reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Popijam na zmiane herbata z sokiem malinowym i cytryna i mleko z miodem i czosnkiem, maz mi kupił kropelki zeby robic instalacje jak przyjedzie to mi syrop z cebuli zrobi ;)

A to moje zakupki wczorajsze :D
Na zywo lepiej wygladaja bo sa takie maleńkie :)
Rozmiar 56 62 ciuchow juz raczej wystarczy teraz pościele pieluchy łóżeczko i inne takie tam.
Ale spokojnie ;)
Wszystko uzywane a jak nowe! Firmy H&m c&a esprit placilam po 1 € 50 centów jedynie za śpiworek i kurteczke dalam po 2 €
:)
 

Załączniki

  • 1409588601520.jpg
    1409588601520.jpg
    23 KB · Wyświetleń: 53
  • 1409588619109.jpg
    1409588619109.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 48
  • 1409588639078.jpg
    1409588639078.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 48
  • 1409588654145.jpg
    1409588654145.jpg
    25,1 KB · Wyświetleń: 55
  • 1409588668973.jpg
    1409588668973.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 49
  • 1409588684610.jpg
    1409588684610.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 52
  • 1409588701507.jpg
    1409588701507.jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Dziewczyny poradźcie . Jak pisałam nie ma owulki i test wyszedł cień cienia czyli zero a przed chwilka bylam w łazience i mam krwawy śluz noż płakać się chce. Co jest? Migrenowy ból głowy ale nic wiecej. Co za zaburzenie ta krewka? :'(
 
Ja akurat nie uważam, że badania nic nie dają, czasem po prostu ciężko trafić na diagnozę i badaniami błądzi się po omacku, wówczas wyniki badań mogą nie pomóc - ale nie do końca bo jednak wykluczają już pewne rzeczy więc pole możliwych przyczyn zawęża się. Kiraa po poronieniu zrobiła mnóstwo badań i dzięki tym badaniom wie co ma zrobić by nie stracić kolejnego dziecka.

Nuuuśka, Ty nie masz krwiomoczu ale lekki krwinkomocz. Znalazłam coś takiego - wynik jak u Ciebie i odpowiedź lekarza:

Co oznaczają Erytrocyty świeże w moczu 5-10?

Z dużą dozą prawdopodobieństwa o piasku lub kamicy dróg moczowych lub infekcji. Jeżeli kolejne oceny pomimo spożywania 2.5-3 litrów płynów na dobę i stosowania leków odkażających drogi moczowe nie przyniosą rezultatu - konieczna będzie cystoskopia.

Dorcia
, przesyłam (niestety tylko wirtualnie ;-)) pyszny sosik z duszonych podgrzybków :-)

Kevinka, cudne zakupy, śliczne i słodkie wdzianka!

Verita, a w którym dc teraz jesteś? Masz gdzieś wykres? Może być tak, że pęcherzyk dorósł ale do owulacji nie doszło, np. nie było odpowiedniego piku LH (z jakichś powodów, np. zakłócenia pracy GnRH) i się wchłonął, doszło zatem do spadku estradiolu (estradiol produkowany jest przez wzrastający pęcherzyk, gdy ten pęcherzyk się wchłonie to spadnie poziom E2) co spowodowało delikatne złuszczanie się endometrium (@ wywołuje gwałtowny spadek estradiolu i progesteronu, gdy E2 znacząco spadnie w organizmie np. po nieudanym podejściu do owulki to może dojść do plamień, miną gdy podrośnie drugi pęcherzyk). Ja też w tym cyklu (a raczej mi się to bardzo rzadko zdarza) nie miałam owulki po pierwszym podejściu, 7 dni później (policzyłam, że drugi dominujący pęcherzyk mógł mieć wtedy 22 mm) prawdopodobnie doszło do owulacji i będę mieć @ tydzień później, zobaczę czy się sprawdzi.
 
Verita kochana choćbym chciała - nie pomogę ! Ale na pewno dziewczyny coś podpowiedzą !!!

Kevinka ale perełeczki ...cuda !!! I za naprawdę małą kaskę !!! U nas nie ma takich śliczności !

Nuuśka
kochana a jakieś kryształki czy cuś ??? Wiesz erytrocytów nie ma wiele ale są ... nie mam pojęcia co to ! Ja bym podeszła do lekarza który pewnie delikatnie przeleczy Cię i skontroluje mocz po leczeniu ! Bakterii ani stanu zapalnego nie ma -to dobrze !
 
