reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Myfanwy to jestesmy na rowni - Ty czekasz, ja tez :-) Mam oczywiscie nadzieje, ze czekanie sie mimo wszystko kurcze oplaci !

elmo chyba zawsze tak jest ze mozna sie do czegos przyczepic,ale najwazniejsze, ze wszystko w miare w porzadku, ze maluszek zdrowy, pogoda teraz bardzo zdradliwa wiec dbaj o Was podwojnie, nie przemeczaj sie i wypoczywaj :* !! Bylas ostatnio na jakims nowym shoping-u dla fasolci ?? :-)dzieciece ciuszki to ja uwielbiam oj tak :)

marcelina czyli u Was podobnie jak u wiekszosci z Nas starajacych sie dlugo, wszystko ok, ale dzidzi brak. CLO dostalas na wywolanie owulacji ? Czy mimo tego ze mialas swoja ? Ile tabl. bierzesz na dzien ? pytam bo to lek bardzo zdradliwy, sama mialam niestety okazje go sprobowac, i nigdy wiecej :no: choc wiem ze na kazda z Nas na pewno bedzie dzialal inaczej, choc ostatnio okazuje sie ze niestety ma wiecej negatywnych opinii niz pozytywnych.

matik do programu to piranha powinna isc, ona ze swoja wiedza zarobilaby miliony !! :-)

piranha cztyli Acard od jutra, irygacje od jutra moge juz odstawic czy jeszcze ? W ogole, jakby sie tak stalo, ze sie TFU TFU nie uda teraz, to mam nadzieje, ze nie pomozesz nadal ?:happy: Bo ja bez Ciebie, to sobie nie wyobrazam tych moich staranek !! :tak:

Dorcia haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalo !! A Ty to gdzie ?? Zjadl Cie ktos ? :wściekła/y::wściekła/y:

kiraa
co tam u Ciebie ? Jak przed jutrem, jakies objawy nadchodzacej malpy juz sa ?



LISTOPAD 2013

Kiraa - termin @ 05.11 ( 2 cykl starań )
Annette - termin @ 09.11 ( 1 cykl starań )
matik2012 - termin @ 09/10.11 ( 6 cykl starań )
zakrecona - termin @ 10/11.11 ( 1 cykl starań )
mamuśkamimi - termin @ 12.11 ( 2 cykl starań )
Nuuuśka - termin @ 14.11 ( 10 cykl starań )

Myfanwy - termin @17.11 ( 1 cykl starań )
krystianmartin - termin @ 21.11 ( 19 miesiąc starań )

gorgusia - termin @


W OCZEKIWANIU NA STARANKA :


maggie2205 ( koniec 2013)
milla21 ( początek 2014)
kate18 (wiosna 2014)
mamakaja (wiosna 2014)
Dorcia ( kwiecień 2014 )
roszpunka ( wiosna/lato 2014)
Airfix ( lato 2014)
 
Ostatnia edycja:
Piranha bylam dzisiaj u siebie w aptece jeszcze przed przeczytaniem Twojego postu i babka powiedziala ze ten fertilmen moze mi zamowic...hm.i tak sie teraz zastanawiam czy oby na pewno o to samo chodzilo.. myslisz ze to mozliwe?


a oto wyniki mojego M

Czas upłynienia: 60 min.
Barwa: mleczna
zapach: swoisty
objętość ejakulatu: 2.00 ml
odczyn ph: 8.2
liczba komórek okrągłych: 1.40 mln/ml
plemniki zywe: 90%
plemniki martwe: 10%
test hypoosomotyczny (HOS):91%
Komentarz do preparatu: umiarkowana aglutynacja plemniów
liczba plemników w 1 ml: 130.00 mln/ml

