reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piraniu, to bawcie się dobrze i wracajcie bezpiecznie do domku, dzięki za podpowiedź co do tarczycy :)


zakrętko, Ty to się nie przemęczaj za bardzo, pracuj ale leniwie, jak królowa angielska ;)


Nusia, wiesz co, robiłam z 5 lat temu podstawowe, tsh, ft3 i ft4 i wtedy były w normie, no tsh było 2,7 czy coś w tym rodzaju ale w normach się wszystko trzymało, przeciwciał nigdy nie robiłam i teraz tylko się drygam żeby to haszi nie było...
widzisz, a ja za winem nie przepadam, jedyne co, to lekki słodki drink, bardziej napój niż alkohol
 
reklama
Ahhh kurde
nie mam sie denerwowac, wiec probuje:confused: prawie tysias zl wyszlo odholowanie, lacznie z taxowkami ktorymi M musial jezdzic i szukac auta..... Serca nie maja, podobno robia tak jak ktos ma obca rejestracje...:confused::baffled: Kuzwa jego..... Ahhh. Ide zaraz z kolezanka do kina. Na chlopak niepotrzebny odzaraz zeby sie odmozdzyc, a mlody z babcia....kurdeee

ale mam brzuch wzdety jak balon, po tych hormonach....
 
Ostatnia edycja:
Oczywiscie nie dam rady chyba nadrobić tego co napisałyście heheh
Kiraa wspólczuje kobietko, serca nie mają czy co.... tyle kasy poszło:wściekła/y:

Piranhu wypocznij sobie w czasie weekendu :) Nigdy w górach nie byłam :) Do Zakopanego mam coś ponad 100km, a nigdy nie byłam, w nad morze 800 km i byłam dużo razy hehe :) Zawsze obiecuje ze nadrobię i jakoś nie po drodze nam

Nuuusia doszłam do Twojego postu z lekarzem endo-gin... Porażka jednym słowem?:/ Mój endokrynolog właśnie ma takie podejście, ani nie patrzy na wyniki, coś tam spyta, coś odpowie, Oni się zachowują tak jakby kazdy przypadek był taki sam i wszedzie rutyna, a jedynie nad czym sie zastanawia to czy obnizyc czy zwiekszyc dawke hormonow. I to moj endokrynolog to jakis wielce wyszkolony z tytułami, bloga prowadzi w internecie ( pewnie jak ktoras szukala info o tarczycy to sie na niego natknęła ) . Ciekawe co Ci powiedza w tej Klinice LN.... Jak czytałam wczoraj jakies fora odnośnie ciąży, trudnych przypadkach, IUI, to często się pojawiała we wpisach tym którym sie udało po wielu latach- Klinika Provita w Katowicach- poszperam w necie, zobacze co oferuja i za jaką kase ;)
 
Dzięki dziewczyny! ...szkoda, że forumowe podziękowania nie działają.

Nuuuśka, liczę, że ciałko żółte po implantacji ruszy mocniej z produkcją estrogenu i odstawienie nie zaszkodzi, nie chcę byśmy obniżały poziom E2 (estadiol) przed implantacją - by endo maksymalnie przytyło i by nie było początków jego złuszczania. Skutków ubocznych nie będzie, FL Ci to nie wydłuży. Jeśli test ciążowy będzie pozytywny to estrogeny należy odstawić stopniowo (ciałko żółte będzie zwiększać poziom Twojego E2), np. w 11 i 12 dpo 1x1, potem przez 2 dni pół tabletki itp. Jest jednak jedno ALE - otóż jeśli Twój organizm produkuje za mało E2 to może być problem (jeśli Twój E2 w FL jest w porządku to stopniowe odstawienie leku w ciąży nie zaszkodzi cośkowi). Normy są takie:

wczesna faza owulacyjna: 30-100 pg/ml
późna faza owulacyjna: 100-400 pg/ml (norma na jeden dojrzały pęcherzyk to minimum 200 pg/ml robione około 2 dni przed owulacją)
faza lutealna: 60-150 pg/ml
pierwszy trymestr ciąży: 188 - 2497 pg/ml
drugi trymestr ciąży: 1278 - 7192 pg/ml
trzeci trymestr ciąży: 6137 - 3460 pg/ml

