reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Witam. Ja dzisiaj jak zombie. Moje dziecko kaszlało pół nocy. Normalnie zaczynam wierzyć, że ktoś na nią jakąś klątwę rzucił, bo nie mam już na nią pomysłu. Wszystkim Wam życzę smacznych pączków - i oby poszło w cycki.
 
vivienka no wlasnie..kontakty eh. Ale powiem Ci ze nie zawsze kurcze i to jest gwarancja trafienia na dobrego lekarza, widzisz przyklad mojej poprzedniej gin. Pracujemy razem, wiec teoretycznie powinna podejsc do mnie inaczej...choc w sumie podeszla. Podejrzewam ze gorzej jak do 'zwyklych' pacjentek :no: Ciezko, bardzo ciezko znalezc kogos sensownego, bo ja na prawde nie mam wygurowanych oczekiwan eh:cool:

powiem ci ze teraz lekarze patrza tylko na kase.. ok dobra kazdy potrzebuje zarobic ale rozumiem zeby jeszcze chociaz ludziom pomagali... chyba takie slowo jak lekarz z powolania juz dawno wymarlo...
 
Maran-atha dziękuję, że pytasz. My wracamy jutro do domu. praktycznie całe 2 tygodnie kurowaliśmy sie. Ale juz lepiej. 16 marca przyjeżdżam tu aby starać się o pozwolenie na pobyt w Danii na zasadzie łączenia rodzin. Potem załatwianie szkoły dla Krystiana i dla mnie, przedszkola dla Martina.. szukanie pracy.... Postanowiłam, że kończę staranka po marcowym cyklu. Oprócz DHEA, wezme jeszcze Royal Jelly. I koniec:tak:. A Ty kiedy zaczynasz staranka?

Macy współczuję kaszel .... nasza zmora od 2 tygodni. Martin dostał antybiotyk a ja i Krystian kuracja herbata malinową z sokiem z cytryny i miodem. No i inhalacja z soli. Życzę zdrówka:tak:

A oto mój wykres chartgraph_module.jpg
 

Załączniki

  • chartgraph_module.jpg
    chartgraph_module.jpg
    54,4 KB · Wyświetleń: 25
Hello!

Nuuuśka, nie miałam wczoraj już jak odpisać. Dziękuję kochana za to co napisałaś, tekst przysięgi rozbawił mnie do łez :-D, obiecuję kochana! Zresztą ja z tych co nie odpuszczają a każde niepowodzenie jeszcze bardziej podkręca mój upór więc tak łatwo się mnie nie pozbędziesz :-D Mam nadzieję, że nie krzyczę za mocno :-D To poszerzenie za punktem pomiaru to już nie jest endometrium, endo to tylko ta biaława linia, niestety jest cienkie na tym zdjęciu, zobacz jak powinno wyglądać 9-milimetrowe:

Zobacz załącznik 612699


Endo jeszcze jednak na pewno troszkę przyrosło, wiemy już jak je stuningować i zapobiec jego złuszczaniu w kolejnym cyklu więc meta tuż tuż. Warto jeszcze wykluczyć u Ciebie prolaktynemię czynnościową. Jeśli nie uda się w kolejnym cyklu z nową estrofemową strategią to proponuję Femara (lub zamiennik) + Estrofem + Pregnyl/Ovitrelle. Wiem, że Twoje owulacje są naturalne ale czasem chodzi o podniesienie ich jakości, do tego u Ciebie Estrofem obniża poziom FSH co może skutkować różnymi komplikacjami, warto zatem podnieść poziom tej gonatotropiny. FSH i LH powstają w ten sposób, że neurohormon GnRH wysyła impulsy o różnej częstotliwości, w zależności od częstotliwości impulsu powstaje albo FSH albo LH, każde zachwianie równowagi w tych hormonach może doprowadzić do problemu. Np. gdy w organizmie szaleje prolaktyna to poziom LH i FSH jest zwykle prawidłowy lub nieznacznie tylko obniżony, jednak zmienia się amplituda ich wydzielania – maleje częstość i wielkość impulsów wydzielania, stąd pik LH może być za słaby, dlatego też na wszelki wypadek warto jeszcze wykluczyć prolaktynemię czynnościową. Bierz Estrofem i dupka w tej ilości do 7 dpo, potem zmniejsz Estrofem do 1x1, odstaw dupka i Estrofem gdy test w 12 dpo będzie negatywny. Śliczny wykres! :-) ....strasznie bym chciała byś miała mozliwość podejrzenia teraz grubości endo.


mamartusia, a nie robisz gdzieś wykresów temperaturowych by móc je podejrzeć?


Kiraa, teraz rodzą się komóreczki z tych pęcherzyków a za 8,5 miesiąca urodzą się małe Kirki ...albo Kira + Kirian :-D


Matik, nie zamęczasz kochana, codziennie o Tobie myślę bo spokoju mi nie daje Twoja sytuacja, wkleisz ten wykres? ...moim zdaniem niemożliwe by po ciąży organizm oczyścił się tylko tak skąpym plamieniem, gdy nie ma hCG to ciałko żółte zaczyna się degenerować (zamienia się w ciałko białe) i przestaje produkować estrogen i progesteron, naczynia krwionośne zamykają się i endo przestaje być odżywiane, dochodzi do zmian martwiczych i endometrium zaczyna się złuszczać, Archiwum X na całego!


macy, dużo zdrówka dla córci!


