reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

roszpunka pytala alesmy jej powiedzieli ze bylismy w sklepie ogladac kwiatki na balkon :-D

ivf ??? No co Ty a po co Ci ono ???? Ja to o tym mysle raz na czas, ale Ty ??? kochana Tobie uda sie szybciej niz myslisz !!! :tak:
 
reklama
Nuska ale jajca!!! Ha ha! Wy łobuzy!! Oczywiście na plus!!!! Teraz trzymam kciuki co by sie powiodło! No !
Fiołek witaj:-) opowiadaj co to za metoda, ja tez chętnie "poslucham" :-)
Mój mały tak sie kręci ze ho ho, zjadlam chleb z nutella i mu chyba zasmakowało :-)
Zakręciu czujesz już ruchy?
Dorcia biedne kociątko, pogłaszcz go ode mnie:)
Dobranoc :-) lecę ziuziu :-)
 
Zakręciu ależ wstydliwa ta Twoja dziewczynka :-) czekamy do poniedziałku zatem
Nuuuśka no to poszaleliście i super to teraz kciuki !!!
Dorcia biedny kotek
Fiołek witaj i podziel się tu z nami wiedzą
Mamakaja buziaczek w bruszek :-)
 
Fiołek witaj :) my tu wszystkie chcemy zrobić co w naszej mocy, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki/chłopczyka, żadna z nas na pewno źle nie oceni i twoich prób, możesz być pewna :). Jestem strasznie ciekawa tej metody o której piszesz - jakoś zawsze omijałam ten wątek na in-gender. Napisz proszę coś więcej i jakbyś mogła też opisać dokładnie wasze wcześniejsze starania - np. stosowaliście odstęp 2-3 dniowy od owu, czy może O+12?
 
Nusia, w takim sensie, żeby "wybrać" płeć ;-) Nie no, liczę jednak na nasze metody :tak:
A co do kwiatów, to rozumiem, że wybrałaś "ciulipana", jak to mój m mawia :-D:-D:-D
 
Vivienka, dzięki kochana, odpukać wszyscy zdrowi choć okazji do złapania zarazków jest wiele: sklepy, place zabaw, Kinder Planety :-)

Dorcia, u mnie cytrusy były bardziej kłopotliwe jak storczyki (te drugie to całkowicie bezproblemowe rośliny, nic przy nich nie robię a jedynie podlewam miękką wodą z filtra RO jak dobrze przeschną :-)), co chwilę dopadały je przędziorki. Biedny ten Twój kociak :-(, dużo zdrówka dla niego!

aljul, gdy byłam w Arbotreum w Wojsławicach to zakupiłam za 60 zł całkiem sporą sadzonkę klona palmowego, na razie klonik trzyma się dobrze :-) Roślina z wklejonego przez Ciebie zdjęcia to też klon palmowy ale odmiana "Dissectum Garnet", cudny jest. Rozumiem, że zimował już u Ciebie? Okrywałaś go? ...jeśli dał radę to chyba też takiego zakupię :-)

Nuuuśka, Ty to zawsze nie szczędzisz nam emocji hahaha :-D, trzymam kciuki by z tego wariactwa były dzieci (liczba pojedyncza też może być) :-p

maran-atha, u mnie też palmy kiepsko rosły i często atakował je przędziorek, odpuściłam.

zakręcona, ależ mały Wstydzioszek rośnie Ci w brzuchu :-), oby w poniedziałek Twoja ciekawość została wreszcie zaspokojona :-)

Airfix, Twój syn po prostu dobrze wie czego chce, da sobie chłopak radę w życiu hehehe :-) Z Krzysiem i Kają na szczęście bez problemu robię zakupy w markecie, dają sobie przetłumaczyć, że nie ma pieniążków na zabawki. Powiem Ci, że ja też boję się, że Krzyś stanie się ofiarą w przedszkolu czy szkole, zdaję sobie sprawę, że jest nieco inny, pani w przedszkolu to potwierdziła :-( ...na razie jego nawiązywanie kontaktów z dziećmi na placu zabaw to gonienie ich i wydawanie dziwnych okrzyków.

