reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Oczy niebieskie cudowny chłopiec, jeszcze raz gratuluję! :)

A co do grupy, wielka szkoda, każde forum/temat, na którym byłam i powstawała taka grupa to niestety umierało. Dziewczyny się zzywaja bardziej lub mniej, ja wiele podcztuję, dla mnie to skarbnica wiedzy, pewnie jeśli będzie mi dane wrócę tu znowu w 2015/16 roku i co wtedy nic nowego nie znajdę, szkoda, bo wiem, że cały czas cos nowego dochodzi.
No ale rozumiem, że zdjęcia itd.
Trzymam za Was kciuki :)

W takim razie, bo pewnie mocno się tu osłabi to jeszcze raz dziękuję Piranii i mam nadzieję, że jednak jakoś jak będę potrzebować to jeszcze mi się uda rady zasięgnąć :D
 
reklama
ilaczek, spróbuj wprowadzić te zmiany o których napisałaś (zmniejsz ilość jajek, zwiększ ilość migdałów) i zobaczymy czy pH zareaguje. A te soki pomarańczowe to są słodzone? W razie co stuningujesz pH sodą jak ta dziewczyna z in-gender, będzie dobrze!

Nuuuśka, strasznie jestem ciekawa co to Twoje LH jutro wymyśli :-D

Polisia, niestety wątki zamknięte często z czasem wymierają, z czasem wykruszają się z nich poszczególne osoby z różnych powodów (np. urodzą dziecko i brakuje im już czasu), nowe osoby już nie dołączają do takiej grupy i po jakimś czasie wątek często zaczyna umierać :-( Możesz zawsze liczyć na moje rady, nawet w 2015/16 roku :-)

Annette, mega kciuki za jutrzejszy skok tempki! :-)

Co do wątku zamkniętego to raz jeszcze napiszę co myślę. Z jednej strony rozumiem dziewczyny - piszemy tu często o dość intymnych i prywatnych sprawach i wiele z nas nie chce by na nasze posty czytały osoby z naszego najbliższego otoczenia lub po prostu czytały je obce osoby. Z drugiej strony z grupami zamkniętymi jest najczęściej podobny scenariusz. Im więcej pisze się na zamkniętym wątku tym bardziej nieswojo czujemy się na otwartym, na otwartym wątku znika pewna więź, którą tworzyło zaufanie i rozmowy na bardziej osobiste tematy, z czasem na otwartym pojawiają się nowe osoby, które wydają nam się obce i tym bardziej nie chcemy się z nimi dzielić naszymi prywatnymi sprawami. Po jakimś czasie przenosimy się już całkowicie na wątek zamknięty a na ogólnym pojawiają się z czasem nowe dziewczyny, które znów zaczynają się zaprzyjaźniać ...a ja znów będę musiała wybierać czy pisać z Wami na zamkniętym czy pomagać babeczkom z ogólnego ;-), no chyba że do tego czasu będę mieć już odrobinkę więcej czasu :-) Na pewno grupa zamknięta zmieni w jakimś stopniu ten wątek, w jakim to już czas pokaże.
 
Piranha,Nusia ciesze sie ze wkoncu zdowko zapanowalo u was w domkach.:-)
Zakreciona a jak u ciebie?Lepiej juz?

Piranho co do spania coreczki to powiem ci ze troche musialam sie anczekac aby mi corcia tak spala,bo dopiero tak od 2-3 tyg mi zaczela nocki przesypiac. A juz myslalam ze po prostu to ja musze sie przyzwyczaic,ale zaczelam wprowadzac wieczorna rutyne zeby wiedziala ze szykujemy ja do spania i chyba sie udalo.Byly tez dni ze juz nie moglismy z mezem bo byl placz chyba z 40 min codziennie wieczorem, balismy sie juz ze sasiedzi wezwa policje….
Jak tak czytalm twoj post do czy niebieskie jak Krzysia mialas na kolanach a Kaje bujalas… kurcze wlasnie boje sie tego tego ze Vivien bedzie zazdrosna o rodzenstwo, jak mozna taka sytuacje dobrze rozegrac tym bardziej ze Vivien bedzie miala cos okolo 1,5-2 roczku…
Piranho nawiazujac do twojej wypowiedzi co pisalas do ilaczka o soku pomaranczowym…. Myslisz ze jest dobrze laczyc grejfruta i pomarancza swiezo wycisnietego?? Napisalam ponizej ale mam nadzieje ze mnie nie zbijecie… jak to jest z jajakmi?U Tamary w ksiazce kucharsiej byly..

