reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

gdusia, inozytol i myo-inozytol to to samo, łacińska nazwa inozytolu to myo-Inositolum. Moim zdaniem ten preparat może pomóc gdy owulację zaburza nadmiar testosteronu (jak np. dzieje się przy PCO). Jeśli owulkę zaburza coś innego (np. niewydolność przysadki, Twoje FSH było blisko dolnej normy więc powtórzyłabym koniecznie wynik) to inozytol nie pomoże.

daria, ja akurat też rzadko do lekarza chodzę (byłam w ciąży a wcześniej to za Chiny już nie pamiętam kiedy, chyba wieki temu) ale gdy coś mnie niepokoi albo mam jakieś dążenie, któremu coś stoi na przeszkodzie to zrobię wiele by tą przeszkodę pokonać, dociec prawdy i osiągnąć cel czy spełnić marzenie, ot taki ze mnie straszny uparciuszek ;-) A możesz napisać na PW co jest Twojej siostrze, jakie ma problemy, jaką diagnozę stawia lekarz, jakie badania robiła i jak się leczyła? Włącza mi się tryb dociekania i pomagania gdy słyszę, że ktoś w ciążę nie może zajść ;-)

Verita
, prawdopodobnie jest tak jak napisałam i prawdopodobnie będzie drugie podejście do owulki :tak:
 
reklama
Hej dziewczyny
obiecałam że napisze po usg i pisze
z dzidzią wszystko ok. bardzo intensywnie się wierci :) nawet lekarz nie mógł dobrze pomierzyć.
no ale co do płci ...... to dzidzia nie chciała się pokazać. była odwrócona pleckami :(
państwowe usg i podejście lekarza to masakra. mierzył kość udową i powiedział żebym sama coś wypatrzyła co do płci bo niby młodzi w tych czasach są tacy mądrzy...... a ja mówie że pewnie chłopak, a on... chłopak -ja nic nie widze, wszystko jest jeszcze malutkie a dzidzi źle ułożone. musze przyznać że raz wskoczył obraz jakbym siusiaka widziała z bliska a raz z oddali jakbym widziała te trzy upragnione kreseczki...
no i na koniec po pomiarach powiedział że dzidzia waży dość mało i usg wykazuje prawie o dwa tygodnie wcześniej . no i zasugerował że może to dziewczynka bo dziewczynki są mniejsze ...........ale ja owu miałam dość późno ..... znów dał mi ten 1% nadziei ........ a już myślałam że wszystkiego się dowiem na 100%.
następne usg pewnie w październiku :(

bardzo Was wszystkie pozdrawiam . wszystkim dziewczynom zaciążonym gratuluje i trzymam &&&&&&&&&
 
Ostatnia edycja:
piranha no wlasnie, krwinkomocz, zle to napisalam. Ale z czego to moze wynikac ? ja juz kiedys mialam podejrzenie piasku w moczu, ale wtedy rozeszlo sie po kosciach, nigdy jednak nie mialam erytrocytow, no i niestety jakby sie zastanowic, to wielokrotnie boli mnie przy ujsciu cewki moczowej kiedy sikam, a niekiedy pobolewaja dolne partie ciala, zawsze zwalalam to na jajniki bo z niczym innym nie mialam stycznosci, a tu jednak sie okazuje, ze powinnam sie tym bardziej zainteresowac. Czyli rozumiem, ze na ta chwile nie powinnam sie starac dopoki tego cholerstwa nie wylecze ?

