reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Macy
dzis mam3 dc, mialam pobrana krew na hormony i inne bad tzw "standard" kliniki. Powiedziala, ze mam sie zgloscic, jesli3 cykle nie dadza efektu....
czyli 3 cykle bez stymulacji, a potem juz tylko gonadotropiny...tak mysle, nie wiem czy dam rade tak bez niczego....:shocked2: Przejsc cykl:blink: w sensie bez stymulacji:cool2: bom sie uzaleznila:cool2:. Ten cykl raczej odpoczne, a kolejny moze Clo+Femara?
a potem to juz z grubej rury styulacja :shocked2::-D

narazie jedziemy na urlop wiec wylaczam myslenie na OFF:-D
 
reklama
Witajcie jeszcze raz:-)

dzis u nas ladna pogoda slonko grzeje. ja nadrabiam zaleglosci w praniu

Kirusia ja tez wierze ze Twoje cierpienia zostana Ci wynagrodzone i bedziesz miala swoja cudowna mala ksiezniczke a czemu chcesz odpuscic ten cykl? przez femare?

Dziewczyny kazda z nas ma prawo wyrazic swoje zdanie i nie kazda musi sie z nim zgadzac ale nie ma sensu odrazu sie obrazac i stresowac a Tym bardziej zaciazone :-) tez mi sie wydawalo ze dziewczyny w trosce napisay do Matik o zmianie lekarza i o badaniach zeby nie musiala cierpiec

Matik ladnie beta pnie do gory:)

Dorcia jeszcze raz gratuluje:) ciekawe czy dasz rade wytrzymac do usg i nie powiedziec nic swojemu mezowi i corci :) to ja tez moge podeslac troche slonka

Vivienka to odpoczywaj dzisiaj Nalezy Ci sie :) ja dzisiaj zrobilam ciacho z borowkami Bo wczoraj moj K przyniosl od kolegi z pracy Smiali sie ze to taka mala aluzja zeby. ciasto im upiekla :)
a jak Twoja corcia? wrzuc nam zdjecie swojej ksiezniczki :) dobrze ze z dzidzia wszystko dobrze

Ilaczkusliczne masz corcie A z ciebie niezla laska , sliczna kobieta jestes :)

Aljul a moze uda sie dogadac z tym kupujacym ze oddanie mieszkania bedzie w pozniejszym terminie a jak nie to Moze stancja nie bedzie taka zla

Kate duzo zdrowka dla synka :)

Male liski co u ciebie ? jak sie czujesz?:)
Airfix mega &&&&& a co do lekarza to szok normalnie

Nuuska Piranha co u Was kochane?

ja juz pomalu kolekcjonuje wyprawke i szykuje torby do szpitala wole miec juz wszystko uszykowane po ostatnich akcjach :)/
 
Kira młody miał Klabax a teraz mu zmieniła na Taromentin,
ja mieszkam w Pl

dziewczyny dziękuje za rady, przydadzą się bardzo
mam drugi antybiotyk i reakcja taka sama, nie przełknie z niczym,
dałam mu na siłe powoli i zwymiotował, na 16,30 idę znowu do lekarki
pewno zastrzyki mi da
 
Zakreciu
jak sie czujecie z Igorkiem? Ale ten czas mija.
"odpusici" w sensie nie stymulowac sie w tym cyklu

kate
sprobuj moze ostatni raz pomieszac z kinderbiovitalem lub multivitamina . Dobrze sie miesza, bo jest slodkie i geste. Jesli to zwymiotuje, to trzeba zastrzyki:confused:

piranju
jak u Was kochana...
 
Kiraa Ja zanim wzięłam femarę długo czytałam na temat wad u zarodków, przewertowałam polskie i zagraniczne artykuły- ustaliłam tylko że Femara jest bezpieczniejsza niż Clo, jest mniej wad u zarodków. Potem przetłumaczylam sobie - że skoro tak trzeba , że skoro nie ma innego wyjścia to muszę spróbować z nią. Po Castagnusie cykle mi fajnie sie wyregulowały , owulacje miałam, ale lekarz ze stymulujemy..no to jak tak, to mysle niech będzie, bo to juz we wrzesniu mija 2 lata od kiedy chcemy miec dziecko. W pierwszym miesiacu brania kołatania serca, dziwne uczucie duszności, bolały mnie stawy i głowa:/ ale juz teraz wiem czemu mnie głowa boli- bo testosteron mi poszedł do góry. Zawsze jak mam wysoki to migreny mam- nie wiem czy to możliwe, ale widocznie tak, po odstawieniu po tych 5 dniach w cyklu - płaczliwość i nerwowość . Przed Femara hormony prawie idealnie dziewczynkowe po Femarze- hormony idealne ale na chłopczyka. I nic z tym zrobic nie mogę, bo Saw palmetto na obnizenie testo sie bierze do owulacji, a nie wolno brac z lekami do stymulacji, wiec ratuje sie troche mięta. W pierwszym cyklu 2 pecherzyki-ale nie wykorzystane, bo nie staralismy sie, teraz drugi cykl znów bóle głowy, nerwowość, płaczliwość, jeden pecherzyk i w obu cyklach bolesne owulacje. Jesli sie nie uda za miesiac jeszcze to znow musze miec poł roku przerwy od stymulacji, wiec planowałabym tak w maju wrocic do starań ale juz z gonadotropinami. A na przyszły cykl mam dwie opcje do wyboru- zwiekszenie Femary do 2 tabl, albo Clo+ Femara..tak czy tak, testosteron wywali mi jeszcze wyżej, mogłabym jeszcze niczym nie stymulować przyszlego cyklu, ale hormony i tak nie spadną po miesiącu na dziewczynkowe. Czuje że nie uda się mieć córci po tych lekach. Trzymam kciuki za spełnienie Twoich marzeń &&&&&&
 
