reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Maran najlepszego kochana:-)

Dziewczyny melduję sie po.wizycie Wszystko z dzidzia ok Ma 16 mm :-) a ile szczęścia :-)
Oto nasze szczęście
 

Załączniki

  • DSC_1163.jpg
    DSC_1163.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 49
reklama
kurcze, wczoraj podczytywałam w ciągu dnia, miałam coś napisać wieczorem, padłam a dziś cały dzień nie miałam czasu zajrzeć, no to teraz mam, nadrabianei dwóch dni na własne życzenie :)


bada m. witaj :)


Nusia, kochana, powiedz jakie kwiatki na balkon kupujesz? ja w ubiegłym roku poszłam na totalną łatwiznę, we wszystkie skrzynki wysadziłam macierzankę, która pięknie pachniała wieczorami i kocimiętkę, która odstraszała robale :) a, i bluszcz, żeby odgrodzić się od wścibskiej sąsiadki ;)
co do mojego czucia się, to co dobre, ból brzucha przeszedł mi wczoraj/dziś i już jest ok, za to nadal czuję się jakbym miała jakąś infekcję intymną, jutro skoczę do ginki, niech mnie zobaczy, a jeszcze moja przyjaciółka powiedziała mi, że u niej alergia na ten antybiotyk, który ja brałam wyszła tydzień po jego odstawieniu i objawiała się swędzeniem i opuchnięciem całych okolic intymnych, więc ja sama nie wiem co to u mnie jest, niech mnie lekarka zobaczy, najwyżej stwierdzi, że jestem psychiczna, bo co tydzień włażę na wizytę...


Dorciu, kochana a dlaczego musisz iść do onkologa? takie są procedury? a terminy, to ostatnio słyszałam w tv że były jakieś działania ministerstwa zdrowia, żeby ludzie do onkologów nie musieli czekać latami
ale super wieści, aż się uśmiechnęłam, takie pozytywne wiadomości!! fajnie, obyśmy razem mogły zacząć się już niedługo starać :)



Piraniu, najlepiej jak się wgłębisz dokładnei w temat szczepionek, tak jak Ty to potrafisz i trzeba przemyśleć czy więcej jest za czy przeciw, no i czy potem jeśli nie poda się szczepionki, czy nie będziesz miała jakichś nieprzyjemności. ucałuj Kajusię, niech zdrowieje malutka


Airfix kurcze, a no nie dziwię się, kurcze, to jest chore, niby tyle się trąbi o ludzkim podejściu lekarzy i połoznych, niby od chyba juz ponad 10 lat jest ta akcja rodzić po ludzku, a w mentalności nic się nei zmienia...


lili81 u mnie na wizycie ginka powiedziała o 3-4 miesiącach, lekarz w szpitalu mówił o 3, myślę, że 6 to 'stara szkoła' i tak jak dziewczyny pisały, niektóre zachodzą zaraz po poronieniu i rodzą zdrowe dzieciaczki


Matik i jaki zrobiłaś kolor? ja najbardziej lubię czerwień, ale ciągle eksperymentuję i z szarościami i różem i niebieskim. a teraz mam kolor paluszków krabowych :) ni to czerwień ni to róż ni pomarańcz a w kolejce czeka właśnie miętowy! chyba najmniej u siebie lubię cieliste naturalne kolorki


krystian, owocnego wyjazdu!! ale będziesz do nas zaglądać?


kifsi, kochana, a jak Ty się czujesz? jak samopoczucie? byłaś już na wizycie kontrolnej?


mamakaja kochana, to dobrze, że wszystko już ok. oszczędzaj się proszę i nie przemęczaj, teraz jest Was dwoje!!


Maran sto lat!! spelnienia marzeń!!


zakrętko, ale krasnalek!! super, że wszystko ok :) kiedy kolejna wizyta?


aa, dziewczynki, bo ja sama się gubię czasami czy ktoś do mnie czy do drugiej lili pisze i czy to ja czy nie ja pisałam ;) ja mam wytatuowaną barbie w awatarku :)
 
Vivienka, dzięki kochana :-* Według mnie te badania można już zrobić w pierwszym cyklu, wcześniej nie mają sensu.

maran-atha, wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka, spełnienia marzeń i oczywiście wymarzonego synusia :-) Mi też czas biegnie strasznie szybko ....za szybko bo aż czasem mnie ten jego nieubłagany upływ przeraża, biegnie jeszcze szybciej gdy dni są klonami dnia poprzedniego ;-)

Matik, 6 dc jak na sprawdzenie LH i FSH to trochę za późno, powinno się sprawdzać w 2-3 dc, estradiol sprawdza się też w 2-3 dc, 2 dni przed owulacją i w połowie FL, wyniki w innych dc niewiele chyba wniosą. Jedynie prolaktyna i TSH pasowały do 6 dc ...no chyba, że inne badania robiłaś :-) Trzymam mocno kciuki za piękne wyniki!

