reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

kopiuszek (czy mam pisać kopciuszek? :-)), bardzo Ci dziękuje za miłe słowa :-* Życzę Wam dużo zdrówka, u nas też zaczął się sezon chorobowy - syn już na półmetku a córka jeszcze zakatarzona. Co do posiadania dzieci tylko jednej płci - takie rzeczy zdarzają się ale bardzo rzadko i czytałam, że częściej dotyczy to chłopców, zdarza się np. że organizm matki zawiera przeciwciała H-Y, które zwalczają męskie zarodki. Tak naprawdę każdy mężczyzna produkuje tyle samo plemników X i Y gdyż one powstają z podziału komórek zawierających parę XY a nie w osobnych procesach. Np. małe liski pisała, że u niej od 100 lat w rodzinie rodzili się chłopcy a ona najprawdopodobniej będzie mieć córeczkę :-)

patka, to pewnie masz dużą rezerwę jajnikowa skoro tak późno zaczęłaś :-D

anufifi, mleczan magnezu jest w porządku gdyż podobnie jak cytrynian ma bardzo wysoka przyswajalność 90%, jednak tych tabletek to musisz łykać 5 dziennie ;-) Co do żurawiny to ważny jest ekwiwalent - najlepiej przyjmować dziennie w tabletkach ekwiwalent 1500-1000 mg owoców żurawiny (lepiej trzymać się bliżej górnej jak dolnej granicy). Co do B-6, musi być ona w preparacie B-Complex )czyli zawierającym inne witaminy z grupy B w odpowiednich proporcjach) zawierającym B6 w dawce 50-100 mg. Najlepiej zrobić zakupy internetowo - jest mnóstwo preparatów zawierających już odpowiednie dawki bez konieczności łykania mnóstwa tabletek - wyjdzie zapewne taniej choć korzystniej jest łykać mniejsze dawki we większych ilościach (mniejsze straty w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie). Widzę, że małe liski już Ci świetnie wszystko rozpisała. Podaję Ci przykładową listę, na pewno można zaoszczędzić i sprawdzić czy jeden sprzedawca nie ma kilku tych preparatów, ja nie sprawdzałam (B-100 z poniższego linka jest z formułą Timed Release - jak kiedyś takiej szukałam to nie mogłam znaleźć ;-)):

Cytrynian wapnia i witamina D-3 -250tabl SWANSON (4723080001) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Cytrynian magnez 225 mg 120 tabletek Swanson (4740453418) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

B-100 MEGA KOMPLEKS WITAMIN B - 100 TABLETEK (4757067836) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

WITAMINA C 500mg 100 tabletek PP (4764566133) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ZURAWINA CRANBERRY 4200mg KONCENTRAT 100kaps PP (4753581799) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Justi, czego się dowiedziałaś na wizycie?
 
reklama
Piranha ale mi wystarczy tylko jedno zapłodnione jajo :D

Po staraniach temperatura powinna w górze się trzymać? Jednodniowe spadki mogą być?

Miłego wieczoru ;)
 
patka, temperatura wzrasta do 3 dni po owulacji, czasem zaczyna rosnąć już przed owulacją, jednodniowe spadki mogą jak najbardziej być (są to zwykle wyrzuty estradiolu) ale na wykresie widać wyraźnie różnice pomiędzy pierwszą i drugą fazą cyklu. Prowadzisz wykres?
 
Piranha jak myślisz, jak często zdarzają się "tricky nubs" w 13 tc +? ...miałam się nie przyznawać :)... dziś sięgnęłam po telefon, by umówić się na wieczór na usg i sprawdzić czy nub pozostał nadal dziewczęcy, na szczęście zeszłam na ziemię jak tylko usłyszałam ile ta dzisiejsza przyjemność kosztowałaby mnie i zrezygnowałam. Jak dam radę :) chciałabym wybrać się na usg w skończonym 16 tc, wtedy będzie już na 100% wiadomo prawda?...nie wiedziałam, że mleczany są też tak dobrze przyswajane

Gdusia trzymam kciuki, żeby w kolejnym cyklu po torbieli nie pozostał już żaden ślad. Słyszałam, że takie torbiele poowulacyjne potrafią szybko wchłaniać się

Ilaczek jak wizyta :)?
 
Air fix też myślę,że my wszystkie mamy szanse na dzieciaczki obu płci.Zawsze warto próbować...
Anufifi mój M poza magnezem,wapniem i żurawiną bierze jeszcze liść oliwny i kwas foliowy.
 
Bardzo wam dziękuję. Wreszcie wiem co i jak . Dziekuje tez za linki do suplementów.
Idac za ciosem zaputam was o ph. Z ciekawości bo nigdy nie robilam ...kupilam sobie 1 op. W rossmanie i zrobilam . Wyszlo mi 4.0 ale to napewno nie takie proste? Czy ph zmienia sie blizej owu? Kiedy powinnam zbadac ?
 
Anuffifi dlaczego nie, możliwe, że masz teraz takie niskie ph - byłoby idealnie dziewczynkowo. Porównaj z paskami mercka jak już przyjdą. Teoretycznie ph wzrasta bliżej owulacji. Jesteś już na diecie? Od kiedy zaczynacie starania? Widzę, że tak jak ja masz dwóch chłopców :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Male liski...mamy za soba 2 nieudane cykle...nie wiem czemu sie nie udało. Postsnowilam ze skoro nie wyszlo a teraz maz wyjechał na 2 miesiące to sie przebadam poobserwuje i zrobie podejscie na dziewczynkę. Suplementy lykam juz od sierpnia. Ale w mniejszych dawkach bo jak widac niezbyt sie orientowalam. Maz przyjezdza 21 grudnia. Bede wtedy na poczatku cyklu. No i zobaczymy. Teraz jestem przed owu badania mam dobre czekam jeszcze zeby zrobic prolaktyne i progesteron w 7 dfl.
Mam 2 cudnych chłopców i jak będzie 3 to tragedii nie bedzie ale fajnie by było gdyby damskie szeregi zasilila córcia.
 
Do góry