reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hello!

aljul, ale słodziak i jak szybko rośnie oraz mężnieje, cudowne zdjęcia gdzie główkę opiera na dłoni :-)

magda
, nigdy nie miałam bólu (.)(.) (jedynie w czasie zastojów podczas karmienia i w czasie zapalenia piersi, które to miałam chyba z 8 razy ;-), poza tym to nigdy) więc nigdy tematu nie zgłębiałam, wiem, że progesteron powoduje skłonność do zatrzymywania wody w organizmie i m.in. stąd piersi mogą być obrzmiałe i obolałe. Podobno też ból ten pojawia się właśnie tuż przed @ i jest jednym z objawów PMS ale nie wiem co ma na to wpływ (a wtedy przecież spada poziom progesteronu i estradiolu). Podobno też pomaga na to choćby omawiany tu Castagnus :tak:

Airfix, dokładnie to samo pytanie mnie gnębiło ;-), zastanawiałam się jak to możliwe, że Castagnusa można łykać tylko jedną tabletkę przy masie do 60 kg skoro Vitex Agnus Castus ma wyciągu z niepokalanka mnisiego znacznie więcej. Wiem, że zmniejszono dopuszczalna ilość wyciągu z Agnus castus i stąd nowsze preparaty mają go mniej. Wiele też zalezy od ekwiwalentu i np. Agnus Castus 100 mg ma ekwiwalent 10:1 czyli odpowiada 1000 mg wyciągu z suszonych owoców, są preparaty o innych ekwiwalentach. Nie wiem jednak dokładnie jak to jest, pamiętam, że przy staraniach o córcię zamówiłam sobie na eBay 2 duże opakowania Agnus Castus 1000 mg ale nigdy ich nie rozpoczęłam gdyż się bałam skutków ubocznych (Castagnus mi akurat nie służył a ja jestem z tych osób, które rzadko maja skutki uboczne, nawet po silnych hormonach ;-)). U mnie też na top liście była Emilka, Milena to imię, które dała swojej córce moja siostra bliźniaczka :-) Jeśli Ci Castagnus służy to warto spróbować z Vitexem :tak: Ja znalazłam na Allegro taki: VITEX, NIEPOKALANEK, 100 kaps po 400mg, USA (4811805582) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

anufifi, Airfix
, Agnus Castus może trochę pomóc - w walce o córcię i w ogóle o ciążę :tak: Jego działanie jednak w zbijaniu PRL nie jest zbyt silne ale zawsze coś pomoże. Ja zbijałam prolaktynę poprzez łykanie B-100, wykresy ładniały a FL wydłużyła się o 1 dzień, z Vitexem efekt może być jeszcze lepszy :-)

macy, hehehe, mąż rzeczywiście nie byłby szczęśliwy z powodu tego imienia :-D

kate
, ale cuda, jakie śliczne bombki!
 
reklama
kate.... Cudne te rzeczy:) Lubię robić takie cudeńka, choć teraz przez ta tarczycę zapał mniejszy :/ lubię robić bombki i jajka wielkanocne z cekin i z tasiemek- pięknie wyglądają, ale u Ciebie na zdjęciu jest piekna choinka z piórek-muszę taką zrobić :)))) Może to chociaż mi się uda , tym bardziej ze w tym roku nie ma nawet miejsca żeby choinkę ubrać :/

Piranhu Fajny ten Agnus Castus z linku :) 400mg w jednej kapsułce, a dalej pisze znów łykac po 1 kapsułce 2-3 razy dziennie . No to czyli faktycznie Castagnus zawiera go mało...ja znów po Castagnusie czuje się rewelacyjnie, teraz po odstawieniu wszystkiego dostałam bólu piersi zaraz po owulacji, do tego rosły i rosły wszystko ustało dopiero gdy dostałam @- ale przynajmniej biust wrócił do rozmiarów sprzed ciąży ;))) Przy castagnusie nie mam PMS, takze chyba zakupię ten Vitex z linku. Ciekawe czy mozna go stosować dłuzej niz te 3 miesiace.
To ja córcia siostry dorośnie to napiszesz mi jaki ma charakter ;) Powiem Ci że sprawdza się to, tak jakby każde imię miało swój charakterek ;) Czytałam o Milenkach i jesli by sie sprawdziło to by mówili- charakterek po mamusi heheh uparte, zawzięte, ceniące rodzinę
Vitex Chastebery-- Niepokalanek -- 400mg/100kaps (4800881329) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tu Vitex z Puritans Prides jakby ktoras chciała
 
Ostatnia edycja:
aljul jasne że Ci wyśle, będe robic zdjęcia na bieżąco i wysyłać

airfix ja uwielbiam takie rzeczy ale kupować, nie robić,
a te z piórkami ślicznie choinki wyglądają, w różnych kolorach były,
w tym roku piórka już zakupione, czekamy aż dojadą
lili ja tez bardzo lubie takie rzeczy , jak Twoje samopoczucie?
 