Katriina, wcelowanie się w O+12 nie jest moim zdaniem łatwe :-), jeśli ktoś nie zna momentu owulacji (bo tu nie chodzi o dzień ale o godzinę) to jest bardzo trudne, miałam jedynie na myśli to, że skuteczność O+12 wynika z faktu, że zazwyczaj wtedy pH jest już niskie a śluz niesprzyjający oraz z tego, że unieruchomione niskim pH plemniki Y przegrają zapewne wyścig do uwolnionej już komórki (jeśli pH jest wysokie to metoda ta nie będzie skuteczna), stąd jeśli komuś spada pH i zmienia się śluz jeszcze przed owulacją (a u mnie to się dzieje około 12h przed) to ma ułatwione zadanie i nie musi się dokładnie skupiać na liczbie 12 :-)

Dorcia, super, że trafiłaś na fajnego lekarza, endo na pewno do starań jeszcze się podreperuje, gdy już beta spadnie to zrób badania podstawowych hormonów.

zakręcona, jaka śliczna dzidzia mieszka w Twoim brzuchu, gratulacje :-) ...na kolejnej wizycie będziemy już nuba podglądać, jak ten czas szybko leci :-)

lilly, buziaki! :-* Ja już Kaję zaszczepiłam ale gryzłam się najpierw czy to robić a teraz jakoś naszły mnie wyrzuty sumienia, jednak te kiepskie nocki to chyba były z powodu rodzącej się choroby i rosnących zębów ...mam nadzieję :-)
 
Ostatnia edycja:
zakrecona cudny widok :) Wy wiecie, ze ja nigdy nie byłam na takim etapie ciązy u ginekologa? w pierwszej ciązy byłam prywatnie w 6 tyg I byl tylko pecherzyk I zarodek a później to dopiero w 12 tygodniu bo tu pierwsza wizyta I USG jest własnie w 12 tygodniu. Z Maja w ogóle nie szlam prywatnie do ginekologa bo wszystko bylo u mnie normalnie wiec zalozyłam, że ciąza zdrowo sie rozwija I pierwszy raz bylam w 12 tygodniu w szpitalu... U nas prywatne wizyty u ginekologa są strasznie drogie no poprostu przesada, sama wizyta 80E do tego drugie 80 E kasują za USG wiec pewnie same rozumiecie, ża ja tu nie biegam do gina. Badania raczej robie w PL, ale ostatnio to byłam na cytologii w lipcu I to było bez badań tylko samo pobieranie na cytologie. wiec jak bede w Pl to musze sie wybrać na przeglad... Strasznie tu zdzieraja na tych lekarzach :(
 
Maran wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń a w szczególności tego jednego (synka oczywiście mam na myśli) :-):-):-)
Zakręcona najważniejsze, że wszystko z dzidzią ok, wiem jakie to szczęście dla rodzica :tak: i dla forumowych ciotek też
:tak:
Matik ja tak głownie za czerwonym jestem, ew. ten miętowy ;-) Tak jak Maran lubię też francuski manicure.
Dorcia "widać" po Tobie, że znalazłaś odpowiedniego lekarza, tak jak kiedyś pisałam radość wyczuwam na kilometr a właściwie kilkaset kilometrów:tak: Grunt to lekarz, który chce pomóc pacjentowi a nie tylko na pieniądze czeka.
Katriina uwielbiam Twoją sygnaturę, śmiać mi się chce za każdym razem jak ją widzę :)
 
Ostatnia edycja:
Nuuska Twoje dane w tabelce się zgadzają :tak: staranka zaczynam w kolejnym kwietniowym cyklu
Vivienka im człowiek bliżej starań tym większy ekscytacja i ciągle myślę co tu jeszcze zrobić żeby zwiększyć szansę :-D a jak widzę na fb kiedy kolejna koleżanka dodaje zdjęcie nowo narodzonej córeczki to rozpływam się w marzeniach a z drugiej strony zastanawiam się czy mi też jest to dane trzymać taką mała królewnę na rękach ;-) mam nadzieję że mnie rozumiecie :-)
Piraniu ja ostatnie 2 cykle czułam właśnie taki owulacyjny ból jak kiedyś opisywałaś i myślę że nie można tego z niczym innym pomylić. znając szczęście to w cyklu starankowym tego bólu nie będzie jak na złość :-D ale będe też kierować się śluzem i jak będzie już kremowy to wtedy tzw 0+12. wiem łatwo sie mówi a jak dojdzie co do czego to będe panikować ;-)
Maran wszystkiego najlepszego! oczywiście najważniejsze to wymarzonego synka :tak:
Zakręcona jaka kochana kruszynka, taka maluśka ;-)
Mamakaja fajnie że jesteś, ciekawe kto tam u Ciebie w brzuszku mieszka. trzymam kciuki za księżniczkę :-)
 
bada m. witaj wśród nas:-)
a jaki miesiąc jesteś no i ty matik?
Tak jak ktoś pisał że czas leci nie ubłagalnie przy dzieciach i to przy nich widac jak sie starzejemy :-D:-D:-D:-D
 
reklama
Maran, wszystkiego co najlepsze!
Dorcia, super, że jesteś zadowolona zgina. To na prawdę szczęście i fajnie, ze taki na luzie.
Zakręcona, oooo jaaa ciee,, ale fajna fasolinka!! Strasznie się cieszę i zazdroszczę (oczywiście tak pozytywnie i uśmiechem). Koleżanka z pracy jest na podobnym etapie ciąży i jakoś tak bardzo emocjonalnie do Was podchodzę ;)
Nusia, dopiszesz mnie do dziewczynkowych staranek na lipiec/sierpień 2014? Kurcze, to już całkiem niedługo:szok:
 
Do góry