reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

zakrecia juz 6 tydzien :) idz opocznij :tak: ja sie juz zastanawialam nad tym piranha a moze Ty bys sie doszkolila w robieniu usg ?? :-p Zrzucimy sie do kupy, kupimy Ci jedno, postawisz ze na srodku pokoju i bedziemy do Ciebie jezdzic...w pielgrzymki caloroczne :-D
 
reklama
Vivienka, ja bym zaczęła dietę i suplementy tak 8 tygodni (około 2 miesiące) przed staraniami. Weź ten cynk 150 mg, złam na pół i bierzcie z M po połowie :-) Warto by M też sprawdził poziom hormonów jeśli zależy nam by zrobić dużo by mieć upragnioną płeć dziecka.

Nuuuśka, dość niewyraźne to zdjęcie ale wydaje mi się, że endo jest mniej więcej dobrze zmierzone ...choć czasem wydaje mi się, że widzę tam grubsze miejsca a mierzy się niby w najgrubszym ;-) A mięśniak zmienił wielkość? Ja myślę, że uda się bez pobytu w szpitalu ....nie chcę jednak byś przeze mnie rezygnowała ale widzę, że sama czujesz, że to wiele nie pomoże.

mamartusia, tak w uproszczeniu to miałam na myśli to, że nawet jeśli wrócą już cykle owulacyjne i będą mniej więcej stałej długości to tak czy siak warto sprawdzić poziom progesteronu (w połowie fazy lutealnej) i prolaktyny gdyż ona w sposób pośredni zaburza wydzielanie progesteronu - hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Ponadto podniesiony poziom prolaktyny obniża poziom estrogenu a przy planowaniu synka poziom tego drugiego hormonu musi być wysoki :-) (stąd karmienie piersią sprzyja bardziej poczęciu córeczki).

czarna perła, nie musisz dodatkowo łykać magnezu, resztę Ca i Mg dostarczysz w diecie, w okolicy owulki można zwiększyć dawkę Calcium Citrate, lepiej nie przesadzać z ilością Mg by nie doprowadzić do "LIS". Dzięki kochana, strasznie mnie wzruszyło to co napisałaś choć wcale nie uważam się za kogoś wyjątkowego
kiss-and-thank-you-smiley-emoticon.gif
. A jutro powiedz "od jutra" bo jak tu pączkom odmówić :-D

Nuuuśka, właśnie doczytałam ostatni post, HAHAHA :-D
 
piranha a to co jest za tym punktem pomiaru jakbys patrzyla wyzej ? to juz nie jest endometrium ?
miesniak hmm nie wiem, jesli dobrze go wymierzyla to by wychodzilo ze sie ciut zmniejszyl bo na usg w listopadzie mial 17mm :sorry:a ja pytalam czy uda sie Slonce bez IUI , naturalnie tak calkiem calkiem :tak: Obiecujesz pomagac az do skutku ? ..w biedzie i chorobie ? dopoki porod Nas nie rozlaczy ?? :-D
A co do Twojej wyjatkowosci to Kochana Ty jestes wyjatkowa w kazdym calu i centymetrze !!! Osoby z wiekszym serduchem w zyciu nie spotkalam i podziwiam Cie codziennie !! Za wszystko co robisz dla Nas a dla mnie w szczegolnosci, bo lekarze ze mna sobie nie radza a Ty potrafisz ! Zawsze !! Pocieszysz, nakrzyczysz jak trzeba i ustawisz do pionu i za to wlasnie Cie Kocham !! Jakkolwiek to zabrzmialo ! :**
Estrofem mam brac kochana bez zmian ? i dupka ?
 
Ostatnia edycja:
PADAM !!! Jak mnie dzisiaj wszystko wkurza....szok....wszystko i wszyscy !!!
Jutro zaglądnę do Was z lepszym humorkiem...obiecuję !!!

Czy któraś z Was była może w Bukowinie Tatrzańskiej ???
 
mamartusia, tak w uproszczeniu to miałam na myśli to, że nawet jeśli wrócą już cykle owulacyjne i będą mniej więcej stałej długości to tak czy siak warto sprawdzić poziom progesteronu (w połowie fazy lutealnej) i prolaktyny gdyż ona w sposób pośredni zaburza wydzielanie progesteronu - hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Ponadto podniesiony poziom prolaktyny obniża poziom estrogenu a przy planowaniu synka poziom tego drugiego hormonu musi być wysoki :-) (stąd karmienie piersią sprzyja bardziej poczęciu córeczki).


:-) dziękuję za wersję uproszczoną. :tak:

zrobię tak, że poczekam jeszcze ten jeden cykl na pewno (może 2 to zależy jaki ten będzie), zobacze ile będzie trwał, i wogóle, i wtedy pójdę do lekarza jeszcze pogadać o tych testach.


piranha ...
Obiecujesz pomagac az do skutku ? ..w biedzie i chorobie ? dopoki porod Nas nie rozlaczy ?? :-D
...


:-D:-D:-D nuśka - boskie!:tak::tak:


i zgadzams ię ze wszystkimi - Pirania jest niesamowita!
 
Niesamowita Piranju i dziewczynki
dzieki za kciuki, niestety jie doczytam wszystkiego....

Piranju
dzieki za dzisiaj :-), umieram z bolu owu, szok, tak jeszcze nigdy mnie nie bolalo:rofl2: a niech boli jak ma :rofl2: Narazie kontroluje ph wedlug zalecen, limonkowy na noc, naswietlam sie swieczkami z wosku, lawendowymi itd :rofl2:
czy jeszcze poprawiac?

Nuska
szkoda gadac... Brak slow doslownie.... Ja proponuje femare/ zamiennik i ovitrelle jesli moge sie wypowiedziec, no i estrofem jeszcze u Ciebie.... Zobaczymy co to zdziala u mnie...

zakreciu
odpoczywaj i poglaskaj brzusio od cioci kiry

dorciu
widzialam ze gdzies pytalas o persone, to prawda ze finansowo sporo wychodzi na te patyczki do testowania... Jak sie czujesz kochana?

krystian
co u Ciebie kochana?
 
Kurcze tak mnie boli, ze az gwiazdy widze.... :szok:Pi
ranju czy ten moj wykres nie jest dziwny taki skok przed owu????
 
Dzień dobry laseczki

Kiraa kciuki za mala Kirusie,zaciśnięte hehe alvo za dwie Kirusie :-D

Dorcia ja niebylam jeszcze w Bukowinie Tatrzańskiej moze kiedys sie uda A Ty kochana wybierasz sie?:-)

Miłego dnia
 
Dzien dobry :)

kiraa cos czuje ze dwa jajca pekna :-) i beda z Nich dwie kirusie jak pisze zakrecia :-D &&&&&&&

zakrecia dzien dobry :)

Dorcia mam nadzieje, ze dzis masz lepszy humorek zgodnie z tym co napisalas :-)

Milego dzionka, zajrze pozniej :*
 
reklama
Zakreciu, nuska
dzieki za te podwojne kciuki...:happy:

nocy takiej nie mialam jeszcze nigdy..... Szok.... Tak strasznie bolalo... To byl bol porownywalny z bolem po cieciu.... Moj stary chcial wolac pogotowie....ja nie przesadzam kurcze....jakis horro. Jak wroce z pracy musze poszperac w necie, czy tylko ja tak mialam, czy az taki bol to normalny....

buziaki dla wszystkich:rofl2:
 
Do góry