Częstujcie się! :-)


T%C5%82usty_Czwartek.jpg
 
Vivienka, ja bym zaczęła dietę i suplementy tak 8 tygodni (około 2 miesiące) przed staraniami. Weź ten cynk 150 mg, złam na pół i bierzcie z M po połowie :-) Warto by M też sprawdził poziom hormonów jeśli zależy nam by zrobić dużo by mieć upragnioną płeć dziecka.

Ale sadzisz ze moge zaczac dietke i branie suplementow zanim okres przyjdzie? Bo pewnie pierwszy okres dostane za okolo 1,5-2 miesiace.
Sadzisz ze jeden dwa cykle jak bede obserwowac jak dostane okres wystarcza?Czyli staranka tak okolo Maj/Czerwiec. Bo z tego co czytalam wnioskuje ze odleglosc do owulacji nie jest az takim waznym czynnikiem i moglabym sie serduszkowac;-) przypusmy krotko po pozytywnym tescie owu :-)
Mysle ze dziewczyny starajace sie o dziewczynke z metoda 0+12 maja owiele ciezej :cool2:


i podpisuje sie dwoma rekami pod tym co pisaly wczoraj dziewczyny....:tak: jestes zlota kobieta..:tak:. mimo tego ze masz juz upragniona parke dalej znajdujesz czas aby pomagac tutaj na forum. Mimo tego ze czytam was dopiero od dwoch miesiecy nie moge wyjsc z podziwu jak masz wiedze i jaki tu jest fajny klimacik.. moze glupio to zabrzmi ale taki rodzinny:tak:
 
witam się z rana z inką z mlekiem :-)
Kiraa oby z tego bólu były bliźniaczki! nie może być inaczej :tak: ja się wczoraj dowiedziałam przez fb że moja koleżanka będzie miała bliźniaki... jest w 15tyg ale płci jeszcze nie widać podobno, dodam że ma roczną córeczkę :tak:
Matik faktycznie może jeszcze w II fazie nowego cyklu i oby tym razem @ normalnie przyszła żebyś mogła zacząć działać
Krystianmartin pamiętaj że ja Tobie też cały czas kibicuję i liczę że ten rok będzie Twój &&&&&&&&&&&&&
Nuśka szkoda słow na tych lekarzy... ja też bym jednak położyła się do szpitala na jakiś czas żeby dokładnie przebadali i może dowiesz się w końcu czegoś nowego no chyba że prędzej się uda zafasolkować ;-)
A ja się wczoraj spotkałam w sklepie z kumpela która jest w 17tyg ciąży i z wielką dumą mi oznajmiła że będzie mieć córcię... nie wiem czemu ale jakaś taka nieswoja byłam wczoraj. nie powiem bo zazdroszczę jej, synka już ma a teraz nic nie robiąc od razu zaszła w ciąże i ma córeczkę :crazy::sorry: dziewczyny my z tych naszych starań musimy mieć córki! nie ma innej opcji :-)
 
napisałam się jak głupia i wszystko się skasowało :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Ok Pirania to tak wiem, wiem, ze coś jest nie tak
przecież początek cyklu nie mogę wyznaczyć w piątek bo wtedy było tylko plamienie, trochę krwi tylko w niedzielę wyleciało
ale kłucie jajnika lewego było wczoraj i położyłam się spać w dzień i 2 godz znowu pospałam
co w tej "2" fazie mam cały czas
No i tempka wzrosłą bez dwóch zdań :tak: więc coś się dzieje ale co to się okaże, jeżeli była owu to za 2 tyg mam badania to wszystko się okaże :tak::tak:
Liczę na cud i wierzę , że będzie dobrze nie ważne co tam się dzieje, może ktoś się zlitował :sorry:i zrobił mały cud :sorry: oby:tak:
bo sama wiesz , ze to mało prawdopodobne
bo przecież + było widać gołym okiem hm... no cóż nie będę już gdybać bo i tak wszystko się okaże za 2 tyg zleci szybciutko o dziwo teraz bardzo szybko mi leci czas?????? może dlatego, że połowę przesypiam :-D:-D może to jest nawet dobry sposób co by czas zleciał i mniej się denerwować:-D:-D
http://


Niuśka polecam Ci zrobienie własnych to nic trudnego a smak nieziemski :-D:-D
 
reklama
Witajcie w tenn poranny TLUSTY CZWARTEK dzieki wam zaskocze dzisiaj meza paczusiami :tak:
sama niestety nie mam zdolnosci do paczkow (Nusska przbija piatke :cool2:) torty,ciasta i ciasteczka nie ma problemow ale jakos drozdzowe... hmmm nie chce mi sie udac :eek:


Dorcia jak tam dyisiaj humorek lepiej?:-)
Matik podeślij jednego samo robionego poczusia
Kiraa z tego będą fasolki jak nic:cool2: jak zafasolkujesz z blizniakami bedziesz musiala nam zradzic tajemnice na podwuje szczcescie :tak:
A jak dzisiaj jajeczka?Dalej tak bola czy juz lepiej?

Macy duzo zdrowka zycze!!!
 
Do góry