reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam,

Moja tempka sie zbuntowala i polecialaaa...no coz, to bylo do przewidzenia. Jedyne co mnie zastanawia to to ze mam strasznie duzo sluzu jak nigdy i ze tak powiem leci mi po nogach... :/

Dorciu Kochana miejmy nadzieje ze ta beta juz bedzie tylko spadac.

Nusia kurcze jakie to jest przykre ze tak male dziecko musi sie wycierpiec...:( czym ono zawinilo (?) eh... smutno... Ale wazne ze slyszy troszke gorzej ale wazne ze slyszy. Trzymam kciuki i tule.

Lili dobrze ze to nic powaznego i za niedlugo znowu bedziecie mogli starac sie o dzidzie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dorcia - faktycznie, co za franca z tej bety. tak ładnie spadała i na koniec taki numer... wrrrr
Nuśka i PP już tyle numerów odwaliła, że książkę można by było napisać... ale muszę przyznać, raz złodzieja sumienie ruszyło i jak zobaczył, że w środku nie ma kasy tylko zdjęcia małego dziecka, zakleił kopertę i przesłał dalej... takim oto sposobem moi rodzice kartkę na Święta Bożego Narodzenia dosatli kilka dni przed Wielkanocą!
 
Mar-chewko kilka razy zaglądałam do tej koperty, bo już myślę sobie, że mam jakieś zwidy:-( ale tam tylko opakowanie po pre seedzie i kawałek folijki. pierwszy raz mi się to zdarzyło:-( co za chamstwo:wściekła/y:
Nusiu masz bardzo dzielną córeczkę i sama jesteś super dzielną Mamą, miałaś bardzo trudne początki, ale wkrótce na pewno spotka Cię nagroda:-)
Dorcia przykro mi z powodu tej bety, trzymam kciuki, żeby nie rosła.
Piraniu widzisz szkoda, że nie wiedziałam, że mogłam razem z progesteronem zrobić estradiol:-( ja nie kumata w tych badaniach, nigdy nie robiłam:zawstydzona/y:napisz mi czy do tych badań, które będę chciała zrobić 2-3 dc (estradiol, testosteron, FSH, LH) trzeba być na czczo? bo pani w laboratorium jak robiłam progesteron mówiła, że powinnam być na czczo do każdych badań, a ja nie byłam, więc zrobiłam tylko progesteron a chciałam jeszcze prolaktynę zrobić, no ale myślę, jak wynik ma być niemiarodajny to zrobię tylko progesteron.
masz może wgląd to tej wysyłki ASG? ciekawam kiedy dotrze:-D
ja smarczę od wczoraj, wystrzegam się witaminy C i wszelkich specyfików przeziębieniowych jak Diabeł święconej wody.
razem z moją Kasią dzisiaj prawie dwie godziny nie spałam.ona kaszlała a ja smarkałam:-D
mam nadzieję, że szybko nam przejdzie.
pozdrawiam;-)

 
Ostatnia edycja:
Nuuuśka, faktycznie teraz 3 decydujące tempki przed nami, od jutra zmniejsz dawkę Estrofemu do 1x1. W którym dpo u Ciebie zazwyczaj tempki leciały już w dół? W czwartek (12 dpo) chyba musisz zatestować bo musimy wiedzieć co z dupkiem i Estrofemem. USG czwartkowe na pewno nie zaszkodzi, ciekawe jaka będzie grubość endo (w nieciążowym cyklu w 12 dpo endo jest już w trakcie degeneracji więc zapewne szczuplejsze jak w połowie FL).

anias, jest lekki spadek ale tempka nadal wysoko (w ciąży też są spadki i wzrasta obniżający PTC estrogen), ja bym zrobiła test. Kiedy M idzie na badanie żołnierzyków?

ilaczek, do tych badań nie musisz być na czczo (musisz być jedynie do zbadania poziomu prolaktyny). No właśnie niby jest opcja śledzenia tej przesyłki ale gdy ją klikam to pojawia się komunikat "Informacje o śledzeniu nie są obecnie dostępne. Możesz spróbować wyśledzić przesyłkę w witrynie UPS.", gdy wprowadzam jej numer LM475374501US na stronie UPS to pojawia się informacja o braku możliwości zlokalizowania przesyłki :-(
 
Hej babeczki.
Nadrobilam w mini skrócie.

