reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
elisse W końcu się uda , zobaczysz :) Za mną już 2,5 roku i ciagle wierze że to będzie - w tym roku :)


Anufifi No co Ty głowa do góry :) Jak się weźmiemy do roboty w maju/czerwcu to zobaczysz jak się krechy posypią :)) Wiosną jak jest słoneczko się myśli bardziej optymistycznie i starania przyjemniejsze ;) Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :*

Ja dziś po wizycie u hematologa, chciał mnie dzis wysłac na badanie szpiku ale zadecyduje o tym w maju,da mi jeszcze szanse na wyjasnienie mojego stanu zdrowia poprzez udanie sie do innej poradni, do maja mam się zdiagnozować w poradni zaburzeń krzepniecia z badaniami genetycznymi i immunologicznymi w zwiazku z tymi moimi zaburzeniami krzepniecia i poronieniami samoistnymi.... ( jestem ciekawa czy tam tez mi kazą czekać 10 miesiecy :/ ) , mam jeszcze opcję iść prywatnie ale ja wiem jaki jest cennik tych badań i na razie chyba podziękuję ;) Swoją drogą wiedziałaś Anufifi że taka poradnia działa w KRK, tam się mozna zgłosić jak sie nie udaje zajsc w ciąze, gdzie przyczyna moze byc układ immnulogiczny - u mnie na pewno w jakims stopniu jest?? Ja pierwsze słysze, ale faktycznie jest.
 
Maran Kate aaaaaaaaaa:))))) CIESZĘ SIĘ BARDZO I TRZYMAM MOCNO MOCNO KCIUKI ZA SPOKOJNE CIĄŻE I SPEŁNIONE MARZENIA!!!

Anufifi trzymaj się..czas naprawdę szybko zleci - głowa do góry!

Spisałam na szybko rzeczy, które jadłam przed staraniami. Może coś z tej listy przyda się wam. Większość z tych dań to jedno, dwuskładnikowe dania i jak widać bez rewelacji :) Ale podobno dieta dziewczynkowa jest właśnie dietą prostą, niskokaloryczną. Trzymałam się tego co napisała w swojej książce Tamara - wszystko bez soli, bez ostrych przypraw, cukier ograniczony lub brak, codziennie min 2 kubki mleka (jajka chyba nie są wskazane w diecie dziewczynkowej? nie pamięta, ale ja jadłam, bałam się już w pewnym momencie o zdrowie; raz na jakiś czas zjadłam ciemne pieczywo, kaszę, płatki owsiane...; po owu robiłam sobie na chwilę przerwę od diety dziewczynkowej)
pierwsze śniadanie 3-4 godziny po wstaniu z łóżka.

Przekąski to zazwyczaj powtórzone rzeczy ze śniadania,kolacji.

śniadania:
jajecznica z 2 jajek
kefir z mrożonymi/świeżymi truskawkami/malinami
kawa inka z mlekiem/kakao
sałatka - jajko na twardo, por, groszek, zielony ogórek, doprawiona jogurtem naturalnym



obiad:
gotowany/pieczony w rękawie bez tłuszczu kurczak/ryba, z mizerią (ogórek zielony, jogurt naturalny)/zielony groszek
kluski leniwe z odrobiną masła i tartej bułki
zielona fasolka szparagowa z masłem i tartą bułką
naleśniki z duszonym jabłkiem/białym serem/dżemem truskawkowym/malinowym
makaron z białym serem

kolacja:
pieczywo z masłem/zielonym ogórkiem/żółtym serem
pierś kurczaka zapiekana z plasterkiem żółtego sera i z łyżeczką żurawiny
budyń waniliowy/czekoladowy
pieczone jabłka z cynamonem

...i pamiętajcie nie dajcie się zwariować :) na pierwszym miejscu zdrowie.
 