Nusia dziekuje za zaproszonko:cool2:, a co ty na to zeby moze jeszcze jedn watek powstal zeby wklejac tam starania dziewczyn co robily zeby sie udalo z wymarzona plcia? Fajnie by bylo miec to tak odrazu na wyciagniecie a nie szukac po 8tysiacach stron. Ja mam wydrukowane staranka Elmo i oczy niebieskie i taki spis teu duzo pamaga, bynajmniej dodaje motywacji ze innym sie udalo i ze to nie tylko sucha teoria.Przypraszam ze nie wymienie tym ktorym sie udalo zaplanowac dziewczynki ale sie naprawde nie orientuje.
Ach i wlasnie zmienialabys prosze w liscie starczek miesiace na maj/czerwiec?
Dorcia trzymam kciuki za jutrzejsza bete :cool2:

Niusia,Kira trzymam kciuki za owocne piki. Nusia widac pik idzie duzymi krokami

Oczy niebieskie masz przecudownego synusia.Co do spedzania czasu przy cysusiu to ja przez dwa tygodnie gdzies tak mialam, najgorsze byly nocki bo Vivien lubiala spac w dzien a w nocy lubiala lezec przy cycusiu sobie cycajac. Co do bolow brzusia podobno sab simplex mozna dawac dopiero od 6 tygodnia mi Vivien duzo plakala wieczorami i wtedy kladlam ja na reke na lotnika i bujalam i sie uspokajala.Moze tobiesie tez przyda.
Hmmmm Bartoszek jest do schrupania:-D. A porod naprawde EXSPRESOWY :-)
A co do zajecia twojego miejsca chlopczykowego to nie mozemy podzielic jednego miejsca na 4 (jak sie nie myle) wtedy kazda bedzie szczesliwa
Mamuskamini moglabys napisac jak wygladaly twoje starnka?

Ilaczku glowa do gory:tak:,w grupie sila :-)i razem damy rade,kto da rede jak nie my wszytskie tutaj sie starajace!!!!!:-)No kto????
A moze jak bys dala rade zwieksz ilosc cytryn? Ja wciskam na raz prawie cala cytryne i pije takich mikstur ze 4 dziennie i dodaje jeszcze do soku pomidorowego cytryny okolo pol na 330ml. Zobaczysz jutro bedzie nowy dzien i sily i motywacja wroci!!

Marchew juz sie ciesze na twoj opis starnek , powiedz pilas tez sode czy mialas na mysli kilka postow wyzej o sodzie na palcu? Ok dobra juz doczytalam. A ph mialas 7,5 i w cyklu w ktorym sie udalo podczas stranek tak?

Ilaczek i maran jak wy jajek nie jecie??? To dlaczego sa one w przepisach u Tamary??Juz ta ksiazka nie jest aktualna? Co wy jecie na sniadanko jak np. Ty ilaczku jesz tylko jedna kromke chleba dziennie?

Nusia,Marchew,Piranha ta sode na palec trzeba robic czesciej czy tylko w miesiacu ktorym sie bedziemy starc.Ok wiem napewno raz wypada zrobic na probe zeby zobaczyc jak sie ph podbija.

Milej nocki wszytskim zycze...