Arfix
kuzwa, ale mnie kusisz:-) w sensie nastepujacym: widze ze bralac Fe od 5dc, ja zawsze od 3 dc i po2x1. Nie wiem czy zostawic ten cykl, na czysto bez hormonow, czy walnac Femara....:cool2: Hm. Mam urlop. Wiec objawy uboczne takie jak zawroty glowy, ze nie moge prowadzic auta byly do tolerowania.... Jak myslisz? :shocked2:
 
Hejka! Nie zadrobiłam, miałam koszmarne zaległości z PW i mailami i na to dziś poszły resztki czasu :-(

ilaczek, ale masz cudne 3 księżniczki w domu! :-)

Dorcia, raz jeszcze z wielka radością to napiszę, GRATULUJĘ z całych sił i cieszę się przeogromnie! :-)

ola, pik albo był wczoraj rano albo kilka godzin później, owulacja zazwyczaj jest 24-36h po piku więc bazując tylko na testach LH ciężko utrafić (chyba, że wcześniej zaobserwujesz, że mija u Ciebie stały odstęp czasu od piku do pęknięcia pęcherzyka ale by to wyłapać musisz mieć pewność kiedy pęka pęcherzyk, czasem pojawia się wtedy charakterystyczny tępy ból silny przy poruszaniu się i siadaniu a czasem potrzebny jest monitoring). Trzymam kciuki!

kate, jak się czuje synek? Dużo zdrówka dla Was! Jedynym dobrym w smaku antybiotykiem jakim znam jest Ceclor, może on dałby radę?

patka, odstęp od owulacji to wyjątkowo nieskuteczna metoda, przy synku zalecane jest od kilku do 12h PRZED owulką (czyli np. 12-16h po piku LH). PH zwiększasz dietą, suplementami i np. napojem sodowym lub irygacją, szczegóły są w wytycznych, kilka stron wcześniej chyba maran-atha wklejała cały tekst z wytycznymi, poszukaj po słowie "białek" ;-)

Klementynka, usunęłam tą listę bo czasem zapis NIE w rubryce "czy udało się" albo mniejsza ilość czynników mogły być odbierane jako porażka ...a przecież tak nie jest, każde dziecko jest mega sukcesem. Mogę wkleić statystyki dotyczące skuteczności bez wskazywania nicków.

Elle
, antybiotyk osłabi plemniki (może też podnieść pH M) co będzie sprzyjające przy staraniach o córkę, może niestety podnieść testosteron a to już niestety nie jest na rękę :-(

zakręcona
, dzięki, że pytasz, u mnie problemów ciąg dalszy czyli jeszcze nie dotarłam do szczytu tej góry ...ale co nas nie zabije to nas wzmocni ...podobno ;-) Dobrze, że torba już prawie spakowana, brawa :-)

Kiraa, dzięki kochana, dobrze nie jest ale cały czas sobie powtarzam, że po burzy nadchodzi słońce. A nie możesz teraz spróbować z gonadotropiną?

Wklejam Wam rysunek Kai z tłumaczeniem :-D (jedna noga i brzuch zostały "pokolorowane", oczy pomalowała w jej ulubionym różowym kolorze ;-)), Najpierw duch, teraz potwór, mam się zacząć bać? :-D

Zobacz załącznik 642029

Gdy pisałam do Was to Kaja sama poszła na łóżko, przykryła się kołderką i bez mamusi sama się "uśpiła" :-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha ja już mówiłam że Kajunia to zdolniacha !!! Szczerze to bez "opisu" wiedziałabym że to potwór - bo jakże by inaczej ??? U mnie wyszło słoneczko i u Ciebie też wyjdzie !!! Wszystkie trzymamy mocno za to kciuki !!! Buziaki wielkie dla Was kochana !!! Mówię Ci jak kiedyś wróci to całe dobro włożone w nas do Ciebie to ... Ci okna powybija !!! Powinnaś być najszczęśliwszą kobitką pod słońcem ... a nie jakieś tam smutki !!!

Nuuśka
where are you !????

Zakręciu buziaki !!! Ty wiesz że jesteś moim mentorem !!! Ja torbę szpitalną ( ręcznik , piżama , klapki ) mam spakowana cały czas - bo z moimi kolkami to różnie bywa !
 
reklama
Dorcia, dziękuję Ci kochana
Emoticons+Animados+1.gif


A tu Kaja podczas malowanek :-), oczywiście wybrała różową kredkę bo jakże inaczej (to jej ulubiony kolor, w każdym razie tak twierdzi) ;-)

Zobacz załącznik 642058
 
Do góry