reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dziewczyny chlopczykowe kiszona kapusta tak jak cytryna nie zakwasza a wrecz odwrotnie wchodzi z kwasem zoladkowym w reakcje i daje odczyn zasadowy, ma tez duzo sodu i potasu wiec mozna, w ogole kiszone naturalnie produkty mozna na chlopca :)
 
reklama
witam się:-)
maran-atha właśnie miałam to napisać. można ogórki kiszone i kapustę kiszoną, są bogate w sód i potas, ja np, jem oliwki w soli ukiszone:-Dmają mega dużo sodu.
jedyne co nie wolno to ogórków konserwowych bo one są z octem.
u nas załamanie pogody dzisiaj, na przemian słońce z deszcze i wieje bardzo silny wiatr.

 
Kiraa, martwi mnie tak niski estradiol (warto zatem podnieść poziom FSH gonadotropiną, szkoda, że to cykl bez Fostimonu), tym bardziej, że to był już 4 dc, pęcherzyki zatem kiepsko na razie rosną :-(, przy niskim poziomie estradiolu może występować niewłaściwy rozwój jajeczka. Sprawdzałaś kiedyś estradiol w poprzednich cyklach? LH też nie jest zbyt wysokie, łykasz nadal Dostinex? Zasatanawiam się czy w Twoim przypadku nie byłby lepszy np. Menopur bo on zawiera i LH i FSH, sama nie wiem, warto by podpytać dobrego lekarza, wkleję Ci cytat:

Yes, Fostimon is FSH only. LH is important for women over the age of 35, but some doctors exclude it completely for women under that age, because it compromises egg quality. It sounds like a very good protocol to me.


Dużo dziewczyn zachwala Fostimon więc można najpierw spróbować z nim a potem ewentualnie pomyśleć o Menopurze. Warto zawalczyć o wzrost FSH gdyż u Ciebie może występować zła odpowiedź jajników na prawidłowy poziom FSH i stąd estradiol jest niski :-(

Vivienka, jeśli kolejne tempki będą również podwyższone to raczej @ przyjdzie już za 2 tygodnie :tak:

mamartusia, wreszcie będziesz mogła wprowadzić tempki z całego cyklu :-)

Nuuuśka, będzie lepiej spadek widać i go nie przegapimy :-D
 
Witam się weekendowo...czy ja mówiłam że uwielbiam weekendy ??? Odwołuję ...wieje u Nas ...leje...tragedia ...co za pogoda !!! Deprecha murowana !!!

Dzisiaj serwuję na kolacyjkę galaretki drobiowe...która chętna !!???

Piranha nie wierzę ... Krzysiu złapał przeziębienie ...no nieeee !!!
Kurcze...zdróweczka dla Was kochana !!! BUZIAK PRO ZDROWOTNY !!!
Młodej już chyba mija przeziębienie...kaszel mokry , katar mniejszy...będzie dobrze !!!
 
Ostatnia edycja:
Dorcia, dzięki kochana
blow.gif


Kiraa, czekaj, te wyniki są z 4 dc więc Ty już brałaś Letrozol? Pytam gdyż on zmniejsza poziom estradiolu.
 
Maran masz racje,kurcze myslalam o kiszonych a napisalam o korniszonych…:-D ja pokrecona. Super pasuje ze kapuste kiszona można zawsze to jedna salatka wiecej która można na dietce przyszykowac.

Mamamartusia mi tez kochana marzyly się bliźniaczki w pierwszej ciazy ale teraz bliźniaki bylyby za duzym wyzwaniem dla mnie.Ale trzymam za ciebie kciuki i ciesze się ze okres się wkoncu wyregolowal:cool2:

Annette,Piranha dalej DUZO zdoweczka zycze dla was i dzieciaczkow:tak::tak:

U mnie tez dzis szaro buro i ponuro :wściekła/y::angry: lipa.... Za trzy tygodnie zrobilam sobie termina napodkrecenie aparatu na zabkach i ma,m OGROMNA nadzieje ze do tego czasu okres przyjdzie zebym mogla zrobic wszytskie badanka hormonalne i nie tylko.
W 2-3 dc robi sie estradiol i tarczyce co nie? Cos jeszcze? Sod i potas obojetnie kiedz sie sprawdza? Testosteron obojetnie kiedy tylko nie za blisko owulki.
Piranha robilam dzis znowu test owu ale ku mojemu zdziwieniu testy juz sa duzo slabsze niz wczoraj :szok: czy taki szybki wzrost i spadek jest normalny?
 
