reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dorcia, no Kropek brzmi świetnie. U nas chyba będzie cokolwiek. :-D Chociaż syn chce Adama a córka Mikołaja. A ja sama nie wiem. :baffled: Rosnąć rosnę, chociaz mam wrażenie, że przede wszystkim to mi tyłek urósł. :-D
Małe liski, no w pierwszej ciąży to chyba tylko się leży i pachnie, nie? ;-)
Elle, bardzo mi przykro. :-(
Kate, to widzę, że ostro działasz. :tak: Ja zawsze lubiłam takie akcje. :tak:
 
reklama
Macy ... Adam ... podoba mi się ! Mój tata jest Adam i nie ukrywam że to imię jest jednym z tych "fajnych" .. ale czas pokaże ... mężasty nie ma "wizji" , Oliwia jak coś wymyśliła to szkoda gadać !
Mnie również w tyłek kilogramy poszły ... ehhh
 
dzień doberek

troszkę mnie nie było,ale juz się tłumacze dlaczego:zawstydzona/y::zawstydzona/y:....
dokładnie tydzień temu w poniedziałek zobaczyłam II kreseczki na teście, ponownie ciemniejsze II we wtorek...
jak wiecie ten cykl miałam bardzo zakręcony i kilka dni plamiłam w trakcie... dlatego zamiast radości z tych II kreseczek pojawiło się przerażenie i panika.....

na pomoc przyszła nasza nieoceniona Piranhia i tutaj raz jeszcze BARDZO DZIĘKUJE KOCHANA, za wszystkie rady , ciepłe słowa, bo to dzięki Tobie uwierzyłam, że może uda się utrzymać kropeczkę na dłużej ...
w środę przełamałam się i było serduszko po którym zaczęłam plamić ... pojawiło się jeszcze większe przerażenie i smutek, że wszystko stracone...
w czwartek zrobiłam betę, która była dość dobra jednak Progesteron niski i nadal to nieszczęsne plamienie , od piątku biorę Duphaston 3x1 , w sobote Beta poszybowała w górę , a plamienia tfuuu tfuuu ustały .....

mam nadzieje, ze Pan/Pani Kropeczka zostanie ze mną na dłużej , a Ja odetchnę jak zobaczę bijące serduszko :) <3
Chciałam Was prosić o trzymanie kciuków by tak właśnie było ......:tak:
 
Anufifi dokładnie przy diecie dziewczynkowej jest całkowity zakaz ziemniaków… pozostaje ci zamienić ziemniaki na ryż, makaron, kaszę…..


Elle87
przykro mi :-(nie dziwie się, że potrzebujesz teraz czasu by wszystko sobie poukładać, przede wszystkim chyba wykonałabym badania tutaj na pewno będzie miała conieco do powiedzenia Piranhia ….


Macy mi imię Adam bardzo się podoba... tyle, że mój Tata to właśnie Adam dlatego mam syna Wojtka ,a na drugie ma Adam :) oszczędzaj się kochana ehh wiem pewnie się łatwo mówi tymbardziej , że twoj m. znów na delegacji ... kiedy wraca ??
Kate uwielbiam słuchać o takich Happy Endach super , że temu małżeństwu się udało spełnić swoje marzenie :tak:


Małe liski czy Agniesia zostanie Agniesią ? czy zastanawialiście się już nad końcowym imieniem dla córci?



Mojego kuzyna żona ma syna, a oczekuje na córcie J nie robili specjalnie nic by mieć córcie, ale cieszą się ogromnie podobno wstrzelili się w samą owu….

Piranhiu
N&N są CUUUDNI mogłabym pisać o nich same ACHY I OCHY Mam nadzieje, że będziesz od czasu do czasu pokazywać nam swoje śliczności tutaj na forum :tak:


Kira przykro mi , że franca przyszla, za kolejny cykl trzymam mocno kciuki


Nusiu && za oby Nowy Rok był Rokiem samych pozytywnych zmian w waszym życiu
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny. Chciałabym się przywitać i na tym wątku. Nawet nie próbuję się oszukiwać,że uda mi się przebrnąć przez ponad 9 tysięcy stron,żeby lepiej Was poznać, więc zacznę w tym punkcie, licząc,że nigdy nie jest za późno,żeby dołączyć ;-)
W skrócie o sobie: mam 27 lat, w tym roku w marcu urodziłam córeczkę (ku mojej wielkiej radości, bo marzyłam właśnie o dziewczynce). W grudniu chciałabym podjeść do starań o drugie dziecko - być może ostatnie, więc chciałabym by tym razem był to chłopczyk (choć oczywiście dziewczynka będzie przyjęta z równie wielką radością!!!). Troszkę zapoznałam się już z metodami planowania płci i ciągle zgłębiam wiedzę o tym. Niebawem zaczynam działać - liczę więc na Wasze wsparcie i zaciśnięte kciuki (sama oferuję się oczywiście z tym samym):-)

