reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Maran jest dokladnie tak jak pisala Pirania, nie wiem czy pomoze, ale napewno nie zaszkodzi ;-) Zobaczymy co Ci jeszcze dzis ta afrodyta pokaze jednak ja trzymam kciuki aby to byl tylko falszywy alarm.

Nuska acha rozumiem, no to czekam na jutrzejsza tempke :-) Dzieki, czuje sie niezle. Ogolnie bo tak to zawsze mozna sie do czegos doczepic. A to brzuch pobolewa, a to sennosc dokucza. Czyli takie nic :-)

Marcelina o widzisz fajna polozna :-) Powiedz cos wiecej, czy suplementy łykasz w zalecanych dawkach czy w aptecznych? I co łykasz? A czy do tej pory stosowalas testy owulacyjne? Wiesz same testy moga nie wystarczyc, testy nie sa wyznacznikiem czy do owulacji doszlo. Moze sprobowalabys mierzyc temperature albo umowic sie na monitoring testu? Czy Twoj M tez łyka suplementy? 2,5 roku to troche dlugo... napisz cos wiecej, robiliscie jakies badania? A tak wogole czy czytalas te 7 czynników wplywajacych na plec?

Anias napewno nie wystarcza dawki apteczne. Przewertuj forum kilka dni wstecz, calkiem niedawno Pirania wklejala komus dziewczynkowe suplementy i dawki.
 
reklama
Hej, to dopiero płodny łikend, ledwo Was nadrobiłam... :D

Mamuśkamimi, Gdusia_, Marcelina_marcel
: Cześć!

Piranha, Dorcia, Vviedźma, Nuuuśka, Elmo: Pięknie dziękuję za kciuki!

Polisia bardzo fajny filmik

Araki super, ze poczułaś ruchy!

Nuuuśka ta bezsenność pewnie z nadmiaru wrażeń, dziś sobie odbijesz :)

Macy dobre z tymi paprotkami :)

Maran-atha kciuki, zeby bylo tak jak chcesz

I w ogole kciuki za wszystkie staraczki!
 
A nasze starania były do 15dc włącznie (kilka godzin po bólach, które mogły być owulacyjnymi), teraz zostaje 2 tyg czekania. Przyhamowuję z suplementami i minerałami - zostawię B6, C i magnez (w mniejszej dawce), resztę stopniowo odstawię...
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli chodzi o suplementy to stosuję się do tej rozpiski:
-potas - nie przekraczam dawki z opakowania- apteczny
-sód- podobnie j.w.-apteczny
- witamina E 400iu dziennie
- kapsułki z zieloną herbatą (Green Tea) max. 315 mg dziennie
- koenzym Q10 – np. 200 mg dziennie
- olej z ryb Fish Oil 1000 mg dziennie
- kwas foliowy minimum 2000 mcg dziennie (dieta „chłopczykowa” zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego)
- L-Arginina 500 mg dziennie
- cynk 50 mg dziennie, ułatwia implantację zarodka
- B-Complex B-100 ale tylko po owulacji
- siemie lniane

Mąż łyka:
- witamina E 400iu dziennie
- L-karnityna 1000-2000 mg dziennie
- koenzym Q10 – np. 200 mg dziennie, podnosi testosteron, pH i ilość plemników w spermie
- olej z ryb Fish Oil 1000 mg dziennie – podnosi pH i ilość plemników w spermie
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
- L-Arginina 500 mg dziennie – podnosi pH i ilość plemników w spermie
- cynk 50 mg dziennie
- B-Complex B-50 – podnosi jakość spermy


Temperaturę mierzę od dwóch lat ;-) w tym cyklu wspomagam się clo. Miałam monitoring, mam wypróbowane testy owulacyjne i nawet ten tester donna na ślinę.
Hormony ok, drożność ok. Badania męża ok. Po ziołach o. Sroki cykl mi się rozjechał dlatego teraz wspomagam się clo.. :-)
Gdyby nie ta położna chyba bym się poddała. :-(
 
Położna powiedziała mi,że możliwe jest uszkodzenie lub mała ilość plemników " damskich" u mojego M. Ja mam środowisko ph niskie typowo na dziewczynkę, niewiele rośnie podczas owulacji. Plemniki "męskie" są sparaliżowane w takim środowisku a potem giną. :zawstydzona/y:być może coś w tym jest. jak nie spróbuję to się nie dowiem :sorry:
 
Marcelina, pozdrowienia dla położnej :-) Jaki miałaś poziom hormonów a zwłaszcza progesteronu w połowie fazy lutealnej, masz gdzieś te wyniki? Na szczęście większość suplementów zalecanych przy planowaniu chłopca jest jednocześnie mega wspomagaczami płodności :-) Co do samych plemników Y u M, tak naprawdę każdy mężczyzna produkuje tyle samo plemników X i Y gdyż plemniki żeńskie i męskie nie powstają w osobnych procesach ale z podziału komórek zawierających parę XY, siłą rzeczy powstaje więc ich dokładnie tyle samo.

Nuuuśka, buziaki! :-) Ja tak na wszelki wypadek zaczęłabym łykać dopiero od jutra Acard ...no i oczywiście zadbałabym o wysoki poziom glukozy. Łykaj też nadal koenzym Q10 bo on też zwiększa przepływ krwi i ułatwia implantację.

anias, niestety w aptece ich nie dostaniesz, apteczne dawki są "mikroskopijne". L-karnitynę M może łykać 2 razy dziennie, Ty zaś łykaj 2 x dziennie B-50, M raz dziennie. Resztą z listy łykaj raz dziennie, najlepiej nie jednocześnie tylko porozkładaj to sobie choćby na rano, po południu i wieczorem. Chętnie zerknę na wyniki.
 
Pirahnia jestem pod wrażeniem twojej wiedzy na ten temat :-) mogłabyś na tym zarabiać tzn na udzielaniu porad.
Może w takim razie m ma słabe te "damskie" plemniki?
U niego w rodzinie rodzą się sami chłopcy.
Zaraz poszukam wyników.

Położna was czyta. Jest młoda i od niedawna pracuje. Zaglądała tu podczas studiów i tak jej zostało.

testosteron 1,3 nmol/l norma od 0.7 do 2,77 nmol/l
progesteron w fazie lutealne 19 ng/ml norma do 21 ng/ml
estradiol:
faza folikularna: 80 norma 0-160,0 pg/nl
owulacja :290 norma 34,0-400,0 pg/nl
faza lutealna:190 norma 27-247,0 pg/nl
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myfanwy, ja też trzymam. ;-) A z paprotką - człowiek całe życie się uczy. :-D A tutaj już różne teksty leciały, więc wolałam doczytać co to afrodyta wysypana paprotkami. :-D:-p
 
Do góry