plemniki o szybkim ruchu postępowym
(VSL>11um/s, VAP>25um/s)
: 52%

Plemniki o wolnym ruchu postepowym
(VSL>11um/s, 25>VAP>5um/s)
: 7%

suma plemników o ruchu postepowym: 59%

plemniki o ruchu niepostępowym
(VSL<11um/s lub VAP<5um/s)
: 18%

plemniki nieruchome
(VLS=0um/s, VAP=0um/s)
:24%

średnia prędkość przecietnego toru (VAP):61.6um/s
srednia predkosc ruchu postepowego(VSL)53.4um/s
srednia predkosc wzgledem zarejestrowanego toru (VCL):83.1um/s
srednia amplituda bocznych odchylen główki plemnika (ALH):3.2um
srednia czestotliwosc bocznych odchylen glowki plemnika (BCF):30.5 Hz
prostoliniowosc (STR):84%
liniowosc ruchu (LIN):63%
sredni wspolczynnik ksztaltu glowki (elongation):74%
plemniki o szybkim ruchu postepowym (po 4 godz.):46%
plemniki o wolnym ruchu postepowym (po 4 godz.):4%
plemniki o ruchu niepostepowym (po 4 godz.):9%
plemniki nieruchome (po 4 godz.): 41%


Plemniki o prawidłowej budowie
11 _ %

Plemniki o nieprawidłowej budowie
89 _ %

Plemniki z defektem główki
89 _ %

Plemniki z defektem wstawki
17 _ %

Plemniki z defektem witki
6 _ %

Niedojrzałe komórki spermatogenezy
2 _ %

Plemniki z patologicznymi przywieszkami cytoplazmatycznymi
4 _ %

TZI (teratozoospermia indeks)
1.26 _
 
anias, akurat FertilMan chyba można zakupić w aptece :tak: Co do wyników to trochę niepokojący jest czas upłynnienia, norma wynosi do 60 minut więc jest on na granicy normy, podobno najlepiej gdy ten czas wynosi 20-30 minut a przy dłuższym czasie (lub przy braku upłynniania, które podobno nie jest na razie uleczalne, medycyna jeszcze nie zbadała tego problemu i nie wiadomo jaka jest przyczyna i jak to właściwie leczyć) wielu lekarzy zaleca inseminację. Co prawda wynik jest na granicy normy i szanse na ciążę naturalną są ale na pewno długie upłynnianie zmniejsza te szanse :-( Dopóki nasienie się nie upłynni to plemniki uwięzione są w galaretowatej substancji i nie mogą przemieścić się do macicy i jajowodów (nasienie zalega długo w pochwie bo nie może uzyskać konsystencji płynnej i wpłynąć dalej aż do jajowodów). Zdarza się, że plemniki nie dożyją w niskim pH pochwy do momentu upłynnienia, a jeśli zdążą to podobno zdarza się, że po długim okresie upłynniania całą energię zużywają na pokonanie drogi ku komórce jajowej, a w efekcie nie mają już "siły" zapłodnić jajeczka. A teraz na pocieszenie powiem, że podobno pomagają syropy typu Mucosolvan czy Guajazyl, należy je pić 3 razy dziennie (od Twojego 5 dc) w maksymalnych lub jeszcze większych dawkach. Zalecana jest też witamina C (pomoże też na tą umiarkowaną aglutynację, z tego co pamiętam to już łykasz) oraz witamina E w dużych dawkach (400 iu). Co do ilości plemników o prawidłowej budowie - według nowych norm taka ilość jest w porządku ale wg starych (tych sprzed 2010 r.) jest za mała bo wtedy zalecane było 30%, zapewne suplementy z podanej przeze mnie listy poprawią i ilość i jakość plemników. Jeszcze zapomniałam - czasem czas upłynnienia wydłużają bakterie, warto zrobić posiew nasienia.

Marcelina, a masz gdzieś wyniki nasienia M? Sprawdzałaś poziom hormonów tarczycy?

Nuuuśka
, odstawiaj irygacje i łykaj od jutra Acard :-), a jak się nie uda TFU, TFU to obiecuję, że kolejny cykl też będzie w trójkącie :-D, możesz liczyć na moją pomoc, jesteśmy już bogatsze o informację o 36h :-) Mi się nic w wyglądzie forum nie zmieniło :-)

Oczy niebieskie, HAHAHA :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry