reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranha czyli ze statystyk wynika, że im bliżej jajeczkowania to większe szanse na dziewczynkę, dobrze to rozumiem? wczoraj wieczorem z mężem zadziałaliśmy dziś mam pozytywny test owu i temperatura powoli spada przez dwa dni miałam 36,47 a dziś już 36,20. Czyli jak radzisz piranha działać bliżej owu czy wstrzymać się jak mam pozytywny test owu?
 
reklama
Piranhu, Justi dzięki za odpowiedzi, ja byłam przekonana że gorączka ale u faceta bardziej sprzyja :-D
O ile nie odpłyne zadziałamy, ostatnie staranka były ze dwa dni temu
Piranhu mój synuś też tak późno chodzi spać ale własnie poddałaś dobry pomysł że zmiana czasu pozwoli go przestawić :-)
 
Lili, wyjdą zatem prawdopodobnie około 2 dni odstępu, choć w siłę odstępu nie wierzę to jednak spróbowałabym już zaprzestać działań. Ja kilka cykli też próbowałam zachować 2-dniowy odstęp ale po prostu wtedy w ciążę nie zachodziłam, M musiał mieć słabe plemniki (co było sprzyjające) bo udało się w pierwszym cyklu, w którym zadziałałam 24h przed owulką :-)

maggie
, gorączka u M też sprzyja :tak: bo osłabia nasienie a to czynnik sprzyjający przy staraniach o córeczkę :-) No to zaciskam kciuki byśmy obie odzyskały wieczory :-D
 
Zakrętka: wpadłam zobaczyć czy urodziłąś. Dziś moja kumpela urodziła i od razu o Tobie pomyślała czy ty też :tak:
Arfix:
straszne to co piszesz o tym chorowaniu synka.Co do starań to na pewno nie wcześniej planuje niż w maju,a le bardziej czerwiec i wakacje. Z majowych starań, a dokładnie z weekendu majowego jest Mikołaj. Ale nie wiem kiedy - jak wyjdzie. zauważyłam, ze jak Bogu mówię o swoich planach to mi stawia przeszkody. Póki co znowu czekają nas zawirowania i na razie starania to dla mnie jeszcze odległy temat. Nie chciałąm dużej różnicy wieku, ale pewnie znowu ze 2 lata będzie, albo i 3 zanim zajdę..Ehh
Małe liski:
dzięki za miłe słowa - wszystkie dzieci są fotogeniczne - ja uwielbiam dzieciakom zdjęcia pstrykać, dobrze, żejuż się lepiej czujesz!
kate:
fajne mebelki. Mi by się dieta przydała na odchudzenie, ale ja jestem totalnie antydietowa. Ja non stop piekę:angry: teraz mam fazę na dynię.
maggie:
powodzenia w starankach! Jak masz owu w nd to ja bym dziś ostatnie staranka, ale ja wbrew teoriom forumowym wierze w odstęp, bo bez diety i zakwaszania mam córkę z 2-3 dni przed, a syna z trafienia w owulację.A mój naturalny sposób żywienia to tzw. wasza dziewczynkowa dieta, bo ja jem same przetwory mleczne do potęgi, a czerwone mięso nie istnieje dla mnie wcale;-)

Piranha
: kochana - ja ci z całego serca życzę dobrze - jak dzieci chodzą tak późno spać to jest zero odpoczynku i czasu na "bycie z mężem" i nie mówię tu tylko o łóżku :-D miałam tak przy Miśce na początku, że chodziła spać między 21-22 i spała do 9-10 rano (ona zawsze minimum 12h spała i jeszcze 4h w dzień - taki typ dziecka - do teraz jak nie prześi 12h to bez kija nie podchodź). Przestawiłam na wcześniejsze chodzenie spać wraz z przedszkolem i stwierdziałm, że głupia byłam. Teraz moja dwójka o 19 jest w wannie, o 20 leży Misia w łóżku i zasypia, a Miki podobnie, z tym, że sam nie zaśnie bez cyca:tak:dzięi temu zanim ja padnę ze zmęczenia to mam 2-3h dla siebie i męża i mam szansę jakąkolwiek odpocząć od dzieciaków, bo tak cały dzień mój m. w pracy:confused2:
Elmo: praca w domu to to jest kwestia dzieci - ja przy córce obiadu nie byłam w stanie zrobić, bo ona non stop chciała się bawić i non stop uwagi potrzebowała i do teraz potrzebuje, ale na szczęście do 16 jest w przedszkolu :-D a wczoraj zadzwonił do mnie szef, że moja koleżanka z działu jest chora (w ciąży też przy okazji jest) a była mega duża impreza i bardzo mu zależało żebym przyszła. No więc mówię, że nie mam z kim dziecka zostawić, to mówi, że mam przyjść z małym to się dziewczyny zajmą (u mnie 90% to młode laski pracują, co same mają własne dzieci ). Zabrałam małego - impreza byłą w hotelu, a co zrobił mój cudny syn? Poszedł spać i 3h spał w wózku i nic mu nie przeszkadzało - żaden hałas, rozmowy - nic. A mamusia w tym czasie zdążyła wszystko zorganizować, zjeść obiad, ciacho i pogadać z ludźmi z roboty. I tak samo mam w domu. Od 12-15 śpi, więc ja sobie wszystko ogarniam i pracę też, a mam płacone za każdą rzecz extra, bo szef wdzięczny, ja zadowolona z kasy i tego, ze w temacie i na bieżąco jestem ze wszystkim - łatwiej będzie wrócić - poza tym wie, ze z domu i tak wszystko zrobię, więc potem lepiej przełknie, że przez kolejny rok będę dużo zdalnie robić, a w pracy minimum. Buduje sobie podłoże do takich działań:rofl2:
Justi: też wyciągnęłam kurtkę dla starszej i kombinezon dla młodszeo..zimno:confused2:
Macy : naciesz się mężem - rozstania w sensie tęsknota dobrze wpływa na związek:)))


miłego wieczoru
 
reklama
Macy przykro mi bardzo Ci współczuje nie dawno tez straciłam ukochanego dziadka i od taty moja babcie
Człowiek nie wyobraża sobie takiej możliwości ale na szczescie jakoś życie idzie dalej choć ja mam ich zdjęcia wystawione u nie raz łza sie w oku zakręci ze jednak nie ma ich tu juz ale widok zdjęcia codziennie jakoś uspokaja

Przepraszam ze sie tak rozpisałem ale to byli najlepsi dziadkowie wspaniali
 
Do góry