Fiołek, witaj! Napisałabyś coś więcej o swoich staraniach? Jakie łykałaś suplementy i jaki miałaś poziom hormonów? Jak udało Ci się zapanować nad pH? Ja bym w EGS nie szła ale to już chyba sprawa indywidualna, dla mnie jest to za wiele a dla innych może to nie być żadną barierą :-) Będę trzymać kciuki by zadziałało u Ciebie powiedzenie "do 3 razy sztuka" :-)
 
Dziękuję za takie miłe przyjęcie .
Małe liski przy pierwszym odstęp 2 dni przy drugim teoretycznie O+12 nie robiłam monitornigu tylko na podstawie testów bólu i twardości szyjki tak wiec mogło mi się mylnąć:-)
Roszpunka starszy 4 latka młodszy 9 miesięcy
Piranha ja właśnie też mam duuuuuże opory, nawet myślenie o tym jest trochę abstrakcyjne dla mnie, nie mówiąc już o ogarnięciu tych wszystkich sprzętów. Ale mysle ze chyba więc u mnie da fakt ze mogę pogadać bez wysłuchiwania ze mam się cieszyc ze mam zdrowe dzieci. I oczywiście kocham te moje baki i ich w zyciu bym nie zamieniła, ale marzenia zostały…:zawstydzona/y:
Zaznaczam ze ja tego nie praktykuje. Po prostu po przeczytaniu tego wątku zaczęłam myśleć… może za dużo

W skrócie są trzy kroki Turkey Baster Method (TBM), Swim Up (SU), Gradient Density Centrifuge (GDC). Poszczególne metody łączymy w następującej kolejności GDC łączymy z SU i na koniec TBM. Lub tylko SU z TBM.
TBM Polega na uzyskaniu odpowiedniego ph spermy… w kubeczku:szok:, Do próbki dodajemy ciepły roztwór limonki tak żeby ph było 4-4,5
SU : założeniem tej metody jest fakt ze plemniki Y kochają ph 9-9,9 wiec jeśli zapewnimy to ph to y zgromadzą się wyżej a x pozostaną na dole. Do probówki ze spermą dodajemy białko jaja tak żeby utrzymywało się na powierzchni. Probówkę umieszczamy w inkubatorze na 1 godziną w temp 36,7. Po tym czasie widać2 warstwy. strzykawką odciągamy mieszaninę z białkiem która zawiera dużo plemników Y. A na dnie próbówki powinna zostać sperma wieksza zawrtoscią X.
GDC probówkę ze spermą umieszczamy w wirówce.:confused: Po wirowaniu x powinny być na dole probówki.
Oczywiście to jest mega skrót tu jest link do orginalu
Object moved
Po wszystkim aplikujemy sobie strzykawką z biodrami do góry albo próbkę wlewamy do kubczeka menstruacyjnego i do środka i skaczemy góra dół… Kosmos co nie??
Teraz jak to napisałam to wydaje się jeszcze bardziej hardcorowe.
Moje poprzednie starnia opisze dokładniej tylko musze wygrzebac wszystkie badania;-)
 
Fiołek rzeczywiście kosmos, ale wcale się nie dziwię że dziewczyny stosują taką metodę by mieć upragnionego bąbla danej płci. A napisz mi jeszcze - jakie zakwaszacze stosowałaś przy chłopcach: sylk, replens...zaraz po stosunku, odczekałaś jakiś czas...? A czy mogłabyś napisać dokładnie jak wyglądała twoja dieta?

Piranhiu a jakie ty środki stosowałaś w cyklu w którym poczęliście Kaję? I w jakim odstępie po stosunku? jakbyś miała też chwilę, czy napisałabyś o swojej diecie dziewczynkowej, czy np starałaś się też ograniczyć i zmniejszyć kalorie w ciągu dnia, czy dużo węglowodanów jadłaś..?

...zastanawiam się ile i co mogę użyć żeby jak najbardziej zakwasić środowisko w pochwie ale jednocześnie dać sobie szanse na ciąże. Ewelin która wybrała metodę O+12, użyła od razu po kochaniu tampon z limonki albo cytryny - zaszła w ciąże bez problemu, gdzie wydawałoby się chyba że za szybko i za mocny zakwaszacz bo tampon po 4 godzinach powinnyśmy zastosować. Ma córeczkę
 
Ostatnia edycja:
Fiołek wow !
Przy tym sposobie rownież sie stosuje dietę dziewczynkowa?
I co kobietki na in gender zachodzą tak w ciąże?
MoZe już pisalas ale mogłam nie doczytac:)
Maggie dla Ciebie tez buziaki :*
 
reklama
Fiolek,rzeczywiscie domowe laboratorium.ja tez jestem ciekawa czy udaje sie tak zajsc w ciaze.i jaka jest skutecznosc tej metody.mysle,ze jakby wszystkie inne metody zawodzily,to taki eksperyment by nie zaszkodzil.a noz by sie udalo.

Maleliski,nawet nie wiedzialam ze ewelin zastosowala o+12.tak w ogole,dawno nie chwalila sie coreczka.
Obmyslilas juz strategie dla siebie? Ja dalej sie waham co robic.jedno tylko stosujemy,codzienne oslabianie,ale bez "finalu" ;-)
 
Do góry