Dorcia no wlasnie wiem ze nie jest ich wiele, ale jednak sa, wiec chyba lepiej teraz podmuchac nawet na bardzo zimne...a powiedz mi jak u Ciebie wyglada wartosc erytrocytow w przecietnym badaniu moczu ? tzn chodzi mi o ilosc swiezych erytrocytow ?

verita kciuki za owu ! Nawet jak pozna moze byc udana, u mnie w czasie rozregulowania, owulacje byly kolejno w 26, 27 i 25dc, w cyklu z owu w 26dc udalo sie, niestety cosiek sie rozmyslil, ale wierze ze u Ciebie skonczy sie szczesliwie :)

Daria wiesz tak czytam co piszesz...i wychodze z zalozenia, ze masz takie a nie inne myslenie chyba tylko dlatego ze nie musialas sie nigdy starac tak na prawde. Nie zrozum mnie zle, ale jesli ludzie podchodziliby do tematu staran jako - a po co robic cokolwiek, matka natura wie lepiej, to wiele malzenstw dzieci nie mialoby w ogole, poczecie in vitro nie jest dzielem matki natury a jednak korzysta z tego coraz wiecej par, baa sama wiem, ze jesli IUI zawiedzie na pewno podejdziemy do IVF. Kliniki Leczenia Nieplodnosci nie sa dzielem matki natury tylko czlowieka, ktory wlasna praca doszedl do etapu kiedy mozna coc zrobic ZA matke nature. Czy to cos zlego ?
Mozna nie robic nic, i zyc w nieswidomosci, ale ile bys tak wytrzymala ?? Ile wytrzymalabys zyjac i wijac sie z myslami co jest nie tak, dlaczego tak a nie inaczej sie dzieje ? Jak zatem maja podejsc do tematu ludzie tacy jak ja, ktorzy staraja sie pare lat i nic ? odpuscic i zdac sie na matke nature. Pomysl czy sama bys tak potrafila a potem osadzaj innych, bo kazda z Nas tu bedacych stara sie jak moze by zajsc w upragniona ciaze, zreszta watek tyczy sie plannowania, co rowniez idac Twoim tokiem myslenia nie jest w zgodzie z matka natura.Sztuczna suplementacja, wspomaganie sie na wsze sposoby, wreszcie celowanie w upragniona plec...skoro jestes za tym zeby nie robic nic, to po co jestes na tym watku ? :zawstydzona/y: Wiadomo kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ale tu nie jedna dziewczyna mysli podobnie, chyba nie omieszkam powiedziec ze wiekszosc z Nas i kazda jesli bedzie trzeba zrobi setki badan, przykladu nie trzeba szukac daleko - poczytaj co przezyla kiraa jesli jeszcze tego nie zrobilas, a moze zaczniesz inaczej podchodzic do tematu, bo kwestia leczenia to jedno - ale kwestia niewiedzy i cierpienia to drugie. I jesli mozna temu zapobiec - na pewno warto zrobic wszystko.I zapewniam Cie ze badania wiele DAJA i wiele wyjasniaja. U wiekszosci z Nas wyjasnily kwestie niemoznosci zajscia w ciaze przez dlugi czas, wiec nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie tak piszesz, co do Cioci i Wujka, przesledz artykuly dotyczace in vitro - wiele z Nich dowiodlo, ze in vitro 'leczy' i wiele malzenstw wlasnie po ciagu stymulacji, leczenia i samym zabiegu po latach doczekalo sie naturalnego poczecia.I ja rowniez z BYLE plamieniem po dwoch latach staran na pewno polecialabym do lekarza - coż, widac jestem panikarzem :)
Co do matik, tak samo jak Ty masz prawo wyrazic zdanie co Tobie sie nie podoba tak samo maja prawo to zrobic inni, nikt na pewno nie chcial nikogo urazic, piszemy ze soba codziennie, dla niejednej z Nas forum to drugi dom i miejsce gdzie mozna pogadac o wszystkim i o niczym jesli trzeba wiec o co chodzi ? Ja radze sie jesli mam potrzebe ale jesli ktos poradzi mi cos nawet jesli o to nie prosze na pewno nie odbiore tego jako przejaw zlosliwosci czy tez wtracania sie, tylko zainteresowania moja osoba i checia pomocy.
I o to zapewne chodzilo Dorci, macy i calej reszcie dziewczyn ktore wypowiedzialy sie dzis. Nie rozumiem tych docinkow, jesli komus sie tu nie podoba przeciez nikt nikogo nie zmusza do siedzenia tu, ale uwazam, ze zdanie ma prawo wyrazic kazdy, a skoro jestesmy doroslymi ludzmi to nie zawsze bedzie to zdanie pozytywne.

matik nie odbieraj tego wszystkiego tak i nie bierz do siebie, nie doczytalam ale rozumiem ze z Wami wszystko dobrze tak ? bierz progesteron, zrob wszystkie badanka jakie zleci Ci lekarka, i na pewno bedzie dobrze, trzymam za Was kciuki i za szczesliwie rozwiazana ciaze za 8msc.
 
Ostatnia edycja:
WP_001465.jpg witam oto masz mały synus (12tc i 5 dc...pozdrawiam i sciskam...

ps.małeliski trzymam kciuki za nudna i zdrową ciąze i oczywisce z całego serducha za piękną małą lisice...
 

Załączniki

  • WP_001465.jpg
    WP_001465.jpg
    15,8 KB · Wyświetleń: 53
Nuuska u mnie ostatnia ilość erytrocytów 3-5 ale mam również wyniki gdzie jest d liczne !

Ana cieszę się ogromnie że wszystko dobrze !!! Widzę że Twoja dzidzia wstydliwa jak i moja - choć mam nadzieję że jutro wszystko ładnie pokaże !!! Pogłaskaj brzuszek od BB ciotki !!!
 
Ostatnia edycja:
Dorcia to czyli wychodzi na to, ze u mnie wiecej niz u Ciebie ? matko..:zawstydzona/y:


attachment.php


Starających się : 13
Oczekujących na staranka : 2



WRZESIEŃ 2014 :

Roszpunka - termin @ 04.09 ( 4 cykl starań )
Justi - termin @ 07.09 ( 3 cykl starań )
Elle87- termin @ 12.09 ( 5 cykl starań )
Verita - termin @ 14.09 ( 1 cykl starań )
Nuuuśka - termin @ 15.09 ( 16 cykl starań )
Katriina - termin @ 17.09 ( 1 cykl starań )
ilaczek - termin @ 18.09 ( 4 cykl starań )
Airfix - termin @ 20.09 ( 13 cykl starań )
iweet84 - termin @ 21 .09 ( 2 cykl starań )
lilly78 - termin @ 25.09 ( 4 cykl starań )
kate.. - termin @ 30.09 ( 2 cykl starań )
gdusia_- termin @ .09 ( 1 cykl starań )
maggie2205 - termin @ .09 ( 3 cykl starań )

W OCZEKIWANIU NA STARANKA :

magda1609 ( listopad 2014 )
ania_g21 ( wiosna 2015 )
 
Ostatnia edycja:
Nuuśka ale ja to mam zawsze !!! A po "schodzeniu kamienia" mam napisane liczne itp. nigdy nie podają ilości ... kilka razy miałam pole usiane erytrocytami ! A mam też i taki wynik gdzie w opisie przy barwie jest ... krwisto czerwona !
A wiesz że ja w wypisie szpitalnym mam wszędzie napisane krwiomocz ( nie krwinkomocz ) ??? A tak naprawdę to wygląda mi to na zejście kamienia ... pobolewa cewka jest krwiomocz a w moczu nie ma kryształów - bo zeszły !
Nadal jestem "za " pójściem do lekarza i przeleczeniem się. I zobaczysz po kontroli jak się sprawa ma !!!

Czarna perła
...śliczności maleńkie ... doszukuję się podobieństwa Twojej kruszynki do mojej ale za nic się doszukać nie mogę ! Pogłaskaj brzuszek ode mnie !!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dorcia pojde pojde na pewno, bo cos mi to smierdziec zaczyna...ale Ty kochana nie mialas przez to przeciwskazan do staranek ?

hahaha ogladam wlasnie nowe odcinki Top Model i conajmniej dwa razy prawie posikalam sie ze smiechu my goood :-D:-D:-D jakiez to jesy glupie !
 
Do góry