reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
obiecuję po raz ostatni zawracac wam głowe kwestia suplemetów : mam takie :
MagB6 forte napisane jest ze 1 kps zawiera 600mg dwuwodnego mleczanu magnezu w tym magnez 60,75 i wit b6 1,4mg
zurawine 300mg 1 tabletka
cytrynian wapnia z witaminą B6 i D3 1 tabletka zawiera wapń 250mg (sole wapniowe kwasu cytrynowego 1220) wit b6 1 mg
wit c 1 tabletka 200mg
folik jedna tabletka 0,4mg
i zapomniałam jeszcze witamine b6 kupic .
Błagam napiszcie mi ile mam tego brac bo jak licze to chyba sie myle bo mi z dwie garscie wychodzą :) :)
 
A ja miałam 13 lat jak dostałam @ i mam trzy córki:)
Trzymajcie kciuki o 17.30. mam wizytę u gin. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze!
 
Anuffifi jak skończysz obecny magnez, spróbuj cytrynian magnezu, podobno ze wszystkich możliwych odmian, cytryniany magnezu, wapnia wchłaniają się najlepiej. Ja swoje suplementy, cytryniany Mg i Ca, kupowałam na allegro.

Stosunek Ca do Mg powinien być 2:1; wit C min 500mg dziennie - ja zwiększałam przed owu do 1000 mg; przed owulacją możesz spróbować zwiększyć dawkę żurawiny( urinal intensiv - ten preparat ma chyba najwyższa zawartość żurawiny); ja bym dodatkowo suplementowała wit D3, dziennie 500-1000 jednostek (w zależności od tego ile wit d3 masz w preparacie wapniowym)

czyli:
- Ca: 5 tabletek cytrynianu wapnia 1250 mg (po 250 mg/1 tabletkę)
- Mg: 1 tabletka (600 mg)
- żurawina: min 3 tabletki dziennie min. 1500 mg
- wit c: 2-5 tabletek dziennie (1 tabletka 200 mg), 500 -1000 mg
- kwas foliowy jedna tabletka ok, chociaż ja chyba łykałam 800 mg dziennie
i zostaje
- b6 complex (dostaniesz na allegro) - 100 mg dziennie

a propos suplementów dla męża, zmieniły się wytyczne - mąż ma już nie łykać wit c :)

...rzeczywiście dziennie wychodzi sporo suplementów - u nas też były garście tabletek :)

Ilaczek kciuki zaciśnięte!!!
 
Ostatnia edycja:
małe liski ....bardzo bardzo Ci dziękuję ...zostaje mi ogarnąc to ph . Idę dzisiaj po paski do rossmana ale tylko tak na próbe ...zamówiłam juz na necie te marck .
Czyli mąż tylko magnez , wapń i zurawine?
 
reklama
Anuffifi nie ma za co :) tak - z tych suplementów, tylko Ca, Mg i żurawina. Dodatkowo mój m. - na obniżenie testosteronu- łykał codziennie korzeń lukrecji (licorice root) Lukrecja, kapsułki, 30 szt - Portal Dbam o Zdrowie. 2 tabletki dziennie (łącznie około 450 mg)

Jeśli chodzi o ph, polecam ci właśnie przejście na cytryniany - takie suplementy nie tylko lepiej wchłaniają się ale pomagają obniżać ph. U mnie własnie tak było - na samym początku, kupiłam Mg i Ca w aptece w postaci bodajże jakiś tlenków i ph podskakiwało mi do 6, a obniżyło sie do 5 i poniżej 5, kiedy zaczęłam łykać cytryniany
 
Ostatnia edycja:
Do góry