Nuśka biedna Ola :-:)-(Tak masz racje, my rodzice wszystko wzielibysmy na siebie byle nasze dzieci nie cierpialy. Mojej cóce znów odrosly boczne migdalki, w zeszlym roku udalo nam sie uniknac zabiegu a w tym roku znowu to samo. Mala chrapie ze stary by sie nie powstydzil... wiem kazdy powie ze zabieg na migdalki to pikus ale mnie wzdryga na sama mysl :-( Zrobilabym wszystko zeby nie musiala tego przechodzic. Trzymaj sie, mam nadzieje ze u Oli ten zabieg nie bedzie potrzebny &&&&&&& Badz twarda!

Dorcia no co Ty. To napewno jakies nieporozumienie, jak mowi Pirania granica bledu. Napewno kolejny wynik bedzie juz ok &&&&&

Kiraa
&&& wykres wyglada obiecujaco.

Zakrecona tesknie za czasami kiedy wstawalam bo bylam wyspana :tak:

Ilaczek
zdrowka kochana :*

Piraniu co u Ciebie? Jak zdrowko?

Marchew alez jestem ciekawa kto tam u Ciebie zamieszkal :-) Czuje ze maly chlopczyk.

Maran ja tez jak Ilaczek: salatki surówki i ziemniaki do bólu. Z miesa nie zrezygnowalismy, ale staralam sie wiecej wolowiny gotowac. No i tak jak mowisz zupy. Jesli makaron to pelnoziarnisty, jak ryz to brazowy. Troche monotonnie bylo ale jak widzisz mozna przezyc ;-)

Mały dzis jakis niespokojny, naszczescie Zuza w przedszkolu wiec dzis zjemy obiad :-D
Pozdrawiam
 
Piraniu Kochana na badanie nasienia pojdziemy jakos na poczatku przyszlego tygodnia tygodnia, bo moj M dzisiaj wraca po kilku dniach nieobecnosci. Dzisiaj caly czas pobolewa mnie brzuch.

W ogole to wiecie jaka dzisiaj mam piekną cere? matko to chyba po tym nowym kremie, ale jakas taka gladka i promienna... :)
 
elmuś migdalki tez przechodzilismy - jeszcze przed ta cala sytuacja okazalo sie ze musi miec usowanego trzeciego migdalka, dwa boczne zmniejszone - oj pamietam te czasy sprzed operacji kiedy Ola chrapala gorzej od Lukasza :-D a zeby bylo smieszniej Ł. rok temu zooperowal migdalki bo powiedzialam mu ze dluzej z Nim nie wytrzymam ! szalu mozna bylo dostac od tego jego chrapania :wściekła/y: a teraz bez porownania - cisza jak makiem zasial :-)
A z Oli uszkami to powiem Ci, ze na prawde czasem jest ciezko, bo widze ze ja sama to meczy ale ona jest tak dzielna ze ja sama nie mge byc gorsza :blink:bedzie dobrze , trzeba w to wierzyc i juz !

ilaczek oj to prawda kochana, moje poczatki byly trudne, Oli jeszcze gorsze ale teraz juz tylko moze byc z gorki - kiedys w koncu limit pecha trzeba wyczerpac nie ??? :happy2: w ogole kiedy Ty kochana ruszasz do boju :D ??

anias kurcze szkoda ze poleciala :( ale wlasnie dlatego nie jestem zwolenniczka testowania przed terminem @ bo niepotrzebnie sie czlowiek nakreca ze moze jednak eh...ale czasem nie ma innego wyjscia :blink: u mnie tez tak sie skonczy, choc wolalabym poczekac.