Jutro wizyta u okulisty... po ciazy STRASZNIE mi sie wzrok pogorszyl... i musze nabierac ostrosci jak kamera jak patrze w dal... a do tej pory nie nosilam okularow a cos czuje ze sie chyba nie obejdzie bez. Trzymajcie kciuki zebym nie musial nosic takich jak Stepien... z 13 Postreunku :cool::cool::cool: haha bo wtedy maz juz na mnie nie poleci :szok: :-D:-D
 
Mam to samo zdanie co Pirania , jak przeczytałam o takich planach a na skrzynce zobaczyłam zaproszenie to aż mnie przeraziło bo albo będą tu zupełnie nowe osoby bo będą chciały planować ale nasza paczka zniknie w zamkniętym temacie no nic oby forum nie padło
eh szkoda by było
i teraz musze wchodzić i tu i tam , żeby dowiedzieć się co słychać o ludu :rofl2: :-D:-D:-D:-D to będę miała lektury co noc :-D:-D:-D

vivienka Bardzo dobry pomysł to musi powstać, będzie łatwiej widoczne czy ta co się starał udało się :)
 
Nie no mam nadzieje, ze tu pisac bedziemy a tam tylko sprawy intymne... ja bede tu pisac i koniec, tez mam takie doswiadczenia z tych grup zamknietych, ze ludzie sie wyizolowuja i watki umieraja, ale chce wierzyc ze tu bedzie inaczej bo to przeciez od ludzi zalezy, czyli od nas :)
Vivienka ja na sniadanie jem zwykle kanapki zwykle 2 z wedlina pomidorem, oliwkami, czasem pesto dodaje pomidory suszone salate, do tego owoce lub jak nie mam czasu to zlapie tylko jakies jablko... ja jeszcze poki co na luzie bo wpierw musze sie uporac z operacja moja a pozniej bede szalec... mezowi pokazalam szuflade z suplementami i fajnie zareagowal, zapytal czy jyz ma to brac :) no i skwitowal, ze jak juz sie zdecydowal to nie bedzie marudzil teraz... kochany jest :) powiedzial, ze na silownie i basen tez moze chodzic ;)
 
Vivienka, Krzyś ma dość trudny charakter ;-), jest prawdziwym buntownikiem ...i histerykiem niekiedy :-), na pewno u Ciebie wszystko będzie dobrze a córcia zakocha się w braciszku :tak: Kaja jest całkowitym przeciwieństwem Krzysia we wszystkim i wiem, że gdybym najpierw urodziła ją a Krzysia jako drugiego to byłoby mi lżej (jest m.in. bardziej wyrozumiała i częściej idzie na kompromis czy da się na coś namówić (Krzyś jak się uprze to nie ma zmiłuj się ;-)) ...ale z drugiej strony może dlatego, że od urodzenia wie, że musi dzielić się z innymi? ....hmmm) :-) Świeżo wyciśnięte soki są najlepsze, te słodzone niestety już nie bo cukier zakwasza. Myślę, że śmiało można połączyć ze sobą te 2 owoce. Co do jajek to zdania są podzielone, w sumie białko jajek nie powinno zakwaszać skoro stosowane jest jako silnie alkalizująca irygacja (białka jajek mają często pH w granicy 9-10, no chyba, że po ugotowaniu to się zmienia). Ja bym sodę na palcu zastosowała tylko w cyklu staraniowym :tak: Będę mocno trzymać kciuki by jednak okulary nie były potrzebne :-)
 
Ostatnia edycja:
Vivienka ja jajek nie jem tez dlatego, ze mi szkodza na pecherzyk zolciowy, najwyzej 1 na tydzien czsem na 2 tygodnie i to ugotowane na srednio miekko ;) ogolnie ja jem teraz duzo owocow warzyw ziemniaki z jakims miesem i do tego surowki i salaty, pije sok z cytryny i limonki z woda, no i herbate zielona pije, kawe 1 dziennie rano z Mlekiem, ale nie duzo mleka leje ;) ale tak jak mowilam ja jeszcze w poczekalni przez jakis czas... ;)
 
