reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Hejka babeczki!

Niestety znów porobiły mi się potworne zaległości - tym razem przez choróbsko bo pochorowały się dzieci, ja i do tego jeszcze kot (Nemo), weterynarz powiedziała, że mógł złapać wirusa od nas, cały dzień leżał, nic go nie interesowało, szybko oddychał, miał gorączkę i nic kompletnie nie jadł - okazało się, że ma zapalenie oskrzeli i dostał leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz antybiotyk, kolejnego dnia był już jak nowonarodzony a we wtorek ostatni dzień kuracji antybiotykowej.

maran-atha, aaaaaaaa, ale się cieszę, fantastyczne wieści i właśnie na takie czekałam, juuuupiiii!!!!
jumping-for-joy-smiley-emoticon-2.gif


kate, Ty wiesz :-), cieszę się straszliwie!!!
happydance.gif


Ana, cudny synuś! Krzyś miał takie krostki przez pierwszych kilka tygodni i był to trądzik niemowlęcy, minęło samo z czasem.

Dorcia, jejciu, to już półmetek, kiedy to zleciało, jakoś tak czuję, że będziesz mieć szybki i bezproblemowy poród :-), zobaczysz, będę za to mocno trzymać kciuki!

anufifi, tak piękny wykres miałaś, mega ciążowy, nie poddawaj się bo 70% to ciąże biochemiczne, czekaj na te szczęśliwe 30%. Ja na Twoim miejscu wzięłabym suplementy poprawiające płodność, w tym mogące mieć wpływ na jakość komórki jajowej (gdy komórki jajowe mają gorszą jakość to niestety suplementacja progesteronu nie pomoże) a w cyklu, w którym nie będziesz się starać sprawdziłabym w 6 dpo progesteron oraz estradiol, powtórzyłabym też badanie prolaktyny, LH i FSH, będzie dobrze, innej opcji nie przewidujemy, z naszymi kciukami przecież nie może być inaczej.
 
dziewczyny mam pytanie. zapisałam się do stomatologa bo pobolewa mnie ząb i nie wiem czy w I trymestrze mogą mi zrobić znieczulenie?
 
Iweet niewiem jak to jest teraz ze znieczuleniem. Ja bedac w ciazy z Olim tez leczylam zeby i mi nierobila znieczulenia. Jej maz byl poloznikiem. Potem gdzies slyszalam ze robia. Ja jutro ide na wizyte bo zeby daja mi znac o sobie i postanowilam ogarnac je do czasu staran.
Anuffi a @ przylazla? Bo ja z tel pisze i wykresu niewidze.
Pirania zdrowka. Niezazdroszcze chorobsk. U nas olis pociaga cos nosem. Dzis zostal z m w domu.
A ja w pracy i o 15 koniec. Tylko nudy bo malo ludzi.
 
hej
Piraniu zdrówka dla Was
iwet ja w ciąży robiłąm zęby i zawsze ze znieczuleniem tylko jakimś delikatniejszym, dentysta nmówił
ze to zielone znieczulenie, ale mnie nic nie bolało
 
Ostatnia edycja:
iweet ja też nigdy nie brałam znieczulenia - w 1 ciąży na początku miałam ząb z podejrzeniem do leczenia kanałowego - nawet nie mogłam zrobić prześwietlenia i wręcz "nakazałam" stomatolog go rozwiercić i okazało się że miałam rację - u mnie tak niestety się psują zęby - na wierzchu super a pod plombą :szok:

Piranhiu fajnie Cię widzieć - dużo zdrówka dla Was

Dziewczyny dziewczynkowe ostatnio kupiłam szampon o zapachu grejfrutowym Fructis - fajny jest

kate, macy - dziękuję - dziś mamy się dowiedzieć jak to wszystko się przedstawia i co dalej

anufifi:-(
 
reklama
kurcze no właśnie czytałam że są specjalnie znieczulenia dla kobiet w ciąży ale w I trymestrze powinno się ich unikać, chyba że jest konieczność. też wyleczyłam wszystkie zęby przed staraniami (w sierpniu), na początku myślałam że to zapalenie dziąseł, ale chyba jednak ząb. Nie wiem czy to nie przez dietę zęby się psują, bo mąż przed dietą też wszystkie zęby wyleczył, a teraz znowu miał kilka do zrobienia. stomatolog była w szoku, a nigdy nie miał problemów z zębami. Pytałam telefonicznie czy mają to znieczulenie dla kobiet w ciąży i czy podają w I trymestrze, ale powiedziała mi kobieta że stomatolog zdecyduje czy mi podać. Z tego co czytałam to czasami lepiej jest podać znieczulenie, bo bez znieczulenia podczas dużego bólu u kobiety wydziela się duża ilość hormonów stresu które również źle wpływają na dziecko. poczekałabym do II trymestru ale ząb boli coraz bardziej. zaczął za po owulacji i czekałam jak @ przyjdzie i pójdę go wyleczyć, a tu tym razem niespodzianka :)

anufifi
przykro mi :(
 
Do góry