marchew kurcze zartujesz ??? :baffled:tzn ja wiem ze nieraz niestety zdarzaja sie takie wlasnie sytuacje, ale ja chyba na szczescie moge smialo powiedziec ze nie mialam z Nimi do czynienia. Zlodzieje sa niestety wszedzie a jesli chodzi o PP to nie dojdziejsz potem do tego kto to byl, wiec latwy sposob do wzmogacenia sie mozna powiedziec...:dry:

piranha u mnie tempka przewaznie spadala w 12dpo, rzadko w 13 - chyba dwa razy sie zdarzylo. Miesiac temu w 13dpo poszla w gore, a potem to sama wiesz :zawstydzona/y: Czyli mowisz ze od jutra mam juz zmniejszac dawke estrofemu ? bo mowilas ze mam brac Estrofem do 12dpo w dawce 2 tabletek dziennie zeby nie ryzykowac wiec jak w koncu kochana ?
Co do usg to ja tylko zalozylam co by bylo gdyby bo pewnosci nie mam ze zechce je zrobic :wściekła/y:
 
Elmo, odkąd Krzyś przestał chodzić do przedszkola to odpukać nikt już nie chorował :-) Buziaki dla małego Przystojniaka!


anias, piękna cera to zazwyczaj zasługa estrogenu a on w ciąży też rośnie :-), trzymam mocno kciuki!


Nuuuśka, musiałaś mnie źle zrozumieć :-) Zależało mi by była dawka 2x1 do dnia implantacji (kiedy to jeszcze można podtuczeniem endo zwiększyć szanse na zagnieżdżenie), kiedy zarodek już się zagnieździ to ciałko żółte powinno zacząć produkować większe ilości estrogenu (jeśli jest niewydolne to trzeba suplementować Estrofem nawet w ciąży ale trzeba najpierw sprawdzić poziom estradiolu badaniem krwi). Wkleję Ci co wtedy napisałam :-):


Nuuuśka, tak sobie myślę, skoro zarodki najczęściej zagnieżdżają się w 9 dpo to może lepiej nie obniżać wcześniej dawki Estrofemu? Może lepiej bierz 2x1 do 10 dpo, 1x1 w 11 dpo, w 12 dpo rano test i jeśli negatywny to odstawiasz dupka i Estrofem.

Tak więc początkowo miałyśmy plan 2x1 do 7 dpo a ja potem zaproponowałam wydłużyć tą dawkę do 10 dpo.
 
piranha widzisz to ja znowu nie doczytalam do konca chyba :-( czyli wszystko biore jak nalezy i dzis jeszcze 2 tabletki a od jutra po 1, no ale teoretycznie istnieje taka mozliwosc, ze moglo sie udac, ale np w 12dpo test jeszcze nie wyjdzie ? boje sie zeby nie powtorzyla sie sytuacja z zeszlego miesiaca, choc w sumie tu chyba najwazniejsza role rozegra temperatura wiec moze w razie gdyby byla nadal wysoko w 12dpo to poczekam z testowaniem do 13dpo ? :blink: jak myslisz ? :happy2:
 
reklama
Nusiu kiedy ruszam do boju??? chciałabym w przyszłym cyklu, wszystko będzie zależało od wyniku hormonów, które będę robić na początku przyszłego cyklu, liczę na poniedziałek. jak hormony wyjdą ok to będziemy próbować o ile ph nie spłata mi psikusa:-D
dam Ci znać jak zrobię hormony czy ruszam w przyszłym cyklu, to wpiszesz mnie na listę Staraczek:tak:jeśli wyjdą nie korzystne dla płci męskiej to odkładam starania na następny miesiąc.:-:)-(

też mam dzisiaj 10dfl ;-)
 
Do góry