P.S. Piranha - dziękuję za zaproszenie do wątku i wszystkie informacje, których mi udzieliłaś :blink:
 
anufifi, testosteron przydałoby się troszkę obniżyć, potas również, jakie masz normy dla Ca i Mg? Prolaktyna to wynik dobry choć nie bardzo dobry, warto by poziom był poniżej 15 ng/ml, wykluczyłabym prolaktynemię czynnościową (zrób test czynnościowy czyli prolaktyna spoczynkowa a potem godzinę po połknięciu tabletki metoklopramidu). Niepokojący jest poziom progesteronu, jest dużo za niski i na granicy niewydolności ciałka żółtego :-(, z takim progesteronem nie utrzymasz raczej ciąży a być może nawet śluzówka nie da rady się przygotować na tyle by zarodek w ogóle mógł się zagnieździć, progesteron musi wynosić ponad 15 ng/ml. Łykanie progesteronu pomaga tylko wtedy gdy problemem jest niewydolność ciałka żółtego, gdy jednak niski poziom progesteronu wynika ze słabej jakości komórki jajowej to Duphaston czy Luteina tu nie pomogą niestety. W kolejnym cyklu koniecznie powtórz progesteron by zobaczyć czy wynik znów będzie niski, progesteron wyrzucany jest impulsami i jego poziom może się bardzo zmieniać, być może trafiłaś na jakiś "dołek", stąd konieczność powtórzenia.

Elle, przede wszystkim sprawdziłabym poziom AMH - przy niskim AMH czasem jest obniżona jakość komórek jajowych (komórka musi mieć nie tylko właściwa budowę i materiał genetyczny, komórki złej jakości nie mają np. energii by połączyć się z plemnikiem albo by po połączeniu dzielić się właściwie tworząc zdrowy zarodek). Badania, które warto zrobić to sprawdzenie Waszych genotypów, sprawdzenie poziomu ALLO-MLR i zrobienie testu cytotoksycznego, sprawdzenie też poziomu innych przeciwciał (np. ANA, ASA, ACA, ATA, APA, APL, LCT, anty-HLA, liczby komórek NK, białko S i inne), w tym m.in. przeciwciał antyfosfolipidowych:

- antykoagulant toczniowy (test krzepnięcia)
- przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG i IgM
- Przeciwciała przeciw protrombinie IgG i IgM

Być może jednak wszystko jest w porządku, skoro ciąże biochemiczne stanowią aż 50-70% to łatwo na taka natrafić. Na wstępie sprawdziłabym AMH i przeciwciała antyfosfolipidowe, podobno problem genetyczny to ok. 3-5% a np. problem immunologiczny 65-70% przypadków u kobiet z nawracającymi poronieniami. Przyczyną ciąż biochemicznych może być i genetyka i immunologia, jednak we większości przypadków to np. zły podział komórek i natura eliminuje taki wadliwy zarodek. Może to być niestety wszystko: wadliwy plemnik, zła komórka, jakaś infekcja ale równie dobrze może być głębszy problem. Warto tu poczytać Wyświetl temat - IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień |. Będzie dobrze, ja wierze, że po prostu omijasz te szczęśliwe 30-50% :-)

lilly78, ależ to zleciało, już niebawem podglądanie nuba, kiedy masz wizytę? :-)

iweet, moim zdaniem owulka była własnie w 15 dc, tym bardziej że w 14 dc był pik LH. Według mnie jesteś w ciąży :-), kciuki mocno zaciśnięte.

macy, jedno i drugie imię cudowne, oba miałam na top liście :-)

Justi, beta pięknie rośnie, będzie dobrze, zobaczysz! Będę Was co jakiś czas zamęczać fotkami kotów :-D

Mrowkaa, raz jeszcze witam, tym razem tutaj :-) Super, że do nas dołączyłas, z naszym kciukowym wsparciem marzenia się spełniają. Jak ja żałuję, że nie zrobiłam sobie takiej cudownej i mega wzruszającej pamiątki jak ta w podpisie, coś pięknego :-)
 
reklama
anufifi, im więcej wiesz co stoi na przeszkodzie tym bliżej jest meta bo przecież wiele przeszkód można pokonać - trzeba je tylko znać. Może dla własnego spokoju sprawdź też poziom AMH? Być może po prostu pomoże suplementowanie progesteronu w fazie lutealnej (przy takim poziomie progesteronu warto dawkować np. Duphaston 2x1 rano i wieczorem a dodatkowo Luteina dopochwowa 2x1) a być może po prostu w tym cyklu pęcherzyk był złej jakości i powstało z niego ciałko żółte kiepsko produkujące progesteron. Być może masz też prolaktynemię czynnościowa i w czasie stresu PRL miesza w Twoim organizmie - warto to tez wykluczyć. Uda się, zobaczysz!
 
Do góry