reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Ja tak na szybko bo muszę zaraz z domu wyjść :-)

Kiraa, ale Ty oprócz Calcium Citrate przyjmowałaś dodatkowo suplementy magnezowe? W 2 tabletkach CC jest tylko 300 mg magnezu a to nie jest dużo. Poza magnezem to poziom Ca, K i Na masz bardziej chłopczykowy chyba.

kifsi, mega kciuki za pomyśle wyniki, strasznie długo musisz czekać.

Nuuuśka, jasne, że może być wieczorkiem :tak:, ale jestem ciekawa czego dowiesz się na wtorkowej wizycie.

Dorcia, dużo zdrówka dla córci. Co do wytłumaczenia lekarza, hmmmm, ja słyszałam, że głowa może boleć przy zmianach hormonów, np. gdy przechodzimy na większą dawkę Euthyroxu itp., gdy organizm przyzwyczai się do nowego poziomu hormonów to ból przechodzi. Jedynym lekiem po którym miałam bóle głowy był Castagnus, po antykach nic a nic nie bolała, można spróbować z Logestem, ma naprawde malusieńkie daweczki hormonów ale swoje robi (wysyła jajniki na urlop ;-)).

mamawcześniaka, warto dać temu szansę, no co masz do stracenia :-)

mamuśkamimi, hahaha, niezły sen! :-D


Vivienka, a B-100 to dla M, tak? ...wystarczy B-50. Royal Yelly może łykać również M, poprawia ruchliwość i żywotność plemników :tak: Dieta musi być alkalizująca ale jednocześnie bogata w K i Na a uboga w Ca i Mg (nie wolno jednak spożywać mniej Ca i Mg jak w wytycznych).

Annette, ojej, kuruj się szybciutko, dużo zdrówka!

mamakaja, czemu zły humor? Niech ucieka i już nigdy nie wraca!

Ana, z obniżaniem szyjki bywa podobno różnie, lepiej brać pod uwagę jej twardnięcie. Ja niestety szyjki nie badałam ale podobno twardnieje (a pH gwałtownie spada) w okolicy O+12. Przy O+12 sprawdzasz pH przed (w razie co korygujesz, ważne by było niskie już na godzinę przed staraniami ale ja bym dbała o pH dłużej bo wpływa na polaryzację komórki) i obniżasz po staraniach by zablokować plemniki Y.

lilly, lepiej wziąć lek i pozbyć się infekcji. Twoja koleżanka jest rozbrajająca, aż słów brak ;-)
 
kiraa jesli bralas tylko kochana 300mg dziennie to nie jest duza dawka, ja sama biore 375mg dziennie, to najwieksza dawka jaka bralam, ale powiem ze poziomu magnezu nie badalam nigdy, az mnie nastraszylas i chyba zrobie to w przyszlym tygodniu.

piranha gin obiecal ze zrobi podgladanko, mam nadzieje, ze nie okaze sie ze jednak nie ma tego dyzuru bo juz z Ł. wzielismy wolne na ten dzien :wściekła/y:a jak robimy z dupkiem i acardem w tym cyklu kochana ?

liluś przypomnialo mi sie, ze pytalas o tuje. Te normalne rosna bodajze nawet do okolo 4m jesli dobrze pamietam ale tesciowa ma tuje smaragd na balkonie i urosla jej na wysokosc okolo 1,5m i zatrzymala sie poki co :sorry:a mnie sie one strasznie podobaja, choc bydlaki rzeczywiscie duze rosna.
 
Witam,

ale jestem padnieta po tej Warszawie :/

Dorcia Kochana szalona :*

Piraniu duzo zdrowka dla córci :*
Czy mogłabys Kochana spojrzec na wyniki? :) (znowu czas uplynienia 60 min....:/ ) I to co zaznaczylam na czerwono to troche poza norma? czy to cos istotnego bardzo?

Mam juz wyniki ogolne nasienia ( wyniki posiewu jak wszystko bedzie ok beda za ok 4 dni)

a oto i one:


Czas trwania abstynencji 3 - dzień (2 - 7)
Czas upłynnienia 60 -min (do 60)
Sposób upłynnienia samoistne - (samoistne)
Barwa żółtawa - (szarobiała - mleczna)
Zapach swoisty (swoisty)
Objętość ejakulatu 1.30 ml (> 1.50)
Odczyn (pH) 8.2 - (> 7.2)

Liczba plemników w 1 ml 162.80 - mln/ml (> 15.00)
Liczba plemników w ejakulacie 211.64 - mln (> 39.00)
Liczba komórek okrągłych 1.60 - mln/ml (< 5.00)
Plemniki żywe 94 - % (> 58)
Plemniki martwe 6 - %
-
Plemniki o szybkim ruchu postępowym (VSL>11um/s,
VAP>25um/s 60 - % -

Plemniki o wolnym ruchu postępowym (VSL>11um/s,
25>VAP>5um/s) 7 - %

Suma plemników o ruchu postępo. 67 - % (> 32)

Plemniki o ruchu niepostępowym (VSL<11um/s lub
VAP<5um/s) 15 - %

Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, VAP=0 um/s)
18 - %

Średnia prędkość przeciętnego toru (VAP)
57.1 - um/s (> 34)

Średnia prędkość ruchu postępowego (VSL)
50.1 - um/s (> 27)

Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru
(VCL) 72.6 - um/s (> 46)

Średnia amplituda bocznych odchyleń główki
plemnika (ALH)
2.7 um (3.1 - 4.5)

Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki
plemnika (BCF) 30.0 - Hz (> 10.5)

Prostoliniowość (STR) 86.0 - % (> 74)

Liniowość ruchu (LIN) 68.0 - % (> 54)

Średni współczynnik kształtu główki (Elongation)
76 - % (67 – 79)

Test hypoosmotyczny (HOS) 91 - % (> 58)


Plemniki o szybkim ruchu postępowym (po 4 godz.) 57 - %
Plemniki o wolnym ruchu postępowym (po 4 godz.) 8 - %
Plemniki o ruchu niepostępowym (po 4 godz.) 9 - %
Plemniki nieruchome (po 4 godz.) 25
 
Ostatnia edycja:
Ania S kurcze moim zdaniem ...wszystko jest OK !!!
U nas całkowita ilość ejakulatu była 9,5 ml ( kurcze czemu aż tyle ?)
Ogólnie u nas plemników prawidłowych było tylko 16 procent ....widziało to dwóch lekarzy i stwierdzili że wszystko jest w porządku !