Witam,

U nas tez okropna pogoda, strasznie wieje i pada, :/

Vivienka jeszcze w 2-3 dc mozesz zrobic LH i FSH i progesteron 7 dni po owulacji.
-
Piraniu moj M nie bral juz guajazylu z miesiac, aby przed badaniami wyszlo ile naprawde wynosi jego uplynnienie. Kochana a powiedz mi jeszcze bo ponizej normy ma "srednia amplituda bocznych odchylen glowki" czy to jest istotne? A i jeszcze jedno jego ilosc nasienia tez jest ponizej normy, mozna to jakos zwiekszyc? i czy dobrze rozumuje ze jezeli jest mniej to niewskazane jest czeste staranie sie, tylko raz a dobrze w okolicach owulacji tak??
Pisalas cos jeszcze na temat estradolu u Kiry. CZy u mnie tez moze to byc problemem? bo tez mam cos w tych granicach co Kiraa, z tym ze ja LH i FSH mam w porządku.. przepraszam za tyle pytan :*
KOchana zycze duzo zdrowka dla dzieciaczków Twoich.
 
Marchew z octem czy cytrynką ...jak wolisz !!! U nas się jada z siekaną cebulką !!!
To co wysyłać priorytetem czy wpadniesz dzisiaj ???

A mnie dzisiaj wszystko wkur**** najpierw pogoda, później teściowa i koleżanka !!! SZOK !!! Co za dzień !!!
 
reklama
anias, a jaki był Twój wynik? U Kiry poziom estradiolu zapewne obniżył Letrozol, badanie powinno się zrobić w 2-3 dc przed przyjmowaniem leków a Kira zrobiła w 4 dc kiedy już przyjmowała działający antyestrogennie Letrozol. Jaką masz grubość okołoowulacyjną endometrium? Podobno przy niskim poziomie estradiolu komórka jajowa może się źle rozwijać. Może być tak, że jajniki u Ciebie nieprawidłowo reagują na właściwy poziom FSH i trzeba go zwiększyć lekiem (pęcherzyki zatem źle przyrastają a komórki jajowe mogą źle się rozwijać), w takich przypadkach warto spróbować ze stymulacją gonadotropinami. Myślę, że ta amplituda nie stwarza jakiegoś problemu. Co do ilości ejakulatu - podobno Ilość spermy i płynu preejakulacyjnego jest cechą indywidualną i zmienia się wraz z wiekiem. Myślę, że jednak wspomagacze płodności mogłyby pomóc trochę w tej kwestii, jakie suplementy przyjmuje Twój M? Polecam L-karnitynę, L-argininę, macę, cynk, B-Complex, witaminę E400, koenzym Q10, FertilMan itp. Najlepiej działać co mniej więcej 4 dni, odstęp powyżej tygodnia podobno zmniejsza drastycznie liczbę plemników w nasieniu. A jak wyszedł posiew? Znasz poziom testosteronu u M?


Vivienka, pik może się pojawić i zniknąć już po kilku godzinach. U Ciebie na pewno jeszcze jakiś tam wpływ ma prolaktyna a ona obniża LH, zapewne gdy jej poziom spadnie jeszcze mocniej to piki będą większe i będą dłużej dawać pozytywny test. W 2-3 dc warto sprawdzić LH, FSH, estradiol i testosteron, można od razu TSH. Ca, Mg, K i Na (warto sprawdzić wszystkie 4 :tak:) możesz sprawdzić w dowolnym dc, byleby na czczo.
 
Do góry