reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Coś nie mam teraz chwili by odpisać ale zrobię to jak tylko ją znajdę :-), krystianmartin, z którego dc tamte wyniki?
 
reklama
Dzień dobry znad kawy :)
Nie wiem jak ja wytrzymam do przyszłego weekendu... Usiłuję zająć czymś umysł, ale wiadomo jak to jest... :p

Piranha młoda jest śliczna - urocza i łobuzerska na raz :)
Araki Cudowne wieści, gratulacje!
Araki zgodzisz się ze mną, że życie zaczyna się po usg, na którym lekarz stwierdzi na 100 % płeć? :biggrin2: Wcześniej to wegetacja...
Oczy niebieskie Również mogę się pod tym podpisać, dokładnie tak miałam w pierwszej ciąży...

Nuuuśka a dziś jest nawet Dzień Zdrowego Śniadania :)

Pzdr!
 
Ostatnia edycja:
Araki!!! Ale się cieszę! Wspaniale!
its-a-girl.gif

Maran-atha, Ty niedobra! Wszystko, co lubię tam masz. Przepis poproszę. Widzę, że u Ciebie niebezpieczeństwo ciąży spadło. Wygląda to zupełnie normalnie. :tak:
Matik, głowa do góry - tak jak tempka. Ciągle jest w górze! Nie załamuj się. Będzie dobrze, zobaczysz. Ile masz lat? Zdaje się, że po 30 już jesteś, nie? Pamiętaj, że wtedy cykle bezowu zdarzają się cześciej. Dlatego - bez zalamki. Ja myślę, że jeszcze nie ma powodu. Ciągle Tobie kibicuję.
Nuśka, wow! Ale skok!
Oczy niebieskie, cieszę sie, że synek został synkiem. I jak z imieniem?
Ewelin, śmiej się śmiej. Wyobrażasz sobie poród w afrykańskiej wiosce? Ja nie! W UK miałam czarną położną i dla niej wszystko było normal. A jak nie mieściłam się w normach obwodu brzucha - był zdecydowanie za mały, to wszczęła alarm. Śmiałam się w duchu, że przecież białe kobiety trochę inaczej są zbudowane niż czarne czy Azjatki. Dlatego dziękuję, ale chyba wolę rodzic sama w domu niż w afrykańskiej wiosce z szamanem na plecach. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Araki gratuluje :-)

oczy niebieskie to czekamy na zdjecia z nastepnej wizyty:) mi lekarka cos ostatnio nie daje zdjec;/

wiecie co musze cos wam powiedziec;p jak zaszlam w ciaze bylo wielkie gadanie ze taka mloda i w ciazy itp pozniej urodzilam drugie dziecko a moja kuzynka rok starsza ode mnie ze ona sobie nie wyobraza miec dziec w tym wieku i w ogole tak mi glupio powiedziala a dzis mi napisala ze w ciazy :-D wiec czasami ludzie powinni sie zastanowic co mowia bo im sie tez moze zdarzyc ;p
 
hej dziewczyny no tempka dalej spada, test 20ml bo tylko takie mam nic oczywiście 0
bulgotanie w brzuchu czyli typowe oznaki nadejścia @ niestety
Lipa nie wiem dlaczego nie jest mi dane szok

mam 32 lata, wiesz al. mój problem nie polega na cykach bez owulacyjnych bo te akurat u mnie są miałam nie jednokrotnie usg sprawdzane więc to nie w tym problem ale fakt nie wiem w czym
 
Ostatnia edycja:
krystianmartin, wyniki w porządku poza tym progesteronem, jest na granicy niewydolności ciałka żółtego, masz też lekką prolaktynemię czynnościową, z tym akurat B-100 powinno sobie bez problemu poradzić. Ciekawe czemu lekarz kazał powtórzyć prolaktynę (która jest bardzo dobra) a nie progesteron ;-) Odstępy powyżej 7 dni bardzo osłabiają plemniki więc te 11 dni to takie bardzo dziewczynkowe jest :-)

Kiraa, oczywiście tak mogło być, dochodziło do zapłodnienia a zarodek np. nie mógł się zagnieździć, progesteron odpowiada m.in. za sekrecyjną przemianę endometrium, która umożliwiająca implantację zapłodnionego jaja, gdy jest więc go za mało to zarodek może się nie zagnieździć, może też być tak, że zagnieździ się ale niski poziom progesteronu wywoła @ i ciąża się nie utrzyma.

Nuuuśka, to może zrób w 6 lub 8 dpo :-), może faktycznie masz niższą prolaktynę a tym samym wyższy progesteron i on tak wykres zaczarował :-)

maggie, tak, na podstawie FSH (oznaczonym pomiędzy 2 a 5 dc) można określić rezerwę jajnikową, FSH < 3 mIU/ml oznacza często niewydolność przysadki, 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową, 12-18 mIU/ml wyczerpującą się rezerwę i trudną stymulację owulacji, powyżej 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna albo nawet niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest więc bardzo małe ....pamiętam, że Pająk (Koliber) miała bardzo wysokie FSH, ciekawe co u niej.

Matik, dla mnie to wciąż żaden spadek, tempka nadal hen hen w górze. Sprawdzałaś test po dłuższym czasie pod światło?
 
Myfanwy swiatowy dzien sniadania mowisz ?? :-) to dobrze, ze ja dzis jadlam dwa :-D

piranha a to dobrze czy zle ta nizsza prolaktyna ? u mnie w poradni moge zrobic kochana we wtorek, to bedzie wtedy 9 dzien po owulacji a to juz chyba bedzie za pozno prawda ? :-(
 
Piranju
moj dhes a w 2 dc to 162, znasz sie na tym. A jak z tymi starankami co poprzednio pisalam i zakwaszaniu, po serduszkach w teoretycznie bezpiecznych dniach? Sorry ze truje..
 
reklama
Kiraa, masz na myśli DHEA? Jaka to jednostka? Zaraz odszukam ten post o serduszkach.

Nuuuśka, Wy z M podziałaliście wieczorem 3 listopada czy to błąd na wykresie? Aż mnie brzuch ze stresu rozbolał :-D Co do prolaktyny to ona obniża progesteron więc może właśnie dobrze, że ten cykl jest inny, tempka tak poszybowała jakby faktycznie progesteron bardziej przyrastał. 9 dpo na ocenę progesteronu to faktycznie za późno.
 
Ostatnia edycja:
Do góry