reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Miciurka Tego kalendarza nie widziałam,ale nie mogę sprawdzić czy się pokrył z synem bo jest zaprojektowany od 2011r, a ja byłam w ciąży 8lat temu
 
reklama
Miciurka u mnie z Millie sie nie sprawdza, powinna byc chlopcem ;) z Ala i Maja nie moge sprawdzic bo Ala w 2008 poczeta a Maja 2010

Edit. Sprawdzilam 2 pierwsze corki i z nimi sie zgadza ;)
 
Ostatnia edycja:
Maran-atha - niezłe zestawienie wszystkich :)

http://www.chinesegenderchart.info/western-gender-chart.php a czy widzialyscie ten kalendarz - czy wam się zgadza miesiąc poczęcia z data ur.

Ja jednak odkładam starania na lato 2017 ,

Airfix- a jakbyś pojechała na SOR i poczekała te nieszczęsne kilka h to nie sprawdza - skoro bardzo boli ?

Mi się przy synku sprawwdziło, ale sprawdziłam też kilku osobom w moim otoczeniu to nie zawsze się sprawdza :-)

i od marca do aż listopada wskazuje mi dziewczynkę na ten rok, także nic tylko działać (oczywiście żartuje :-) )
 
Heyka dziewczyny ja już po wizycie mały rośnie w końcu widziałam buzinkę:biggrin2: mojego skarba no ale zaraz się odwrócił dupcią i było tylko plecki widać hehe mały waży już ponad 1300g. Mój starszy jak wróciłam od lekarza to pytanie a gdzie Olinek hehe i zagląda pod bluzkę już się doczekać nie może ciekawe jak będzie jak już się urodzi hehe.

Dziewczyny jeżeli chodzi o suplementy głównie o magnez w diecie dziewczynkowej to 400 mg na dobę to jest wręcz zalecana dawka tyle mniej więcej organizm dorosłego człowieka potrzebuje, ja teraz w ciąży jak mi zaczął stawiac się brzuch to zaczęłam brać 200mg cytrynianu magnezu ale teraz już zwiększyłam do 300mg sądzę że jednak musiałbym wrócić do tych 400mg bo czasami mam bolesne.
 
Magic Ciekawe faktycznie jak synuś się będzie zajmował braciszkiem skoro już tak się doczekać nie moze:) Ja też rozmawiałam z hematolog na temat tych dawek magnezu i wapnia i mowila- ze to jest tak naprawdę dobowe zapotrzebowanie organizmu. Przynajmniej ja powinnam takie brać te 600 mg i 1200 ca...Ale mówiła ze lepiej w jedzeniu to dostarczać. Ja na razie nic nie lykam, czasem Ca jak mam alergię.
 
Witam nieśmiało.
Dawno nie zaglądałam...
Z okazji 2 już urodzin mojego syna zaplanowanego tu na forum - dosłownie i w przenośni - natchnęło mnie żeby tu zajrzeć. Jejku jak to zleciało...
Dużo nowych "twarz" :)
Ale i Maran i Airfix... :) mam chwilę więc cofnę się trochę wstecz, może uda mi się cokolwiek dowiedzieć co u was :)
Pozdrawiam!
 
Airfix u mnie wszystko dobrze. Dzieci rosną, biją się już na całego. Michaś chodzi do żłobka, dużo mówi, obecnie walczę z pieluchą :/ A Ty? Miałam nadzieje ze już dawno Ci się udało! A jak synek, zdrowy? Jak budowa domu? A może już w nim mieszkasz?
 
Elmo Ja to mam jakiegoś pecha z tymi staraniami:) najpierw hematologie ciagnelam w tamtym roku,wiec diagnozę mam. To teraz jak w maju mamy się starać tak ja mam zapalenie nerwu na twarzy,nie wiem ile poczekam na wizyty, badania i leki..bo w naszej służbie zdrowia może zejść troche;) jednak cały czas się nastawiam pozytywnie.

Pisałam kilka razy ze mnie znajomi wykorzystują z pomocą do granic możliwości, a dziś jak odmowilam tak myślałam ze mnie zje znajoma przez telefon haha jej rozkaz brzmial- pójdziesz i mi załatwisz. A ja- nigdzie nie pójdę bo źle się czuje,od 2,5tyg buzia mnie boli i nie wychodzę z domu jak nie muszę. Na co odpowiedź była tak głośna ze ludzie w przychodni się popatrzyli - a skąd ja mam wiedzieć ze się źle czujesz?!!!! No rozumiecie....jeszcze gdyby pytanie bylo- mogłabyś pójść i mi załatwić? A tu było z góry - pójdziesz,załatwisz. A tu zonk. Mam dość po prostu co nie których.
 
reklama
Maran: już cię kiedyś prosiłam i jeszcze raz proszę, byś z wyliczenia statystyk mnie wykasowała, bo zafałszowujesz dodając tam mnie i ktoś naprawdę może się tymi statystykami nieprawdziwymi sugerować:) starałam się tylko 5 cykli z suplementami i nigdy rygorystycznie, bo za leniwa na to jestem - potem stwierdziłam, że w nosie te cyrki mam, bo rosłą mi różnica wieku między dziećmi i jak odstawiam wszystko i dopiero 3 miechy później, 8 cyklu zaszłam w ciąże - nie przestrzegałam ani suplementów, ani jakichkolwiek wyznaczników, więc trudno mówić o planowaniu, kiedy go od 3 cykli był luz blues - i jest co los dał - najcudowniejsza niespodzianka pod słońcem, bo to moje ukochane oczko w głowie :) ale wliczanie mnie w statystki po prostu kogoś wprowadzić może w błąd i dzięki temu słabiej wypadają, a tymczasem ja nie planowałam już wówczas niczego oprócz dziecka ;] teraz planuję trzecie po przeprowadzce na nowe mieszkanie - i tym razem chcę całkowitą niespodziankę - może do porodu wytrzymam - ciuszki mam i po chłopcu i po dziewczynce, więc pełne przygotowanie logistyczne jest - jedynie marzę, by było zdrowe i spało w nocy ;P no i może jeszcze żeby nie urodziło się w środku zimy, bo mi terminów na imprezy dla rodziny zabraknie:)

Elmo: ja też walczę z nocnikiem ;) ciężko ja się pracuje! Zuzia chodzi do pierwszej klasy czy dopiero idzie od września?

reszcie starej ekipy też życzę wszystkiego dobrego! nowym staraczkom też ;)
 
Do góry