Czesc kochane, mam rodzicow u siebie od soboty, wiec mniej pisze bo wiecej czasu razem spedzamy, ale czytam Was na bierzaco :)
Kate dziekuje za pamiec, u mnie jeszcze nic nie wiadomo dzis 10 dzien po owulacj ale testowac bede w piatek jesli @ nie przyjdzie. Zaraz po owulacji bardzo mnie bolaly (.)(.) Po bokach ze ciezko bylo spac a gdzies od 8 dnia po owu juz mi minelo, wiec jakos mnie to nie nastraja optymizmem mysle, ze progesteron zaczyna spadac i stad (.)(.) Przestaly bolec... a zawsze bolaly mnie do samej @lub jeszcze przez 3 pierwsze dni @ nie wiem sama... ten cykl mialam bez stresowy bo duzo sie dzialo i nie myslalam zbyt wiele o tym czy sie udalo czy nie... ale chyba nic z tego nie bedzie bo od wczoraj juz mnie podbrzusze pobolewa @-powo :(
Trzymam kciukasy za wszystkich i gratuluje justi :)
 
maran-atha A może to jednak będzie ten cykl ;) ja zaciskam mocno kciuki &&&&& te bóle piersi zawsze są troszkę obiecujące , a może jednak ;)

kate.. Jak tylko się wychoruje to lecę po piórka i stożek styropianowy na choinkę, musze jeszcze poszukac pistoletu na klej ( chyba w garazu jest-może byc cięzko znajść haha )

anufifi Ja raczej to kupię, bo taniej wychodzi niz Castagnus, no i dawka wieksza ;) Ten link od Piranhy jest dobry do Vitex'a i ten co ja zamieściłam też dobry Vitex Chastebery-- Niepokalanek -- 400mg/100kaps (4800881329) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. jedna cena praktycznie. Po patrze jeszcze na zagranicznych stronach

Juz Wam kiedys pisałam że mój M. ma czujnik dni płodnych heheh że nie musze robić testów, mierzyć temperatury bo idealnie wtedy kiedy sa dni płodne jemu się nagle na amory zbiera...no to podtrzymuje to ....U mnie 12dc, śluzu pełno płodnego, wczoraj kremowy...wiec owulacja znów będzie 13-14dc i oczywiscie od M. się opędzić nie da od wczoraj hahah Szkoda ze w cyklach staraniowych mu się kontrolka nie zaświecała
 
Ostatnia edycja:
aniag21 lepsza taka praca niż żadna. W międzyczasie zawsze możesz jeszcze czegoś szukać. Ja właśnie u siebie też praktycznie nie widzę śluzu płodnego niestety.

iweet84 dopóki temperatura nie spada, to jest jeszcze szansa. Ja bym jutro spróbowała z tym drugim testem rano.

Justi gratulacje :)

anuffi uda Ci się zobaczysz. Jak się przygotujesz, to nie ma innej opcji :)

ajlul kocurek uroczy, nic tylko przytulać :)

Matik będziesz miała wesoło na święta. Mała może z rozpędu kopała ;)

Airfix szybkiego powrotu do zdrowia Wam życzę. Bardzo się męczycie tymi ciągłymi chorobami. W dodatku tarczyca daje się we znaki. Nawet nie wiedziałam, że na diecie chłopczykowej można jeść paprykę. Masz zdolności robiąc takie rzeczy, może kiedyś też spróbuje. Mi jedynie łańcuchy z krepy wychodzą. Fajnie mieć takiego męża :D mój jakoś nie zauważa.

macy często są takie przyrzeczenia z przyjaciółmi :) W końcu odpoczniesz trochę od wyjazdów męża..

Kate mi się podoba z tych imion Matylda śliczne jest to wszystko. Trzeba mieć do tego talent.

lili78 jak ten czas szybko minął. Już 12 tydzień leci.

maran jeszcze nic straconego. Ja jak z moją małą byłam w ciąży to też miałam wrażenie, że małpa przyjdzie. Mi też się wydaje, że nic znowu nie wyszło :/

U mnie oczywiście pewnie znowu cykl stracony, a jak nie to dziewczynkowy :/ owulacja przesunęła mi się dwa dni do przodu i była w 12dc. A my działaliśmy w 10 dc. Tylko dziwne, że samo kłucie od uwólacji czułam w nocy między 13 a 14 a temperatura wzrosła w 13 dc. Test owu pozytywny miałam w 11 dc. Wszystko przesunięte. Zastanawiam się jakim cudem mam córeczkę nie starając się o nią w ogóle.
 
Hej dziewczynki,
Mało mnie ostatnio, czytam Was chociaż na pisanie jakoś czasu brak ...
Justi gratuluję, trzymam kciuki by wszystko było dobrze i na pewno tak będzie, to termin porodu miałabyś podobnie jak z synkiem
Małe liski gratuluję córeczki
Iweet, Maran kciuki zaciśnięte
Airfix zazdroszczę Ci takiego radaru w domu, mój jest antyradarem, jemu by się owszem chciało ale w dni niepłodne ma największą ochotę...A tak to różnie. Może faktycznie podświadomie się boi albo co
Lilli78 ale Ci goni suwaczek to juz prawie 12 tydzień, super
Ja złapałam jakiś jesienny dołek, zastanawiam się czy ten cykl nie spauzować, bo jednak ostatnio troszke wszystkie myśli kręcą się dookoła tego im bardziej chce tym bardziej nie wychodzi, dodatkowo wszystko kręci się wokół diety i suplementow. A w grudniu mam imprezę firmową i jeżeli bym zaciążyla to będzie sto pytań dlaczego nie piję alkoholu, potem znów urodziny męża i cała rodzina wpadnie więc już sama nie wiem, może taki jeden spokojny cykl by nam dobrze zrobił, jeszcze się waham
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny niestety dziś tempka w dół, mimo to zrobiłam test który oczywiście negatywny a przed chwilą zaczęłam plamić więc zaraz przyjdzie @

piranha już sama nie wiem co się zadziało w tym cyklu. raczej wykluczam ciąże biochemiczną bo przecież wyszedł by mi przynajmniej ten test w 16dpo pozytywny. czy możliwe że miałam aż tak długą fazę lutealną? czy to jednak owu się przesunęła? kurcze nie nastawiałam się że to ciąża bo po prostu tego nie czułam. w ciąży z synkiem jeszcze przed zrobieniem testu wiedziałam że to ciąża. a teraz kompletnie nic nie czułam. tylko ten wykres mnie zmylił. jest mi smutno :(
 
reklama
Do góry