Piranha Logest powiadasz...idę we czwartek do ginki w mojej wiosce...wyżebram może receptę !!??? Kurcze chyba brałam kiedyś Logest ( albo Cilest)
Hmmmmmmmmm ale skuteczność jest zachowana mimo małej ilości hormonów ?
Ja po Castagnusie tez miałam bóle głowy !!!
Sama nie wiem.
Wypowiedz się ...lepiej wziąć na dwa trzy miesiące Logest czy nie brać w ogóle !!!??? Twoje zdanie ???
 
Ostatnia edycja:
Dorcia wiem,że nie mnie pytałaś, ale ja brałam Cilest 3 miesiące po pierwszym porodzie(karmiłam) i powiem Ci, że też cierpie na migreny po wszystkich tabletkach anty. A po tych nic mi nie było, w ciąże nie zaszłam ,a miałam większą ochotę na serducha niż kiedykolwiek i indziej :-)
 
Każdy organizm inaczej reaguje na hormony, ja brałam swego czasu i Logest, Cilest, Harmonet, Microgynon, Midianę, a potem krążek Nuva Ring i po wszystkich hormonach czułam się bardzo źle:-(ból głowy, częste depresje, wybuchy złości....masakra była:-(
Widzę, że taniec na stole kręcicie? ja odtańczyłam ale na dywanie z moją córką:-) zaliczone?
Piraniu mam męża wyniki, w sumie nie spodziewałam się rewelacji, a tak jak mówiłaś, nie wiadomo jakie wyniki były miesiąc temu.
ale wszędzie gdzie czytam o podniesieniu np. testosteronu naturalnie to wymaga to czasu 3-4 miesięcy, żeby efekty były widoczne.
więc musimy uzbroić się w cierpliwość.
wyniki:
testosteron 5,34 ng/ml (3,0-10,6)
estradiol 26,83 pg/ml ( < 62,0)
co sądzisz??? estradiol jeszcze nie tak źle co?;-)
mąż pyta mnie czy mógłby jeszcze brać Saw Palmetto? jak sądzisz? dołożyć mu ten suplement?


 
Ostatnia edycja:
witajcie :) jestem I ja... dzis tak późno bo byłam w szpitalu na tej wizycie odnosnie mojego pęcherzyka żółciowego... Dziewczyny to byla masakra pojechałam na 8:30 bo niby wizyta na 9 miałam ieć a tam jakaś niepojeta kolejka :szok: weszłam do profesroka dobrze po 12stej - konsultacja I opinia, że zakwalifikowal mnie do zabiegu, pogadał sobie troche, nie wszystko zrozumiałam bo ja terminologii medycznej nie rozumiem w 100%, ale dal skierowania na krew chyba próby watrobowe - tak wydedukowalam :zawstydzona/y: no I tam znowu kolejka, weszlam na krew dopiero przed 14stą... upuścili mi 3 fiolki krwi a ja nic nie jadlam rano bo myślałam, że może USG zrobić czy coś a on wziął tylko moje papiery od lekarza u którego byłam prywatnie, dopioł do szpitalnej teczki I tyle było badania, no a po tej krwi szybko pojechałam po dziewczynki bo mąz zawiózl je do znajomych bo sam do pracy musial iść na 12stą, wiec umęczyłam sie dzią na maksa w tym szpitalu I stwierdziłam, że żeby chorowac to też trzeba mieć zdrowie... no w kazdym razie wrócilam z dziewczynkami do domu było po 15stej, szybki obiad I po zakupy pojechałam bo chelba nie było już w domu. I dopier siadłam umęczona jak mops... Boże mówie Wam, nie dla mnie takie wizyty szpitalne 6 godzin jak nic przeleciało...:szok:

anias na wynikach sie nie znam, ale chyba nie są najgorsze :)

chorującym zdrowia zycze mnóstwo zdrowia, nie chorujcie bo słóżba zdrowia może wykonczyć...

mamawczesniaka &&& co by sie Łobuziak obrócil jak trzeba...

no a ja juz kicham, wiec pewnie jakis wirus mnie dopadł w szpitalu :wściekła/y:

ja sie jeszcze do listy nie dopisuje bo nie wiem kiedy mi teraz tą operacja wcisnie, ale chciałam sie starać na jesieni najbardziej wrzesien, ale co wyjdzie z tego to nie wiem...


pozdrawiam I ide herbate zielono zaparzyć I kawe od razu bo podam...
 
reklama
Ilaczek...pewnie że taniec zaliczony...szósteczka się należy !!!

Bada.m ilaczek dziękuję za Wasze opinie o tabsach anty....ja od ponad roku jestem "czysta"

W 2012 roku miałam (trzy lata) Nuvaring a wcześniej jakieś tabsy ... chyba kurcze Logest i na pewno Yasmin ...kojarzę opakowanie ...cholercia !!! Miałam i przy Nuvaring i przy tabsach okropne bóle głowy !!! I co teraz ???
Cholerka !!! Uhhh...znowu coś !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry