reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Fiołek jestem pod wrażeniem...a z drugiej strony dociera do mnie to że mimo iż zrobi się naprawdę dużo w kwestii planowania płci to nie zawsze musi nam się udać:tak:
 
reklama
Fiołek, sporo zrobiłaś, za 3 razem się uda, z naszymi kciukami nie ma innej opcji :-) A jaki miałaś poziom testrosteronu, estrogenu i progesteronu (najlepiej podaj wraz z normami jeśli uda Ci się je odszukać)? Hormony to też bardzo ważny czynnik, może to one Ci nie sprzyjały? Sprawdzałaś poziom Ca, Mg, K i Na w krwi? Co do herbaty miętowej - i na in-gender i na genderdreaming znalazłam informację, że nie podnosi poziomu estrogenu a może go nawet obniżyć (stąd nie jest zalecana dla M), testosteron na pewno obniża.

Ana, no właśnie nic nie wiem agulek :-(
 
ale sobie narobiłam :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
jestem zła sama na siebie. zachciało mi się gumowego cukierka. wsadziłam do buzi ...............kęsłam ...............i plomba została w cukierku:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:musze wybrać się do dentystki a tak tego nie lubie!!!!! byłam bardzoooooo dawno temu - złe wspomnienia z dzieciństwa odnośnie leczenia zębów. w pierwszej ciąży z zębami wszystko ok. a teraz od samego początku coś nie tak:wściekła/y::wściekła/y:
powiedzcie mi czy musze dentystce mówić o ciąży????? chodzi o to że u nas to taka wioscyna że nie chcem żeby już się wszyscy dowiedzieli??????
Piranha- szkoda że nie wiemy na 100% co ma Agulek. ale skoro się nie pochwaliła to może jednak chłopca????
a z drugiej strony to takie niesprawiedliwe że jedna kobieta zastosuje tylko odstęp i ma upragnioną płeć a inna zastosuje bardzo dużo czynników i jej się nie uda.......
 
macy pisze:
z tego co pisałaś staracie się od lutego o dzidzię, więc po co chcesz chłopaka słać na badania spermy. Tylko go przestraszysz. Dajcie sobie więcej czasu. Więcej skupiłabym się na sobie - choćby na badaniu tempki, odpowiednich badaniach (różyczka, toxo i cytomegalia) plus branie kwasu foliowego - to moje zalecenia od gina - tyle pamiętam

wychodzę z założenia, że lepiej mieć to z głowy i martwić się o jedną rzecz mniej, zresztą nie jest tym jakoś bardzo zestresowany :)
 
piranha ze co ? ze taka metoda ?? :-D na skaczaco w gore ? :-p nie wiem zobaczymy, ale powiem Ci, ze dzis dalej mnie pobolewa ten lewy jajnik, wiec moze owu dzis a te bole to takie przed owu ? :-p na wszelki wypadek dzis wieczorkiem podzialamy, nic nie tracimy a noz akurat zaskoczy :) w ogole widzialas jaki dzis ladny skok ? widac roznice bez estradiolu a z Nim, choc zastanawiam sie co spowodowalo takie opoznienie owulacji grr...

Fiolek jesli bedziesz juz zdecydowana zostac na stale daj znac, wpisze Cie na liste staraczkowa :)

Ana łoooo plomba w cukierku, heh skad ja to znam :p:p ja w ciazy nie mialam problemow z zebami, ale Olcia niestety ma od poczatku :zawstydzona/y: Mam nadzieje, ze uda Ci sie bezproblemowo wszystko zalatwic :tak:

macy no wlasnie, boje sie zeby Olcia nie zachorowala w wieku dojrzewania/doroslym np na rozyczke, sama wiesz czym moze to grozic :no: ale mam nadzieje, ze jakos sie to wszystko dobrze dla Niej ulozy.
U Nas dzis piekna pogoda, choc wietrznie bardzo, jutro chcemy jechac po kwiaty na balkon ( wreszcie ;-)).

manowce staraj sie nie pisac postu pod postem, a co do badania nasienia, tez mysle ze za wczesnie na takie kroki. Rozumiem ze chcesz miec to za soba, ale pamietaj, ze jesli zbyt bardzo zaangazujesz glowe w to wszystko juz na poczatku to potem bedzie tylko gorzej i wiem co mowie. Starajcie sie na prawde podchodzic do tego na luzie, 3 miesieczne starania to na prawde niewiele zwlaszcza ze jak pisalas nie robisz pomiarow, wiem ze przy regularnych cyklach wszystko wydaje sie oczywiste ale wcale tak nie musi byc, a aplikacja moze sie mylic dlatego ja bym na poczatku zainwestowala w siebie, a chlopu dala na razie spokoj. :happy:
 
Ostatnia edycja:
Hej KKobietki:-)

Nuuska
to nieźle wczoraj mieliście :-D kkciuki zeby sie udalo kochana na takim spontanie ;-)

Piranha super ze jesteś :-)

Fiołek witaj :-) każda z nas ma marzenia i Cie rrozumiemy :-)
Brzydka pogoda u nas... Co chwilę pada :-( byliśmy i Lenki Robila tuli tuli do mojego brzuszka :-*
 
Nuuuśka pisze:
manowce staraj sie nie pisac postu pod postem, a co do badania nasienia, tez mysle ze za wczesnie na takie kroki. Rozumiem ze chcesz miec to za soba, ale pamietaj, ze jesli zbyt bardzo zaangazujesz glowe w to wszystko juz na poczatku to potem bedzie tylko gorzej i wiem co mowie. Starajcie sie na prawde podchodzic do tego na luzie, 3 miesieczne starania to na prawde niewiele zwlaszcza ze jak pisalas nie robisz pomiarow, wiem ze przy regularnych cyklach wszystko wydaje sie oczywiste ale wcale tak nie musi byc, a aplikacja moze sie mylic dlatego ja bym na poczatku zainwestowala w siebie, a chlopu dala na razie spokoj. :happy:

przepraszam za post pod postem, ale pisałam z telefonu i on mi tu jakąś fanaberię odstawia /:

jakoś staram się o tym nie myśleć, ale czasem z jednej strony mi głupio, że niby powinnam od razu 'zaskoczyć', a z drugiej martwię się, bo moja mama miała też problemy z zajściem w ciążę ): może faktycznie na razie ograniczę się do badania hormonów.
 
reklama
bada ja poprosze o fluidki :)))) !!

manowce nie masz sie czym martwic bo na prawde nielicznym osoba udaje sie od razu za pierwszym podejsciem choc i takie dziewuszki u Nas sa, chocby elmo :happy: Najwazniejsze to nie pozwolic na to zeby starania zawladnely Naszym zyciem, ja bylam juz bliska temu, obsesyjnie wrecz myslalam o tym zeby sie udalo, ze musi sie udac nie liczac sie z konsekwencjami. Od dwoch miesiecy przekierunkowalam swoje myslenie na inny tor - ze po prostu sie uda, predzej czy pozniej ale sie uda, i trzeba do tego podejsc na prawde z rozsadkiem i spokojem. I wiem po sobie samej jak wiele to moze zmienic w nastawieniu do tematu staran. Zrob sobie badanka, zacznij robic pomiary tak by muc samej zaczac obserwowac swoje cialo i uczyc sie go kazdego dnia. Ja swojego Ł. na badania poslalam po 6 miesiacach, teraz po roku powtarzalismy je, ale wiem ze nadgorliwosc jesli chodzi o staranka nie jest Naszym sprzymierzencem, takze spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj :happy:
 
Do góry