reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elmo piękne dzieci :tak:I twój synek już ma miesiąc! ale czas pędzi, przecież chwilę temu urodziłaś :)

Nusia cieszę się bardzo że trafiłaś na "ludzkiego" lekarza bo to jest chyba w waszych staraniach najważniejsze - żeby był to dobry specjalista ale i osoba, który się zainteresuje, drąży temat (sam fakt że dał ci wizytówkę, chce cię zbadać na lepszym sprzęcie żeby wszystko dokładnie zobaczyć, to już świadczy to na duży plus). Wspomniałaś o pozytywny teście, drugiej bladej kresce?

Pirahna dumam nad tymi wszystkim badaniami, o których do tej pory czytałam i nasuwa mi się jeszcze taka myśl, że być może sam odstęp od owulacji, czas stosunku, rzeczywiście nie ma wpływu na zwiększenie prawdopodobieństwa urodzenia dziecka danej płci (co potwierdzają twoje statystyki i ost badania...) - może chodzi o połączenie i odstępu i odpowiedniej diety - może wtedy ten czynnik "odstęp 3-4 dniowy" nabiera jakby mocy, wiesz co mam namyśli :-D? i podobnie z dietą - być może sam czynnik "dieta" też dużo nie zmienia przy staraniach...Dopiero połączenie tych dwóch rzecz ma głębszy sens. trzeba by było odnaleźć takie badania gdzie pod uwagę przy staraniach brana była tylko dieta...Wczoraj mojej znajomej opowiedziałam o tym, że będziemy starać się o trzeciego bobasa i że spróbujemy metod na dziewczynkę-zaznaczając na początku żeby się ze mnie nie śmiała :-D- opowiedziałam trochę o diecie, zmianie ph, badaniach i sama się bardzo zaciekawiła i poprosiła o info na maila dla koleżanki która ma również dwóch chłopców i chciałaby teraz urodzić dziewczynę.
a z Shettlesem chodziło mi o to - wspominałyście kiedyś i chyba sama też czytałam o tym - Shettles zakładał, że plemniki x są wolniejsze, bardziej wytrzymałe=czyli statystycznie częściej powinny rodzić się dziewczynki u tych par, które stosunek odbyły na kilka dni przed owu, nawet na 5 dni przed. A jemu właśnie tylko częściowo potwierdziły się założenia: przy około 3 dniach odstępu częściej rodziły się dziewczynki, a przy 4 dniach i więcej od owu, częściej rodzili się chłopcy.

Pirahniu tuż po owu, też na pewno zmienia się poziom hormonów, prawda? Szkoda, że nie ma takich badań, bo być może hormonami również możemy wyjaśnić skuteczność O+12 (czyli nie samo ph, ale być może właśnie zmieniające się w tym czasie również hormony?). Chyba że hormony wpływają i tak i tak pośrednio lub bezpośrednio na zmianę ph..
 
Ostatnia edycja:
reklama
macy - dziękuję! z tą solą już działałam :) tylko nie wiem jak długo trzeba ją przykładać... dziękuję za rady... a te krople nie są na recepte?
 
Pirahna wycofuję moje "wydumane przemyślenia" :-D - wczytałam się jeszcze raz w zacytowany fragment artykułu, który podałaś ost, odstęp 3 dni - ja zrozumiałam, że chodzi o odstęp od owu a pewnie pisałaś o staraniach co 3 dni, tak?:-) I nie wzięłam już pod uwagę że dalej napisałaś o tym, że 3 dniowy odstęp skutkuje częściej chłopcami...koniec - już za dużo myślę o swoich staraniach i analizuję wszystko po 3 razy :). Teraz mi głupio :)
 
Piraniu tak badalam prolaktyne w lipcu i wynosila 281. Wtedy tez badalam progesteron i wynosil niecale 11ng :-( a witamine b6 tzn b complex 100 z firmy putitans pride biore od dluzszego czasu bo od czerwca wiec nie wiem czemu moj progesteron jest tak niski :-(
Elmo ale masz kochane dzieciaczki, urocze rodzenstwo :tak: na pewno jestes dumna mama :-)
 
Piranha... pytanie do ciebie albo do kogos kto sie zna?

- homocysteina - 11,1 umol/L ( min 5,10 a max 15,40 )
- p/c antygenom łożyska - ujemne
- p/c antygenom jajnika - ujemne
- p/c beta 2 glikoproteinie p/c w klasie IgM < 7 U/ml norma max< 7,00

p/c w klasie IgG < 7 U/ml norma max < 7,00
- Chlamydia trachomatis
KLASA IgM Trachomatis 0,17
wynik negatywny . Ratio max <0,8
wynik watpliwy . Ratio min >0,8 max<1,1
wynik pozytywny powyzej 1,1

KLASA IgG Trachomatis <2 RU/ml
wynik negatywny . RU/ml <16
wynik watpliwy . RU/ml >16 <22
wynik pozytywny powyzej 22

Antykoagulant Tocznia
/ PTT(koagul.): 32 sek min 26 max 36 [--------o-------]
/ PTT z odczynnikiem ,
/ szczegolnie czulym ,
/ na fosfolipidy: 45 sek min 33 max 42 [----------------]o
/ Test z jadem weza PRAWIDŁOWY
/ Russela (koagul.)

Co myslicie o tych badaniach? sa dobre?
 
Marchew, myślę, że taki okład możesz robić 10-15 minut. Moje dziecko długo nie jest w stanie wytrzymać. Krople są na receptę, ale najczęściej da się wyprosić bez.
 
Elmo cudeńka niech sie kochaja i rosną zdrowo. Pozdrawiam:-)

mamartusia to prawda, często zdarza się tak, że jak para przestaje się starać to nagle zachodzi w ciążę. Nie wiem czy czytałaś te posty, w których pisałam, że w obu przypadkach, jeśli chodzi o moje ciążę to było tak jak u Ciebie.. niezabezpieczenie + seks= ciążą i to za pierwszym podejściem. No ale u mnie teraz już wiek odgrywa istotną role. Po 35 roku życia płodność kobiety szybko maleje. Ja w wieku 28 lat zaszłam w pierwszą ciążę i nic nie brałam:-D nawet kwasu foliowego:szok:, w drugą zaszłam w wieku 32 lat również bez problemu, w trzecią w wieku 37 lat po 6 miesiącach(puste jajo) a teraz same ciąże biochemiczne. Ja może nie będę się zabezpieczać jeszcze przez rok ale od stycznia albo tabletki albo inna antykoncepcja.
 
Elmo cudni sa... Malego to bym schrupala... oj jak chcialabym takiego miec dla siebie juz urodzonego co by sie trafil bez planowania i stresu ;)
 
reklama
maran-atha oj jak ja Ciebie rozumiem:-), dzisiaj do mnie z wizyta przyszła Nadia 5 miesięczna, jaka cudna, spała sobie jak aniołek, trzymała paluszkami mój palec i aż mi serce pękało, że ja nie będę mieć takiej niuni:-(, ale to tak przez chwilkę naszły mnie smutasy, a teraz jest już ok :-)
 
Do góry