz nie pokrywał się z owulacją.
 
Do góry