Jeśli zatem E2 będzie w FL lub w ciąży za niski to niestety trzeba go dodatkowo suplementować :-(, najczęściej przez pierwszy trymestr (czytałam o dziewczynie, która miała 40 pg/ml w I trymestrze i musiała w związku z tym przyjmować 2x1 Estrofem). Stąd zależy mi byś sprawdziła poziom E2 w połowe FL a potem jeszcze w ciąży, ot tak na wszelki wypadek. Podsumowując - odstawienie Estrofemu może wpłynąć źle jeśli Twój naturalny E2 jest za niski, gdy jest w porządku to po stopniowym odstawieniu w ciąży nic się nie stanie. Nie śmiej się ale dopiero teraz mi się przypomniało, że pytałaś czy damy radę bez IUI - no jasne, IUI jest wskazaniem gdy są przeszkody np. w postaci endometriozy czy przeciwciał przeciwplemnikowych (nie masz ani jednego ani drugiego), gdy problemem jest endo to IUI tu nie pomoże a wstrzyknąć plemniki można przecież naturalnie ;-)

lilly, TSH 2,7 to niestety dość wysokie pod kątem starań o ciążę, najlepiej gdy jest w przedziale 1-1,5, ewentualnie do 2 maksymalnie. Z ciekawości sprawdziłam przed chwilą na stronie Diagnostyki jakie miałam TSH tuż przed zajściem w drugą ciążę i wynosiło 1,86 - mogło być lepsze ale wtedy nie zwróciłam na to uwagi, w 2013 r. wyniosło 2,18, rośnie (u siostry jest 3 z kawałkiem, dostała Euthyrox 25 i mówi, że poznać siebie nie może bo tyle energii w nią wstąpiło).

Kiraa, szok ile Was skasowali! :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Kiraa o matko, ale Was policzyli :szok: masakra jakaś... my mielismy w ubieglym roku wypadek samochodowy na autostradzie, na szczęście nic sie nam ani dziewczynkom nie stało, ale auto skasowane, I nas musieli lawetować na parking dla powypadkowych aut I tam parkowali przez 2 dni I nie policzyli nas az tyle a to IR. razem ze wszystkim w 200E sie zamkneło... + 40E za taksowke z pod szpitala bo nas ambulans zwiózl pod szpital a stamtąd to juz do domu sami musieliśmy wrócic a to jakieś 20km od nas jeszcze było... ale najwazniejsze, ze wszyscy zyjemy I obyło sie tylko na kilku moich potłuczeniach I siniakach...

Piranha mam takie pytanie do Ciebie odnosnie tego preparatu alka seltzer gold jak sie go bierze? Tzn cały cykl czy tylko do owu I w jakich dawkach no I ogólnie gdybyś mogła mi przypomnieć (przepraszam, ze w koło o to samo tu pytamy :zawstydzona/y:) jak te supelmenty brać tzn.
kobieta:
kwas foliowy 2800mg I nie barć w sąsiedztwie napoju ASG ani sodowego
potas 99mg cały czas?
wiesiołek 1000mg pewnie tylko do owu co?
witamina E400iu cały czas?
koenzym q10 200mg cały czas?
L-arginine 500mg ?
fish oil 1000mg
green tea extract 315 mg (I jak sie do tego ma herbata która wypijamy?)
cynk 50mg
royal yelly - na co to I jak zażywać?

no I dla mężczyzny:
kwas foliowy 800mg
potas 99 mg
cynk 50mg
L arginine 500mg
L karnityna 1000mg
koenzym q10 200 mg
witamina E 400ui
żen -szeń 500mg
fish oil 1000 mg
B complex 50 2 razy dziennie

I czy mężczyzna też pije ASG? I czy wszystkie supelmenty na raz czy tzreba to jakoś podzielić na 2 czy 3 kupki? No kwas foliow kobieta to pewnie musi brać co kilka dodzin nie wszystko na raz I nie w sąsiedztwie tych napoi a jak reszta? Jeśli znajdziesz chwilke to napisz prosze...
 
kiraa masakra ile kasy....:no: nie denerwuj sie choc ja wiem ze latwo sie mowi - gnoje zarabiaja na ludziach tak ze niedobrze sie robi...pytam sie za co :zawstydzona/y:

lilly ja wierze Slonce ze wszystkie wyniczki wyjda pieknie :tak: i tego sie trzymajmy ! kiedy bedziesz miec wyniczki jutro tak ?

