reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Będę u ginekologa pod koniec miesiąca, to podpytam o kilka rzeczy. Wyczytałam, też ( tylko nie wiem ile jest w tym prawdy ) że jeśli kobieta ma np, kwaśne ph pochwy, to nie znaczy, że ma " zakwaszone " drogi rodne. Np. kobieta jest zdziwiona, że ma syna, bo jej ph pochwy było 4, ok ph jest 4, ale drogi rodne już mają 8, dlatego męskie plemniki docierają szybciej. Stąd są chłopcy przy niskim ph pochwy, a dziewczynki przy wysokim ph. Prostym językiem - Kobieta ma zakwaszony organizm, np, przez pieczywo, słodycze, nabiał, ph pochwy wynosi 4, czyli optymalne dla zdrowej kobiety, przed stosunkiem robi sobie irygacje, żeby podnieść ph, ale to nic nie daje, ponieważ zmienia tylko ph pochwy, a ph organizmu zostaje.
Podpytaj proszę, co tu zrobić żebyśmy synami byli obdarzeni ;) przede wszystkim o termin - czy w owu, czy przed owu, czy jak też nieraz piszą PO owu :)
 
reklama
@Karmelowe nie jestem specjalistka ale ja obstawiam chłopczyka. Od dołu po prostu wyglada jakby było widać jajeczka a antenka powyżej dlatego od dołu nie widać.
Ciekawa jestem czy Ci się potwierdzi.
Napisz czy planowałaś płeć lub czy coś mogło się do niej przyczynić.
@Megi_Meg ciekawe co agi powie lekarz. Ja jak się pytałam o takie powiedzmy ciekawostki to czułam ze chcą mnie wyśmiać
 
@Naomi_24 , @mis0890 ja już wcześniej pytałam go o planowanie płci, jesteśmy zaprzyjaźnieni, więc jak ide na wizyte, to raczej jak do kumpla ;) pytałam go o przepis, bez wahania stwierdził, im bliżej owulacji tym plemniki męskie mają większe pole do popisu. Sam ma córkę i syna, jedno i drugie planowane według teorii, córka przed owulacją, syn w owulacje. Ale jeszcze nie mam na tyle odwagi zapytać go czy zrobił to raz a konkretnie i w jakiej pozycji :-D
 
Aaaa co ja Wam jeszcze powiem - umknęło mi. Ja mam tyłozgięcie macicy, a przy tyłozgięciu plemniki mają mniejszą szansę na dotarcie do komórki jajowej w pozycji klasycznej (czyli też wiem skąd mam córkę, męskie żołnierzyki utknęły ) Przy staraniach o syna, muszę to robić od tyłu, przy tyłozgięciu plemniki trafią od razu we właściwe miejsce, tak mi radzi ginekolog :)
 
@Lolek16 a Tobie lekarz już czasem nie mówił ze chłopczyk ? Czy już mi się coś pomieszało ? Staram się zapamiętać ale sporo nas tutaj.
U mnie zbliża się owu. Jajniki bolą ale u mnie to oznaka ze pęcherzyk rośnie.
@martoosia04 a jak u Ciebie kiedy kolejna wizyta ? W którym tyg już będziesz ?

U mnie wizyta w nastepny piątek wiec jeszcze 8 dni [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ i to bedzie u nas 20+1 a potem w poniedziałek 15.04 mam połówkowe i to bedzie 20+4 - daje sobie ten termin jako ostateczny do poznania płci! ;)
 
Aaaa co ja Wam jeszcze powiem - umknęło mi. Ja mam tyłozgięcie macicy, a przy tyłozgięciu plemniki mają mniejszą szansę na dotarcie do komórki jajowej w pozycji klasycznej (czyli też wiem skąd mam córkę, męskie żołnierzyki utknęły ) Przy staraniach o syna, muszę to robić od tyłu, przy tyłozgięciu plemniki trafią od razu we właściwe miejsce, tak mi radzi ginekolog :)
Wiesz, że kiedyś to czytałam i ta teoria mi się sprawdziła w obu przypadkach... Teraz pilnowałam żeby dobrze skończyć haha
 
@Lolek16 a Tobie lekarz już czasem nie mówił ze chłopczyk ? Czy już mi się coś pomieszało ? Staram się zapamiętać ale sporo nas tutaj.
U mnie zbliża się owu. Jajniki bolą ale u mnie to oznaka ze pęcherzyk rośnie.
@martoosia04 a jak u Ciebie kiedy kolejna wizyta ? W którym tyg już będziesz ?
Taak stwierdzil po wyrostku ze prawdopodobnie chłopiec, ale ja mam caly czas przeczucia ze jednak dziewczynka będzie :) mam juz jedna i chcialabyn dla niej siostrzyczki, ciaza nie planowana lecz 3 dni przed owulacja, takze niby wieksze szanse na dziewczynkę ale juz sama nie wiem
 
reklama
Aaaa co ja Wam jeszcze powiem - umknęło mi. Ja mam tyłozgięcie macicy, a przy tyłozgięciu plemniki mają mniejszą szansę na dotarcie do komórki jajowej w pozycji klasycznej (czyli też wiem skąd mam córkę, męskie żołnierzyki utknęły ) Przy staraniach o syna, muszę to robić od tyłu, przy tyłozgięciu plemniki trafią od razu we właściwe miejsce, tak mi radzi ginekolog :)
U mnie sie zgadza, mam bardzo duze tylozgiecie, synowie właśnie tak zrobieni, córka w klasycznej.
 
Do góry