reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

MIllo ale w zaleceniach na chlopca PH powinno byc 7.5-9. Wiec nie jestes na straconej pozycji.

Mój test z godz.13.00
kreska ciemnieje


Więc moze dopiero przed owulacją jest. Z soboty rano wątpie, że cos przetrwało. I dupa.
 
reklama
a któraś może pomoże i powie coś wiecej o metodzie 0+12?

powiedzmy jutro będe miała duzy skok temp to kochać się odrazu rano czy czekać na wieczór?

dodam że sluz kremowy, ph nieskie, wiec może spróbowac dziś i nie patrzeć na te odstepy, tylko na sprzyjające warunki?
 
znalazlam o tej metodzie:

Metoda O+12:
Kobieta, która opracowala metode O+12 miala 6 synów, w tym 5 planowanych jako dziewczynki zgodnie z metoda Shettles'a, doczekala sie córki stosujac wlasnie
"wynaleziona" przez siebie metode, robila badania i podobno na 41 kobiet stosujacych ta metode 37 poczelo córki a 4 chlopców, co daje 90% skutecznosci.

Ta metoda ma wieksza skutecznosc jak metoda Shettlesa. Nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji.
Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH,
w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np. podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.
Najpierw nalezy wyczekiwac pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie nalezy robic z rana gdyz po nocy zawsze bedzie LH w moczu.
Jesli test wychodzi pozytywny to owulacja moze nastapic w przedziale 8-48h. Nalezy teraz rozpoczac obserwacje sluzu oraz szyjki macicy.
W czasie owulacji zazwyczaj sluz jest rozciagliwy a szyjka miekka (jej wysokosc moze byc jednak rózna u róznych kobiet wiec nie nalezy brac jej pod uwage).
12 godzin po owulacji szyjka zaczyna sie robic twarda a sluz zmienia sie z plodnego na kremowy badz od kremowego do suchego.
Starania powinny byc w przedziale O+12 do O+20. Zaleca sie mierzenie temperatury gdyz to jedyny sposób by okreslic czy owulacja wystapila.
Po staraniach nalezy zadbac o niskie pH. Nalezy zrobic kwasna irygacje 1 godzine przed staraniami jesli pH wynosi 5 lub powyzej,
co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie. Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc.
4 godziny po stosunku nalezy wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i cytryny, tampon nalezy namoczyc bez wyjmowania go z oslonki/aplikatora)
i pozostawic go w srodku na 4 godziny. Nalezy utrzymywac pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastapi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebyta owulacje).
 
Tutaj jest napisane ze owulacja moze nastapic od 8-48h.. a wszedzie jst napisane 24-36h..

Elenna ciemnieje Ci?kurde ja juz sie pogubilam.. ja czekam do 17 i zobacze co sie dzieje.
Zjadlam miske bobu i wale to juz:/
 
Elenaa kochana jezeli pójdzie wszystko w dobrym kierunku to może od następnego cyklu ruszymy i my do boju :-) ale nie mam nacisku ze musi to być juz, nic na sile. Jezeli Bóg zechce to obdarzy nas kolejnym potomstwem :-)

Maciurka śluz miałam plodny. U mnie w ogóle 2-3 dni przed owu występuje śluz plodny. Dlatego teraz chce spróbować O+12. A wiem ze u mnie zaraz po owu śluz zanika albo robi się kremowy a szyjka opada i twardnieje.

Millo u mnie np.lacto podnosił ph nawet do 6.5.

Dziewczyny jezeli ktoras by potrzebowala to polecam Daymag B6. Pani w aptece polecila mi go bo lapaly mnie skurcze a 1 sasz. zawiera 375 mg cytrynianu magnezu. Tylko ze to proszek do rozpuszczania a w opakowaniu jest tylko 20 sasz. za ok 10 zl.
 
Ja w ten śluz to wierzę, może dlatego właśnie wiele kobiet sprzed owulacji ma chłopców. Ja synka mam z 2 lub 1 dzień przed owu.

Zrobiłam 3ci test o 15, 2 mocne krechy a dziś 16 dc. Zatem ten test w 12 dc to był jakiś falstart.
Teraz tylko rozkminiam kiedy sie kochać jeszcze bo myślę ze trzeba by ten cykl nie był stracony :-) i możnaby obalić metodę shettlesa :-)
 
Elenko to do dziela:))
A ja o 16 robilam i dalej te krechy sa:/juz nic nie wiem ..


Czy podczas owulacji wzrasta ph? Mam juz prawie 5.5;(jak je szybko obnizyc?
 
Ostatnia edycja:
tak podczas owulacji moze wzrastać, bo sluz płodny ma większe ph. U mnei nie wzrosło bo już od 2 dni mam śluz kremowy, a płodny miałam w tym cyklu mało i to na 3 dni przed owu. Owu licze że bedzie dziś w nocy :p obym się nie przeliczyła koljeny raz :D
 
reklama
Brzmi dziewczynkowo u Ciebie hihi:D.
Ja mam jakies zle przeczucia:l

Nie wiedzialam ze mozna miec owulacje i miec kremowy sluz.Za pozno sie wzielam za nauke:p
 
Do góry