reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
U mnie krok do przodu ;) mąż był u lekarza bo często ma zapalenie stawów, ze sportu nie zrezygnuje ( i bardzo dobrze, bo mu podnosi testosteron ) ale ma mieć dietę alkaliczną, czyli popularną dietę " na chłopca". Ma odkwasić organizm, a żeby do tego doszło musi ją stosować od 3-6 miesięcy ! Dziś zaświeciło do mnie niebieskie światełko :) bo skoro mam mu gotować zasadowo, to i ja z tego skorzystam, a najlepsze jest, to, że nie muszę go zmuszać !
 
A ja Tobie oddaje niebieski pył po synu :)
Dziewczyny a mam takie pytanie czy któraś starając się o córkę miała starania z O? Wiem ze nie jest zalecane przy staraniach o córkę ale jestem ciekawa czy zakwaszanie plus O i tak skutkowało córka

Ja kiedyś wyczytałam ciekawostkę, że O działa nie na chłopca, a na dziewczynę, że śluz który się wtedy wytwarza wchodzi w jakąś reakcję i nie jest od zasadowy a kwaśny. Ja przy córce miałam O. :)
 
Będę u ginekologa pod koniec miesiąca, to podpytam o kilka rzeczy. Wyczytałam, też ( tylko nie wiem ile jest w tym prawdy ) że jeśli kobieta ma np, kwaśne ph pochwy, to nie znaczy, że ma " zakwaszone " drogi rodne. Np. kobieta jest zdziwiona, że ma syna, bo jej ph pochwy było 4, ok ph jest 4, ale drogi rodne już mają 8, dlatego męskie plemniki docierają szybciej. Stąd są chłopcy przy niskim ph pochwy, a dziewczynki przy wysokim ph. Prostym językiem - Kobieta ma zakwaszony organizm, np, przez pieczywo, słodycze, nabiał, ph pochwy wynosi 4, czyli optymalne dla zdrowej kobiety, przed stosunkiem robi sobie irygacje, żeby podnieść ph, ale to nic nie daje, ponieważ zmienia tylko ph pochwy, a ph organizmu zostaje.
 
@Megi_Meg ale dużo informacji. Dzięki za odpowiedź. Czyli na pH dróg rodnych będzie miała wpływ odpowiednia dieta. Ja pamietam ze przy córce jadłam jeden duży jogurt dziennie. Unikałam pomidorów bananów i ziemniaków. Piłam colę light bezkofeinowa.
Dzisiaj mam jakiś kryzys. Chciałabym chociaż czuć szanse żeby zajść w ciąże. Smutno mi ze moje już są duże. Wydaje mi się ze próbuje chwytać czas i na chwile go zatrzymać. Chciałabym mieć bobasa.
 
@Megi_Meg ale dużo informacji. Dzięki za odpowiedź. Czyli na pH dróg rodnych będzie miała wpływ odpowiednia dieta. Ja pamietam ze przy córce jadłam jeden duży jogurt dziennie. Unikałam pomidorów bananów i ziemniaków. Piłam colę light bezkofeinowa.
Dzisiaj mam jakiś kryzys. Chciałabym chociaż czuć szanse żeby zajść w ciąże. Smutno mi ze moje już są duże. Wydaje mi się ze próbuje chwytać czas i na chwile go zatrzymać. Chciałabym mieć bobasa.

Przy córce u mnie było kilka jogurtów dziennie, mięsa zero, dużo ryb, ogólnie potasu prawie w ogóle. Myśle, że jogurty i odstęp miały duży wpływ. Kryzys o którym napisałaś, znam. Mam tak coraz cześciej. Córka już jest samodzielna, a mi brakuje dzidziusia i tej całej otoczki.
 
Cześć dziewczyny, jak pisze nie w temacie to przepraszam, czy mogłybyście udzielić swojej opinii ?? Mój Potter shot 16+5 ale takie mam dziwne wrażenie ze jedno zdjęcie różni się od drugiego...
 

Załączniki

  • 24B0B497-28DC-4098-A420-DA4B283CC73C.jpeg
    24B0B497-28DC-4098-A420-DA4B283CC73C.jpeg
    840,4 KB · Wyświetleń: 119
  • 43FC4151-8291-442A-AF01-1EADE10FEB8C.jpeg
    43FC4151-8291-442A-AF01-1EADE10FEB8C.jpeg
    895,5 KB · Wyświetleń: 123
reklama
Lekarka po pierwszym ujęciu stwierdziła ze na 90%chlopak, później dzidzia tak się kręciła ze nie dało się już dobrze podejrzeć i straciła na pewności
 
Do góry