reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elenaa ja ekspertem nie jestem bo 4 cykl robię testy ale u mnie kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej a ten Twój chciałby chyba jeszcze być wyraźniejszym ;) Aczkolwiek za kilka godzin pewnie będzie pozytyw taki 100% :)

Alex jestem podobnego zdania i też ciężko było mi się pogodzić przy 2 ciąży, że to jednak nie dziewczynka.. Przestałam marudzić jak pojawiło się ryzyko poważnej choroby, nagle płeć stała się nieistotna. Dzisiaj jestem Mamą dwóch zdrowych chłopaków i samą siebie przekonałam, że trzeci też będzie cudowną nowiną :) Póki co 1dc i wszystko przed Nami ;)
 
reklama
Elenaa ja ekspertem nie jestem bo 4 cykl robię testy ale u mnie kreska testowa jest ciemniejsza od kontrolnej a ten Twój chciałby chyba jeszcze być wyraźniejszym ;) Aczkolwiek za kilka godzin pewnie będzie pozytyw taki 100% :)

Alex jestem podobnego zdania i też ciężko było mi się pogodzić przy 2 ciąży, że to jednak nie dziewczynka.. Przestałam marudzić jak pojawiło się ryzyko poważnej choroby, nagle płeć stała się nieistotna. Dzisiaj jestem Mamą dwóch zdrowych chłopaków i samą siebie przekonałam, że trzeci też będzie cudowną nowiną :) Póki co 1dc i wszystko przed Nami ;)
Haha powiem Ci że ja pierwszy raz mam takie mocne krechy :p
 
Bo te co twierdzą że pomogły szczęściu i zaplanowały płeć,według mnie poprostu miały szczęście i znalazły się w "wymarzonych 50%".
Też wierzyłam w te "planowanie".Wszystko mi sprzyjało księżyc,kalendarz chiński,cyganka która mi córkę ni stąd ni z owąd wywróżyła.Piłam codziennie kefir,sok 100%żurawiny,magne b6,lactacyd ph3,5.Starania 9 i 11dc (owulacja 14dc).Tak bardzo w to wszystko wierzyłam,że jak dowiełam się,że bedzie 3 syn doznałam dużego rozczarowania,które trwa do teraz.Teraz myślę,że może gdybym tak nie cudowała i nie skupiała się na płci może miałabym więcej szczęścia. Życzę wszystkim powodzenia, ale ja w planowanie nie wierzę wogóle.
Kochana 11 dzień cyklu przy owu 14 to strasznie mały odstęp... Męskie plemniki spokojnie dożyją 3 dni
 
Elenaa mój sierpniowy pozytyw
 

Załączniki

  • 20190802_192636(1).jpg
    20190802_192636(1).jpg
    365,1 KB · Wyświetleń: 62
Sabrina 5 dni to 120godzin a średnio żyją 72 więc nie szastałabym powiedzeniem , że 3 dni to mały odstęp ;) Pewnie, że herosi dożywają 5 dni no ale.. Powodzenia :)
I na tym wątku można przeczytać, że więcej niż 3 dni to idealny moment na syna haha

Choć moja teoria nadal najbliższa jest ruletce :D
 
Ciężko uwierzyć żeby męski plemnik ogólnie bardzo słaby na skoki pH i długowieczność przeżył 5 dni. ... Raczej będzie czekał na jajko z hromosomem x . A do takich teorii typu że dziewczyna zaszła 6 dni przed owu z y. Odnoszę się tak że pewnie miała dwie owu w cyklu i była tego nie świadoma albo bardzo krótki cykl
 
W moim otoczeniu akurat Ci co mają chłopców, mają ich z okolicy owulacji, bo to są dziewczyny, które typowo planowały ciąże i starały się raczej tylko w okolicach owulacji, natomiast znajome które zaliczyły tzw wpadkę, mają córki, bo starania były dużo przed owulacją i były pewne, że nie zaskoczy. Ja i moja przyjaciółka mamy córki z odstępu 4 dni przed owulacją, moja siostra ma córkę z odstępu 5 dni od owulacji. Może jest to przypadek, a może jednak nie.
 
reklama
Megi dokładnie też mam przynajmiej 4 znajome w tym szwagierke które mają córki 5-6 dni przed owu ☺️ ale fakt długo na nie czekały. Szwagierka Z 10 dnia cyklu znajome 7-8 dzień cyklu
 
Do góry