Ostatnia edycja:
Anuffi trzymaj się czas szybko płynie zobaczysz, trzymam kciuki mocno za Ciebie będzie dobrze. A może spróbujesz jakieś suplementy które poprawiają jakość komórki jajowej może nasza kochana Piranha coś poradzi. Po pewnym czasie każdy z nas ma dołek z tymi staraniami jak nie wychodzi, zwłaszcza jak mąż daleko jest to też ciężko. Widzisz ja ponad dwa lata temu poroniłam a potem ponad rok czasu zajęło mi namawianie męża na drugie i to też nie bez oporów.
Matik masz super chłopców, patrząc na nich wyobrażam sobie jakie będzie z nich fajne rodzeństwo i do tego mała księżniczka a starsi bracia opiekunowie
Ana mój też miał trądzik niemowlęcy ale miał takie kropeczki całkiem podobne. Ślicznego masz synusia, gratuluję jeszcze raz !!!
A ja odkryłam u siebie sposób na mdłości, otóż jabłka mi pomagają bez tego ciężko :-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha - zdrówka dla całej rodzinki i kociaków oczywiscie :-) u mnie też niestety synuś złapał jakąś grypę, a w piątek w przedszkolu mają dzień babci i dziadka - mam nadzieję, że wyzdrowieje, bo bardzo chce iść :-)

Ana - u mnie mały po porodzie też miał taką wysypkę (ale chyba troszkę mniej i raczej te krostki białe były) - pediatra mówiła, że to jakaś wysypka hormonalna (po porodzie) i faktycznie po kilku tygodniach przeszło. A Błażejek do zacałowania :-* taki malutki slodziaczek :-)

Anufifi - a to wredna @ ! miałam nadzieję, że uda Ci się w tym cyklu :-( ale głowa do góry! Kwiecień tuż, tuż .... a w kupie będzie nam raźniej ;-) ja też zacznę działania jakoś na wiosnę :-)

Matik - ale masz przystojnych chłopaków :-) i jacy pomocni? :-) będą super rodzeństwem dla Oliwki! A łóżeczko bardzo praktyczne!

Male liski - dzięki za spisanie "diety cud" :-) nie pozostaje nic innego, tylko się stosować do zaleceń ;-)

Airfix - no to nie zbyt fajnie z tym Twoim zdrowiem :-( ale badaj się, badaj, bo punkcja szpiku, to nie jest fajna sprawa - może uda Ci się tego uniknąć. Też nie wiedziałam, że są takie poradnie?? Zdrówka Ci życzę!
 
Aljul, mocno będę Waszej rodzinie kibicowac. :tak:
Iweete, nie dasz rady bez znieczulenia? Wierzę, że z bolacym zębem może być ciężko i wyleczyć trzeba.
Anufifi, głowa do gory. Wiem, że ciężko czekać na to swoje wymarzone stworzonko, ale musisz uwierzyć, że ono tam na Was czeka u góry i tylko wybiera odpowiedni moment.
Matik, ale masz chłopaków! Ty juz lozexzko szykujesz? Ja jeszcze swojego nawet nie mam... Olivka będzie miała raj na ziemi z takimi pomocnikami.
 
dzięki dziewczyny, zobaczę co powie stomatolog, będe chciała raczej bez znieczulenia, ogólnie zawsze robiłam bez znieczulenia zęby ale zawsze miałam jakieś małe dziurki i stomatolog mówiła że nawet nie opłaca się dawać znieczulenia. no i nigdy nie szłam z bólem zęba do dentysty tylko na kontrole i wychodziło że jakieś małe ubytki są. ale teraz się boję bo ten ząb przez weekend dał mi się we znaki.

ps. trzymajcie kciuki za mnie w czwartek - mam wizytę u gina na 19.20
 
Iweet ja większośc ciąży robiłam zęby ze znieczuleniem ale to było w drugim trymestrze, w pierwszym zabroniła mi lekarka leczyć zęby , potem dentystka mówila ze stres bardziej mi zaszkodzi niz to znieczulenie ... i w ciąży 3 zęby zaplombowałam
Iweet a który to u Ciebie w czwartek będzie tydzień ?
 
Macy musianteraz kupic bo była promocja a pozniej jej niebedzie :)
Dziś łużeczko składamy i chowamy :)

Dziekuje za miłe słowa jak przekazałam chłopcom to tak urośli :)
 
reklama
Cześć kochane,
Maran,Kate-zobaczyłam właśnie wspaniałe wiadomości-ogromne gratulacje,bardzo się cieszę!!!!Witajcie w naszym klubie:)
Iweet-trzymam kciuk za czwartek i czekam na wieści,
Miłego dnia wszystkim
 
Ostatnia edycja:
Do góry