Dziewczynki chciałam się przywitać i życzyć miłego tygodnia!
Ja cały czas zasmarkana i zakichana - na wykresie temp szaleje ;/. Ledwo siedzę i patrzę, więc dopiero nadrabiam weekendowe posty.
Wspominałyście coś o grupie zamkniętej - jeśli się zdecydujecie na nią to bardzo proszę o zaproszenie.
Myślę, że za jakiś czas będę aktywniejsza na wątku - bo póki co bardziej teoria u mnie, a doświadczenie jeszcze mizerne :(.
Pochwalę się tylko, że zamówiliśmy już większość suplementów - już nie mogę doczekać się przesyłki. Co prawda łykanie zaczynamy w okolicach maja, ale świadomość, że będą już pod ręką robi swoje ;)
 
Dzień dobry kobietki

Życzę Wam aby ten tydzień byl udany i owocny;-)

Co do wątków zamknietych to uwazam że tutaj będziemy pisaly jak do tej pory a tam 'powrzucamy co mamy na temat planowania u będzie kazdej wygodniej to przejrzeć, nasze zdjęcia (większośc z nas nie chce na ogólnym wrzycac) i sprawy intymne a reszta zostaje po staremu Takie bylo tez założenie Nuuski Nic ona nie wspominała ze mamy tylko tam pisac wiec nie rozumiem kobietki Waszych obaw Nigdzie sie nie wybieramy z naszego wątku :-) tamte watki sa dodatkowe

Milefo dnia
 
reklama
Dzien doberek :D

zakrecia jak sie czujesz Slonko moje ??? u mnie zasmarkanie juz mija coraz bardziej wiec wychodzimy na prosta :-)

vivienka wczoraj wlasnie o tym myslam, tylko zastanawialam sie czy zrobic pod to nowy temat, czy wrzucic do odpowiedniego tematu starankowego ? :blink:jak lepiej ?
Ja sode stosowalam tylko w cyklu staraniowym, zaczynalam z aplikacjami, na 7dni przed owu, staralam sie w pierwszych dniach pilnowac odstepu co 3h, w czasie owu co 2h,na 30minut przed starankami aplikacja rowniez byla :-) i pH moge smialo powiedziec ze szlo w gore pieknie :)

piranha jak tylko test zasikam niezwlocznie Cie o tym poinformuje :D

maran-atha dokladnie jak piszesz. Wiem, jak jest na grupach zamknietych, wiem jak moze byc, ale ja utworzylam ta grupe po to,zebysmy mialy compedium wiedzy w jednym miejscu, zebysmy w jednym miejscu mialy siebie najwzajem - mowie o zdjatkach, i zebysmy mialy miejsce gdzie w razie potrzeby mozna wejsc i napisac pare slow.
Nie wyobrazam sobie osobiscie przejscia tylko na grupe, dla mnie ona jest posrednim, pomocniczym watkiem, zreszta sadze ze wielu z Nas sie przyda :happy2:

Dobra,lece sie szykowac do roboty ;-)Milego dzionka :*

attachment.php


Starających się : 6
Oczekujących na staranka : 18



KWIECIEŃ 2014 :

Annette - termin @ 02.04 ( 5 cykl starań )
Matik2012 - termin @ 03.04 ( 11 cykl starań )
Kiraa - termin @ 05.04 ( 6 cykl starań )
Nuuuśka - termin @ 11.04 ( 11 cykl starań )
mamartusia - termin @ 11.04 ( 1 cykl starań )
krystianmartin - termin @ .04 ( 24 miesiąc starań )


W OCZEKIWANIU NA STARANKA :

maggie2205 ( kwiecień 2014 )
ilaczek ( kwiecień 2014 )
Elle87 ( kwiecień/maj 2014 )
milla ( maj 2014 )
Justi_ ( maj/czerwiec 2014 )
Vivienka ( maj/czerwiec2014 )
roszpunka ( wiosna/lato 2014 )
małe liski ( czerwiec 2014 )
czarna_perła ( czerwiec 2014 )
anias2 - ( czerwiec 2014 )
lilly78 ( czerwiec/lipiec 2014 )
kate.. (lato 2014 )

Airfix ( lato 2014 )
ania_g21 ( lato 2014 )
Katriina ( lato 2014 )
Ana87 ( lato 2014 )
gdusia_ ( lipiec/sierpień 2014 )
Dorcia ( styczeń 2015 )
 
Ostatnia edycja:
Do góry