reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Pirania tempka 36.80 wygląda na tempkę z 1 fazy czyli te plamienia to organizm zrobił jako @ hmmm a co z oczyszczeniem???
 
Ostatnia edycja:
reklama
małe liski, ból jajników to mało wiarygodny odnośnik, zazwyczaj bolą przed owulką kiedy pęcherzyki rosną :-), często bolą przed owulką, w trakcie i po niej, ból zresztą promieniuje i ból jajników ciężko uznać za wyznacznik momentu owulacji, u mnie występuje ból po pęknięciu pęcherzyka i podrażnieniu otrzewnej przez płyn (taki charakterystyczny, jakby w środku ktoś napompował balon i uwierał on w podbrzuszu przy poruszaniu, siadaniu). Należy odliczyć 8-20h od owulacji. Podobno w momencie O+12 pH gwałtownie spada i śluz się zmienia a szyjka twardnieje, u mnie jednak pH spadało a śluz robił się lepki jeszcze na kilkanaście godzin przed owulacją ;-) Monitoring jest dobrym pomysłem.:tak:

anias, piękny wykres, no i masz czerwoną kreskę :-)

Matik, coś jest nie tak, tamto endo musi się złuszczyć, nie wiem co o tym myśleć, jeśli nie było typowej @ to jest to wciąż poprzedni cykl ....no chyba, że endo było cieniutkie ale skoro była ciąża z zagnieżdżonym zarodkiem to raczej to odpada. Jaka była grubość endometrium na ostatniej wizycie?
 
Ostatnia edycja:
Pirania no właśnie nie wiem jakie , nie zapytałam całkiem o tym zapomniałam dopiero jak tu coś pisałyście właśnie o endometrium to sobie przypomniałam, że przecież zapomniałam sprawdzić . Zwykle moje endometrium było 11 no ale teraz nie wiem kurka no :dry:

Gdyby nie to opóźnienie i gdyby to był normalny cykl to właśnie teraz wychodziła by owulacja , może organizm tak z przyzwyczajenia działa hm nie wiem
 
Piraniu no pojawila sie krecha :D tylko wiesz co? tak sobie mysle ze moglismy zadzialac jeszcze w 21 dc... no ale coz, juz za pozno. W sumie taki byl plan ale padlam po calym dniu z reszta z telefonem w reku :p A jeszcze prosze powiedz mi ten pierwszy duuuzy skok w 22 dc to mowi ze juz jest po owulacji tak??
 
Matik, moim zdaniem to niemożliwe by po ciąży (gdzie endo na pewno było kilkanaście milimetrów grube pod wpływem progesteronu i estrogenu) wystąpiło tylko małe plamienie i zaczął się kolejny cykl, tamto endo musi się złuszczyć pod wpływem spadku poziomu hormonów, pod wpływem wzrostu wydzielania FSH w nowym cyklu (a poziom FSH wzrasta gdy maleje poziom estrogenu, musi tez być niski poziom progesteronu bo ten hormon wstrzymuje dojrzewanie kolejnych pęcherzyków w cyklu, niski poziom progesteronu i estrogenu powinien spowodować zmiany martwicze w endo i jego złuszczenie) wzrosną nowe pęcherzyki i pod wpływem wydzielanego przez nie estrogenu narośnie nowa warstwa endometrium.

anias, tempka rośnie od 3 dni przed do 3 dni po owulacji. Jednak gdy się weźmie pod uwagę kilka obserwacji (tempkę, testy LH, śluz, szyjkę) to można dość dokładnie wyznaczyć dzień owulacji, u Ciebie to był 20 dc, wszystko pasuje :-)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Piraniu więc czekam dalej na @ to skąd te dziwne ochoty na staranka i piersi wygładzenie twarzy :szok: no i no normalnie od wczoraj się sobie podobam :-D no kurka tak typowo prócz cycek na owu . :cool:
No ok czekamy :-p widać mój organizm sobie z fiksował :-)
 
Piranju, z tego co pisałaś, progesteron bada się 7-8 dni po owulacji, czy branie duphastonu nie zafałszuje wyniku?
 
hej hej,
No sliczne wieści od rana, Ewelin wreszcie tulisz Królewnę! Życzę jak najmniej stresów, życzliwych położnych na oddziale, dużo pokarmu i spokojnej Malutkiej, no i jak najszybszego powrotu do domowych pieleszy. No i czekamy na opowieść z całej akcji, ciekawi mnie czy herbatka i wiesiołek coś zdziałały.

Ania_21
przykro mi kochana, może to się jeszcze uda?

Marchew, Klaudia piszcie po prostu co u was słychać!

Mamawczesniaka o przepraszam, ja następna!

Anias co do mierzenia temperatury - dla chcącego nic trudnego, warto się trochę przemęczyć. Mierzysz i dalej w kimę.

Dorcia a co to za ból głowy się przyplątał. Dziś ciśnienie 999 hPa. Może spróbuj pouciskać kąciki oczu palcem wskazującym i kciukiem jednej ręki przez 10 s, potem puść na 5s i powtórz tak kilka razy, może na zastój limfy trochę pomoże, ja często stosuję zanim wezmę leki.

A ja wczoraj na wizycie byłam. Mały się odwrócił już główką w dół, ma ok 2500g i 42 cm, ciekawe czy dobije do 3 kg? Szyjka trochę skrócona, twardości języka (przy okazji dowiedziałam się, że szyjka ma 3 twardości: nosa, języka i wargi :-)). Przepływy oki.
Następną wizytę ustalił mi na 13.03, a 14.03 mam termin. Powiedział, że powinnam wytrzymać. No ciekawe. Ale chyba pójdę do niego trochę wcześniej na telefon, np. tydzień przed terminem. Chciałabym wiedzieć co tam słychać na dole. Z córką miałam w 9 miesiącu wizyty co 2 tyg. No ale to było 11 lat temu, może teraz się coś zmieniło?

Pozdrówki dla Babyboomowiczek!
 
reklama
Matik, szkoda, że nie znasz grubości endo bo by nam to wiele powiedziało.


Annette, nie zafałszuje, Duphaston to dydrogesteron i nie jest wykrywany w badaniu krwi, nie działa też termogennie więc nie ma wpływu na PTC i wykresy.


Oczy niebieskie, super wieści, no to czekamy na narodziny Twojego syneczka, to już tuż tuż :-)
 
Do góry