Daria czytając Twojego posta zrozumiałam go tak, ze zadne badania nie mają sensu bo co ma być to będzie,
tak więc napisze Ci na moim przykładzie, przez klika lat miałam tylko krwiomocz,
który wychodził tylko podczas BADANIA, i TYLKO dlatego, ze razem z lekarzem dążyłam temat i zrobiłam
bardzo duzo badań, tylko dzięki temu jestem na tym świecie bo wiesz co się okazało? że mam guza,
nie dawał, żadnych oznak , zadnego bólu , nic , krwiomocz który jest widoczny tylko w BADANIU,
i dzięki badaniom jestem tu i teraz a moje dzieci mają matkę,
dlatego zupełnie się nie zgodze z tym co napisałaś, ale to jest moje zdanie, w każdej chorobie
badania, duzo badań to podstawa, od tego zaczyna się leczenie, przynajmniej powinno,

kevinka ja tez jestem przeziębiona, kaszle i najmłodszego mi rozłożyło, nie pójdzie jednak jutro do przedszkola,
iwet ja też uwielbiam to forum

to ja ci powiem tak moj wuja ma guza mozgu na oby półkolach ...co najsmiesniejsze od malego dziecka i caigle jezdzil po badaniach bo cos bylo nie tak rezonanse itp dopiero jakos 6 lat tamu mu zdiagnozowali ze ma guza tak wielkiego na obu półkulach ze go nie da rady usunac i co predzej badania nic nie wykazywaly tylko tyle lat trzeba bylo czekac az jakis pan z lodzi mu to odkryl a predzej jezdzil po kaliszu wroclaciu poznaniu ;/ ja w badania nie wierze bo sa omylne jak i my i lekarze :) do lekarza lece w ostateczności ...
 
Daria, powoli. Nie oskarzam Matik o zabijanie swoich dzieci, nie popadajmy w paranoje. Wszyscy jej bardzo kibicujemy. W każdym razie mowie za siebie. Nie wyobrażam sobie jaka tragedia może być poronienie. Dziwi mnie fakt lekceważenia takich przeżyć. Miesiąc temu poroniła po raz kolejny i wszyscy jej wspolczuli ale tez radzili zrobić badania, tak samo jak wczesniej. I tylko tyle albo aż tyle. Nie rozumiemTwohego podejścia - tak miało być. Wszystko da się wytłumaczyć. Z Twoim podejściem można odpuscic planowanie płci, bo przecież co ma być to będzie. W przypadku dlugo starających się dziewczyn nikt nie mówi o porzuceniu nadziei czy marzeń. Przeczytaj, co napisałam, proszę.
Dorciu, wdech i wydech. Was to chyba ja. :-D
Zakreciu, wspaniale! To teraz zakupy.

dla mnie jest dziwne to bo jak ktos nie pilnuje tak swoich cykli jak tu dziewczyny wyczekujac upragnionego dziecka to nawet nie raz nie wiedza ze poronia i nic z tym nie robia bo im nawet namyls nie przyszlo ze mogla byc w ciazy , bo przeciez to jest niedlugo po zaplodnieniu i ktos sobie mysli ze mu sie @ przesunela ...

ja akurat nie jestem za lekarzami badaniami ani niczym co jest mi nie potrzebne do lekarza ide raz na 5 lat i to zazwyczaj w ciazy ...wole nie wyszukiwac nie dowiadywac sie co nie tak bo to i tak nie zawsze cos pomoze tym bardziej wiem jak teraz sama moja siostra stara sie o dziecka i lekarz diagnoze postawil co jest czemu nie zachodzi w ciaze i robi wszystko zeby jakos pomoc i nic , dlatego ja poprstu twierdze ze to nasza matka natura ...

dorcia a czy cos o tobie napisalam ?
 
Piranha dzis jest 19 dzien cyklu, mam nadzieje ze to bylo tak jak piszesz, nie umiem dac linka do tej strony co mam zapisny wykres zrobilam grafike z niej
chartgraph_module.jpg
cos takiego mam, no zalamka po prostu
 

Załączniki

  • chartgraph_module.jpg
    chartgraph_module.jpg
    40,4 KB · Wyświetleń: 43
Piraniu, a czy mogłabyś powiedzieć czy myo-inozytol (zawarty w infolicu aptecznym) i inozytol ma takie same właściwości? Pije ten inofolic 2 razy dziennie, póki co nie zaobserwowałam, żeby coś u mnie ruszyło z owu,a cholerstwo strasznie drogie jest. Nie ukrywam, że amerykański odpowiednik byłby jakimś rozwiązaniem, ale jak czytałam o działaniu to wszędzie było o myoinozytolu i nie wiem sama co już robić.
 
reklama
Dobry wieczór, Piranhiu dziękuję za odpowiedź ale u mnie tak jak pisałam ciężko z tym złotym strzałem bo ciężko mi będzie określić ten jeden jedyny właściwy dzień. Czekam na @ która ma być na dniach i lecę na badanka. Ja również od kilku lat choruję na obustronną kamicę nerkową. Kilka razy lądowałam w szpitalu z zapaleniem i zastojem kamyczka w nereczce ( ból nie odpisania). Powinnam unikać wapnia a ja jako, że dieta dziewczynkowa sobie nie żałuję :), ale piję wodę, przegryzam żurawinkę i wierzę, że będzie dobrze. Mój lekarz w razie schodzenia kamienia/piasku zaleca pić dużo wody, oczywiście gorąca kąpiel i nos-pa - nie wiem czy te dwie ostatnie pozycje są zalecane ciężarnym (gorąca kąpiel chyba nie). Warto jednak przejść się do lekarza bo taki złóg może nam narobić szkody, a już USG potrafi wykryć kamyczek czy piaseczek+badanie moczu. Pozdrawiam
 
Do góry