piranha no wlasnie kochana ale jak sie ma badanie estradiolu kiedy ja go przyjmuje ? Kurcze szkoda, ze wczesniej na to nie wpadlysmy mialybysmy przynajmniej jakis orientacyjny wynik tego, ale w przyszlym cyklu ( jesli teraz sie nie uda ) to zbadam i progesteron i ten nieszczesny estradiol.
Damy rade - pewnie ze damy i ja sie wcale smiac nie bede bo wiem ze nawet jak nie odpisalas to tak wlasnie pomyslalas :-) Ale jesli w 12dpo test wyjdzie negatywny to z czystym sumieniem estradiol moge odstawic prawda ? A powiedz mi czy branie go teraz tak dlugo moze jakos negatywnie wplynac na przyszly cykl, bo pamietam ze pisalas ze zalezy Ci bym nie brala go w pierwszych dniach cyklu :blink: Mam go jeszcze dosyc wiec spokojnie moge brac,w kolejnym cyklu poprosze o wypisanie nowego. Zalatwilam sobie dzis recepte na dupka wiec w tym cyklu w razie czegos nie bedzie juz ani jednego ryzykownego dnia. Ale tak calkiem obiektywnie kochana, przyjmowanie estradiolu w FL wedlug Ciebie w takiej dawce w jakiej ja to robie jest dobre czy nie ? tzn ono wplywa tylko pozytywnie na endometrium, czyli tym samym z dupkiem powinno tworzyc ladne polaczenie, prawda ? :happy:
Och juz nie truje dzis :wściekła/y: przez ten progesteron mialam milion pytan :wściekła/y: O ktorej jutro jedziesz ?? Pogoda piekna wiec na pewno wypoczniecie :*

Airfix szkoda slow na takich pseudo lekarzy :/ Jesli chodzi o Kllinike kochana to ja ide do Poradni nie do Kliniki :tak: Provite znam, bo pracuje tam znajomy kolezanki ale podobno straszny bufon i czlowiek nastawiony na zysk i nic wiecej. Klinika nazywa sie dokladnie Angelius Provita Cennik konsultacji i zabiegów w leczeniu niepłodności | Angelius Provita | Katowice tu masz ich cennik :blink: Mam namiary na dobrego endokrynologa, kolezanka do niego chodzi, tzn w sumie to do niej bo to kobieta, poradnia jest tam gdzie ide w czwartek wiec postaram sie od razu zapisac, bo dzis nie dodzwonilam sie tam niestety.

Milego wieczorku kochane moje :***
 
Maran-atha zaczynasz wszystko składać w jedno:-)od listy wszystko się zaczyna, super:-)
Piraniu pozwól że napiszę jak ja się suplementuję, wskazówki jeszcze również przyjmę.
royal jelly podobno podwyższa ph i pomaga w owulacji.
asg to są tabletki z sodem i potasem,to się pije dwa razy dziennie zamiast napoi sodowych do owulacji maks. dwa tygodnie.
mój mąż potasu nie bierze,nie było go na liście:-D
ja na razie potas i wiesiołek biorę codziennie,po owulacji też, w cyklu staraniowym będą tylko do owu.
b-50 mój mąż bierze raz dziennie.
ja mam zieloną herbatę 500mg, więc ograniczyłam picie zielonej herbaty do 1 dziennie.
wszystkie suplementy biorę cały czas, podzieliłam sobie tylko takie śluzowe na rano, a potas po obiedzie i resztę.
i kwas foliowy w odstępie od napoju sodowego czy Asg.
biorę jeszcze tribulus terrestris na podniesienie testosteronu, dorzuciłam go też mężowi i widzę poprawę.
napój sodowy przed staraniami myślę, że mężowi nie zaszkodzi chociaż jeden - dwa razy dziennie.
pozdrawiam

 
Ilaczek dziekuje za Twoje wskazówki I jak sie czujesz z myślą, że to już niebawem? tribulus terrestris to gdzieś przeoczyłam ;)
 
Nie ma za co;-)
staram się nie myśleć, że to już za chwilę:szok:
za bardzo się nie nastawiam na ten przyszły cykl, bo obawiam się, że może znowu śluz mnie zawieźć jak w poprzednim miesiącu.
ale jak będzie wszystko ładnie się układać w całość to idziemy na całego:-D
jeszcze w 3dc (mam nadzieję, że wypadnie mi w poniedziałek, że moja faza lutealna nie będzie krótsza niż 13dni) chcę zrobić badania hormonów.
mój mąż też chce zrobić, nawet nie musiałam prosić, sam zaproponował, bo sam jest ciekaw jakie ma wyniki:-)
ten tribulus to Pirania na forum wyczytała i jeszcze mi poleciła, co my byśmy bez niej zrobiły:tak:
Kiraa ale Was policzyli, współczuję:-(


 
Ostatnia edycja:
reklama
ja tak myślałam o tym badaniu hormonów, ale nie wiem czy zrobie bo teraz supelementów nie bierzemy a jak zaczniemy już brać to znowu bede w Ir (w maju na 2 tyg jedziemy do PL) a tu byle głupi hormone to kosztuje tyle, że szok... wiec nie wiem sama... Mysle jednak, że jak skrupulatnie bedziemy brać supelementy to hormony bedą dobre, jeszcze zobacze jak to zorganizować... na razie skladam wszystko w calość I mysle co dalej z tym zrobić ;)
 
Do góry